
05.04.2018431/1464/18/4508/2018
Справа № 431/1464/18
Провадження № 3/431/193/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 квітня 2018 року суддя Старобільського районного суду Луганської області Воронкін О.А., за участю секретаря Савкової Т.Є., прокурора Савченка М.О., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганської області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, депутата Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучи депутатом Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом на якого поширюється дія Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Декларація), за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Рішенням сесії Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області від № 1/1 від 12 листопада 2015 року визнано повноваження депутата Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області ОСОБА_1.
Відповідно до наданих пояснень голови Половинкинської сільської ради ОСОБА_2 всі депутати Половинкинської сільської ради були належним чином ознайомлені про порядок, строки та необхідність подання ними своїх декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, в тому числі і ОСОБА_1
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 6 Розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 51, яким продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Отже, з вищевикладеного встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області є суб’єктом декларування, а тому зобов’язана була подати Декларацію за 2016 рік до 01.05.2017 року.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала Декларацію за 2016 рік лише 03.11.2017 року о 17-53 годині, тобто несвоєчасно.
Згідно пояснень ОСОБА_1 встановлено, що остання зареєструвалася в інформаційно- телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 03.11.2017 року, що підтверджує про несвоєчасність подачі електронної декларації.
Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів acsk.privatbank.ua встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК «ПРИВАТБАНК» 03.11.2017 року. При перевірці встановлено, що сертифікат виданий АЦСК «Приватбанк» дійсний з 03.11.2017 року по 03.11.2018 року.
Відповідно до листа НАЗК від 23.05.2017 року № 03-05/16382/17 засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» у період з 01.01.2017 року по 04.01.2017 року о 19-30 годині. 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та пере конфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ІТС Реєстру в цілому. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб,єктами декларування обов,язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.
Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_3 не мала.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5-1 «Прикінцевих положень» Закону, п. 6 Розділу ІІ «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», несвоєчасно 03.11.2017 року о 17-53 годині, без поважних причин, подала до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні визнала свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні та підтвердила вищенаведені обставини.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини, її вина у скоєному правопорушенні підтверджуються наступними матеріалами справи:
- відомостями, викладеними у протоколі № 96 про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією від 27.03.2018 року, в якому зафіксовано обставини вчиненого ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення (а.с. 2-8);
-копією рішення № 1/1 від 12.11.2015 року Про підсумки виборів депутатів Половинкинської сільської ради та сільського голови (а.с.10);
-копією додатку до рішення № 1/1 першої сесії УІІ скликання (а.с.12);
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.14);
-копією посиленого сертифікату відкритого ключа, який належить ОСОБА_1, та дійсний з 03.11.2017 року по 03.11.2018 року (а.с.17);
- копією декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік, яку ОСОБА_1 надала 03.11.2017 року (а.с. 18-23).
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, та дослідивши у судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення про корупційне правопорушення, проаналізувавши норми діючого законодавства, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік, особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд відносить визнання правопорушником своєї вини у вчиненому, а також те, що вона раніше до адміністративної відповідальності, в тому числі за вчинення корупційних правопорушень, не притягувалася.
Обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.
Враховуючи наведені обставини, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка позитивно характеризується, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 221, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач - держбюджет Старобільського району р/р 31114106700331, код 21081100 в ГУДКСУ Луганської області МФО 804013, ідентифікаційний код 37858396.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 гривень 40 копійок в дохід держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ стягувача 26255795, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір стягувачем є Державна судова адміністрація України»).
Постанову може бути оскаржено до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.А.Воронкін