Постанова № 73292064, 03.04.2018, Кропивницький районний суд Кіровоградської області (до 25.04.2025 - Кіровоградський районний суд Кіровоградської області)

Дата ухвалення
03.04.2018
Номер справи
390/379/18
Номер документу
73292064
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 390/379/18

Провадження № 3/390/106/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.04.2018 року Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Пасічник Д.І., розглянувши матеріали, які надійшли з УСБУ в Кіровоградській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого помічником директора по загальним питанням - начальника таємної групи державного підприємства «Ремонтний завод радіотехнічного обладнання»,

за п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді помічника директора по загальним питанням - начальника таємної групи державного підприємства «Ремонтний завод радіотехнічного обладнання» (наказ від 02.06.2015 № 27/нт «Про призначання на посаду помічника директора з загальних питань», наказ від 31.03.2016 № 27/нт «Про призначення на посаду начальника таємної групи, за сумісництвом 0,25 ставки»), має допуск до державної таємниці за формою 3, наданий розпорядженням начальника УСБУ в Кіровоградській області від 07.10.2015 року № 110/ДСК-д, та доступ до відомостей з відповідним ступенем секретності, наданий наказом № 9/нт від 20.10.2015, допустив порушення законодавства про охорону державної таємниці та покладених на нього обов’язків, затверджених директором підприємства 18.05.2015 р., чим сприяв існуванню недоліків в організації режимно-секретної діяльності на підприємстві.

В ході проведення перевірки встановлено, що надання доступу до державної таємниці в ДП «РЗ РТО» здійснюється з порушенням встановленого законодавством порядку.

Номенклатура секретних справ і журналів на 2017 рік, обл. № 12дск від 01.07.2017, затверджена 01.07.2017, в порушення вимог п.349Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 р. № 939, а саме: не відповідає формі згідно з додатком 50.

Крім того, відповідно до записів у номенклатурі секретних справ на 2017 рік, обл. № 12дск від 01.07.2017, в графі «прізвище та ініціали посадових осіб, уповноважених надавати доступ до справи» зазначено: «ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5М.». Однак зазначеним працівникам підприємства не делегувались повноваження щодо падання доступу з боку директора ДП «РЗ РТО».

В порушення вимог п. 349 Порядку-939номенклатура секретних справ на 2018 рік начальником таємної групи ОСОБА_1 не розроблена.

На підприємстві відсутні письмові пропозиції керівників, уповноважених надавати доступ в ДП «РЗ РТО», на підставі яких розробляються поіменні списки осіб, які мають право доступу до секретних справ, чим порушено вимоги п.п. 92, 98, 362 Порядку-939 та встановлений законодавством порядок надання доступу до державної таємниці.

Тобто, начальником таємної групи ОСОБА_1 порушено встановлений законодавством порядок надання допуску та доступу до державної таємниці.

Також, начальником таємної групи підприємства ОСОБА_1 не вживаються заходи щодо охорони державної таємниці.

Так, в порушення вимог п. 211 Порядку-939 ОСОБА_1 не вжито заходів щодо обов’язкового обстеження режимних приміщень підприємства з метою визначення їх придатності для проведення секретних робіт до початку їх експлуатації. Цілодобове зберігання матеріальних носіїв секретної інформації у режимних приміщеннях, які не обстежені належним чином до початку їх експлуатації відповідно до вимог Порядку-939, що є загрозою витоку секретної інформації.

Вимоги режиму секретності на підприємстві не додержано через не відповідність вимогам Порядку-939 наявних правил пропускного режиму та інструкції щодо заходів пожежної безпеки та інших стихійних лих в приміщенні таємної групи (порушено вимоги п.п. 228, 233-234 Порядку-939).

ОСОБА_1 не вжито заходи щодо готовності підприємства до забезпечення режиму секретності у разі настання особливого періоду, введення правового режиму надзвичайного стану або у разі виникнення загрози захоплення МНСІ з урахуванням специфіки і особливості діяльності підприємства. План заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану, обл. № 39дск, затверджений 16.08.2017 р., не відповідає вимогам п. 735-737 Порядку-939. В порушення вимог п.п. 746?-747 Порядку-939 порядок дій посадових осіб підприємства щодо здійснення заходів із забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ начальником таємної групи ОСОБА_1 не розроблений.

Не вжиття начальником таємної групи ОСОБА_1 заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або надзвичайного стану, відсутність порядку дій посадових осіб щодо здійснення заходів із забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ на підприємстві, недотримання вимог режиму секретності через невідповідність вимогам Порядку-939 правил пропускного режиму та невідповідність інструкції на випадок виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, аварії, стихійного лиха, спрацювання сигналізації тощо), є загрозою витоку секретної інформації.

Провадження секретного діловодства в ДП «РЗ РТО» здійснюється з порушенням встановленого порядку, про що детально вказано у акті спецекспертизи № 61/ОДТ/д-877ДСК від 20.03.2018 р.

В порушення вимог ст. 15 Закону та п. 153 Порядку-939 начальником таємної групи не розроблений перелік посад, перебування на яких дає право посадовим особам надавати матеріальним носіям інформації грифи секретності.

Перевірки наявності секретних документів та інших МНСІ на підприємстві проводяться формально: в порушення вимог п.п. 434-435 Порядку-939 в актах перевірки наявності МНСІ не зазначений вид перевірки, найменування підрозділу де проводилась перевірка, строк проведення перевірки та загальну кількість взятих на облік секретних документів за важним видом обліку. Щоквартальна перевірка наявності секретних документів начальником таємної групи ОСОБА_1 за ІІІ-й квартал 2017 року не проводилась.

Крім цього, в журналах обліку вхідних та підготовлених секретних документів (№ 1дск, розпочатий 06.06.2016, № 2дск, розпочатий 07.06.2016), в порушення вимог п. 436 Порядку-939 відсутній штамп або запис про проведену перевірку наявності МНСІ, який засвідчується підписом членів або голови комісії. В порушення вимог п. 248 Порядку-939 у журналі обліку вхідних документів відсутні відмітки про обіг секретних документів і додатків до них між виконавцями, з часу їх отримання до завершення виконання.

Формальне проведення загальної перевірки наявності усіх вхідних та підготовлених документів, інших МНСІ з грифом секретності «Таємно», взятих та облік на підприємстві за 2017 рік, щоквартальної перевірки за ІІ-й квартал 2017 року та не проведення щоквартальної перевірки наявності МНСІ за ІІІ-й -квартал 2017 року, є загрозою витоку секретної інформації.

Відповідальність за здійснення вказаних вище заходів несе начальник таємної групи ОСОБА_1 (відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про державну таємницю», п.п. 35, 41, 42 Порядку-939 та згідно з функціональними обов’язками затвердженими 18.05.2016), який не вжив необхідних заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці на підприємстві.

Таким чином, ОСОБА_1 працюючи помічником директора по загальним питанням - начальника таємної групи державного підприємства «Ремонтний завод радіотехнічного обладнання», вчинив правопорушення передбачені пунктами 5, 6 частини 1 статті 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, в заяві долученій до матеріалів справи, просить розглянути справу без його участі, вину визнав.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого п. 5 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він порушив встановлений законодавством порядок надання допуску та доступу до державної таємниці, передбаченого п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП, так як він вчинив невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 61/ОДТ/909ДСК від 20.03.2018 року, актом спеціальної експертизи наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею від 20.03.2018 року № 61/ОДТ/д-887ДСК, іншими матеріалами справи.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення.

Враховуючи обставини правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1, адміністративного стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється ЗУ «Про судовий збір», сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 212-2, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого п.п.5, 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 510,00 грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: р/р 31116106700194, МФО: 823016, код за ЄДРПОУ: 38036997, код бюджетної класифікації: 21081100, отримувач коштів: УК у Кіровогр. р-ні/Кіровогр. р-н/21081100, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Кіровоградській області.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в розмірі 352,40 грн., (триста п’ятдесят дві гривні сорок копійок) за наступними реквізитами: стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1Г.), Кіровоградський районний суд Кіровоградської області.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя «підпис»

Згідно з оригіналом

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_6