Постанова № 7328963, 08.12.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-6507/09/1870
Номер документу
7328963
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 грудня 2009 р.                                                             Справа № 2а-6507/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

          за участю секретаря судового засідання- Шевченко В.М.,

представника позивача - Груздо Т.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариство з обмеженою відповідальністю "Братениця" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені ,-

В С Т А Н О В И В:

Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту – позивач, СОВ Фонду соціального захисту інвалідів) звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Братениця» (далі по тексту - відповідач, ТОВ « Братениця») адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 7217,87 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» маючи середньооблікову чисельність працюючих інвалідів менше ніж встановлено нормативом, передбаченим ст. 19 даного Закону, не сплатив у передбаченому Законом розмірі до 16.04.2009 року 6886,67 грн. адміністративно-господарських санкцій. За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в розмірі 331,20 грн. На момент звернення з позовом до суду заборгованість відповідачем сплаченою не була.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримала у повному обсязі, додатково пояснила, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена, тому просила стягнути її в судовому порядку.

Представник відповідача, в судове засідання не з’явився, про дату , час і місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання поштового відправлення (а.с.6), але всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причину неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надіслав, клопотання про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не подавав, тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні представника відповідача.

Заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити , виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ « Братениця», зареєстровано як юридична особа та відповідно до вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі по тексту – Закон) перебуває на обліку за місцем реєстрації в СОВ Фонду соціального захисту інвалідів, що підтверджується поясненнями представника позивача та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців .

Відповідно до ст. 4 Закону діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціальне-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.

Статтею 18 Закону передбачено обов’язок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, (до них відноситься і відповідач) виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 19 Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 осіб у кількості 1 робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Згідно поданого відповідачем звіту за формою 10-ПІ № 2040 від 06.03.2009 р.( а.с.4) за 2008 р. про зайнятість та працевлаштування інвалідів, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2008 році становила 30 чоловік, тому відповідно до ст. 19 Закону, норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача становить 2 робочих місця, фактично ж у 2008 році на підприємстві не створено 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Таким чином, відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги Закону та не перерахував у повному обсязі встановлені Законом адміністративно-господарські санкції за нестворене 1 робоче місце у розмірі 6886,67 грн.

Згідно ст. 20 Закону передбачає, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Як вбачається з розрахунку суми позову та пояснень представника позивача за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в розмірі 331,2 грн.

Враховуючи, що відповідачем сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 6886,67 грн. за нестворене 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів в 2008 році та пеня - 331,2 грн., в порушення вимог Закону станом на момент розгляду не погашені, що підтверджується поясненнями представника позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача в частині стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 4,18, 19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Братениця" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Братениця"( 42800, Сумська область, Великописарівський район, смт. Велика Писарівка, вул. Першотравнева, буд. 99 код ЄДРПОУ 33219593 , р/р 26008055002646, банк СФ КБ Приватбанк, МФО 337546) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( 40030, м.Суми, вул.Горького, буд. 2, банк отримувача: ГУДКУ у Сумській області, р/р 31212230700002, МФО 837013 , ЕДРПОУ 14004771) - 6886 ( шість тисяч вісімсот вісімдесят шість ) грн. 67 коп. адміністративно-господарських санкцій, 331 ( триста тридцять одну ) грн. 20 коп. пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, разом стягнути 7217 ( сім тисяч двісті сімнадцять )грн. 87 коп.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 14 грудня 2009 року.

Суддя                                                             Л.М. Опімах