
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/764/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Курильця А.Р.,
суддів Гінди О.М., Мікули О.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-
суддя в 1-й інстанції - Татарінова О.А.,
час ухвалення рішення - 18.12.2017 року, 11:12 год.,
місце ухвалення рішення - м. Івано-Франківськ,
дата складання повного тексту рішення - не вказано,
в с т а н о в и в :
У вересні 2017 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області (далі - відповідач) про визнання протиправними дій та зобов'язання відповідача провести перерахунок пенсії з часу її призначення з врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 місяці служби перед звільненням, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а саме матеріальної допомоги за 2012-2013 роки та одноразової грошової допомоги при звільненні та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії; провести перерахунок пенсії з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, за нормами, чинними станом на 01.01.2016 року відповідно до поданої від 23.06.2017 року за № 2989/108/05/8-17 довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року позов задоволено. Визнано дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування, протиправними. Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу з часу її призначення із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування, а саме: матеріальної допомоги за 2012-2013 роки в розмірі 40062 грн. та одноразової грошової допомоги при звільненні в розмрі 100514 грн., на загальну суму 140 576 грн. 83 коп. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії. Визнано бездіяльність відповідача про відмову в перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016 року у зв'язку із прийняттям Закону України «Про національну поліцію» та нормативно - правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, протиправною. Зобов'язано відповідача провести перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про національну поліцію» та нормативно - правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських, за нормами чинними станом на 01.01.2016 року відповідно до поданої від 23.06.2017 року за № 2989/108/05/8-17 довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати ними пенсії. Стягнуто з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача витрати по оплаті судового збору у розмірі 640 грн.
Не погодившись із рішенням суду, його оскаржив відповідач, який вважає, що судом допущено неправильне застосування норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Просить скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити позивачу в заявлених позовних вимогах повністю.
Вимоги апеляційної скарги мотивує тим, що вказані позивачем допомоги не відносяться до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а є одноразовими виплатами та не можуть враховуватись при обчисленні розміру пенсії. Крім того, перерахунок пенсій колишнім військовослужбовцям у зв'язку зі зміною складових грошового забезпечення буде проводитись після виділення додаткового фінансування на вказані цілі. Також позивач пропустив строк звернення до суду.
Учасники справи в судове засідання на виклик суду не з'явилися, хоча належним чином були повідомленні про місце та час розгляду справи, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути дану справу згідно з п.2 ч.1 ст. 311 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що позивач з квітня 2014 року отримує пенсію за вислугу років, призначену згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262).
У вересні 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявами про перерахунок пенсії із включенням до грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія, сум матеріальної допомоги та одноразової грошової допомоги при звільненні та перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення, встановленого законодавством для поліцейських (а.с. 15-16, 19).
Листами № 734/С-15 від 19.09.2017 року та № ПУ-40 від 14.09.2017 року відповідач повідомив позивача про відсутність законодавчих підстав для проведення перерахунку пенсії з включенням сум матеріальної допомоги та одноразової грошової допомоги при звільненні, а також відсутності бюджетного фінансування для перерахунку пенсії як колишньому працівнику МВС України (а.с. 17-18, 21-22).
Щодо перерахунку пенсії з включенням до грошового забезпечення сум матеріальної допомоги за 2012-2013 роки та одноразової грошової допомоги при звільненні апеляційний суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17 липня 1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою статті 9 Закону № 2011 встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Законом № 2011 також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (ч. 1 ст. 10-1 Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.3 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 2011 відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Таким чином, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. Умово врахування вказаних виплат при визначенні розміру пенсійного забезпечення є сплата з таких сум внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування.
Довідкою, виданою ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області, підтверджується виплата позивачу у 2012-2013 роках матеріальних допомог та одноразової грошової допомоги при звільненні. Внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сплачувались з виплачених матеріальних допомог (а.с. 13,43).
Відповідно до Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затв. постановою КМУ від 22 грудня 2010 року № 1170 на одноразову грошову допомогу не нараховується та не сплачується внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а тому таку виплату також не можна включити до розрахунку суми для перерахунку пенсії.
У вказаному переліку відсутні матеріальні допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, а отже з таких виплат сплачувались страхові внески, а тому такі мали враховуватись при призначенні позивачу пенсії.
Відтак, суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку про наявність підстав для врахування одноразової грошової допомоги при звільнення при перерахунку пенсії.
В апеляційній скарзі відповідач посилається на невідповідність довідки про нараховані одноразові додаткові виплати вимогам законодавства, зокрема, додатку №2 Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення пенсій та отримання пільг військовослужбовцям Національної гвардії України, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, та членам їх сімей, затв. наказом Міністерства внутрішніх справ України № 611 від 25.06.2013 року з наступними змінами. Проте апеляційний суд зазначає, що вищезазначений наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 351 від 04.05.2016 року.
Щодо строку проведення такого перерахунку, колегія суддів звертає увагу на таке.
Відповідно до ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи те, що порушення прав позивача носить триваючий характер, і про порушення такого він повинен був дізнатися в момент призначення пенсії, поважних причин пропуску строку звернення до суду позивач не навів, колегія суддів приходить до висновку, що вказану позовну вимогу слід задовольнити частково, зобов'язавши відповідача зробити перерахунок призначеної пенсії з врахуванням виплачених сум матеріальної допомоги в межах загального шестимісячного строку звернення до суду, тобто з 28.03.2017 року та виплатити недоплачену пенсію, в решті позов щодо даних вимог слід залишити без розгляду.
Щодо вимоги про перерахунок пенсії як колишньому працівнику МВС України колегія суддів вказує на наступне.
За правилами ч. 3, 4 ст. 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
З наведеної норми права вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затв. постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 № 45 (далі - Порядок) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Отже, чинним законодавством встановлена певна послідовність дій для проведення перерахунку пенсії.
У своїй відповіді на заяву позивача відповідач зазначив, що всі довідки, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії колишнім працівникам МВСУ, зокрема і позивачу, ліквідаційною комісією УМВСУ в Івано-Франківській області надані пенсійному органу та перерахунок буде проведено без особистого звернення особи після виділення необхідного фінансування (а.с. 21).
З аналізу наведеного можна зробити висновок, що необхідна процедура для проведення перерахунку пенсії, передбачена чинним законодавством, дотримана.
Згідно зі ст. 63 Закону № 2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
У ході розгляду справи судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 988 та Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», яким внесено доповнення до ст. 63 Закону № 2262, не проведений з 01.01.2016 саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої ст. 51 Закону України № 2262.
Ураховуючи те, що право на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, позивач має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення з урахуванням грошового забезпечення поліцейських. Встановлене чинними нормативно-правовими актами зобов'язання щодо перерахунку пенсії має виконуватися належним чином. При цьому, посилання відповідача на відсутність коштів на проведення перерахунку пенсії не береться до уваги судом, оскільки чинне законодавство передбачає можливість перерахунку, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
У позовній заяві позивач просить провести перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про національну поліцію» та нормативно-правових актів, які регулюють грошове забезпечення поліцейських. Проте, позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугу років. Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262, а не Закон України «Про національну поліцію».
Згідно ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За таких умов, апеляційний суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача перерахувати пенсію позивачу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області.
Відповідно до ч.6 ст. 139 КАС України якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Оскільки позовні вимоги позивача задоволені частково суд вважає за необхідне здійснити новий розподіл судових витрат та стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений позивачем судовий збір відповідно до розміру задоволених позовних вимог, а саме 480 грн. сплаченого судового збору.
Таким чином, переглянувши постанову суду першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана постанова через неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального права, порушення норм процесуального права, підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 308,311,315,317,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Івано-Франківській області задовольнити частково.
Рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 18 грудня 2017 року у справі № 344/12668/17 - скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з врахуванням складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування протиправними.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 28 березня 2017 року із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування, а саме: матеріальної допомоги за 2012-2013 роки в розмірі 40062 грн. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії.
Позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із врахуванням всіх складових грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби перед звільненням, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне (соціальне) страхування, а саме: матеріальної допомоги за 2012-2013 роки в розмірі 40062 грн. та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати суми пенсії за період з квітня 2014 року по 27 березня 2017 року залишити без розгляду.
Визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 23 червня 2017 року № 2989/108/05/8-17 протиправною.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі розміру грошового забезпечення, зазначеного у довідці ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області від 23 червня 2017 року № 2989/108/05/8-17, починаючи з 01 січня 2016 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 480 (чотириста вісімдесят) грн. сплаченого судового збору.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду лише з підстав, визначених ст. 328 КАС України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя А. Р. Курилець судді О. М. Гінда О. І. Мікула Повне судове рішення виготовлено 11 квітня 2018 року.