
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 квітня 2018 р. справа № 808/1127/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Ясенова Т.І., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 06 грудня 2017 року (суддя суду 1 інстанції Cтрельнікова Н.В.) по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент» до Головного управління ДФС у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
23 березня 2018 року Головним управлінням ДФС у Запорізькій області подано до суду засобами поштового зв'язку апеляційну скаргу на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 06 грудня 2017 року.
Відповідно до матеріалів справи, апелянт звернувся вперше до суду з апеляційною скаргою 19 грудня 2017, що підтверджено штампом вхідної кореспонденції суду першої інстанції. (а.с. 126-131)
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 29.01.2018 відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 187 КАС України, а саме, до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи, відповідачем отримано копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 06 лютого 2018 року. (а.с.136)
Апелянтом вимоги ухвали про залишення апеляційної скарги без руху не виконано, натомість подано до суду клопотання про продовження строку на усунення недоліків.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.03.2018 відмовлено у задоволенні клопотання про продовження процесуального строку, апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області повернуто, у зв'язку з невиконанням у встановлений строк вимог ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Відповідно до штампу вхідної кореспонденції Запорізького окружного адміністративного суду відповідачем повторно подано апеляційну скаргу 27.03.2018.
Відповідно до пункту 13 частини 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України (в редакції з 15.12.2017) судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можливість бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Частиною 2 статті 186 КАС України (в редакції на час прийняття оскаржуваної постанови) передбачено, що апеляційна скарга, подана на постанову суду першої інстанції, подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до матеріалів справи відповідачем отримано ухвалу, якою апеляційна скарга залишена без руху та зважаючи на наявність доказів вручення відповідачеві вказаної ухвали та не усунення недоліків апеляційної скарги у встановлений судом строк, апеляційна скарга ухвалою від 01.03.2018 повернута скаржнику. Ухвала про повернення апеляційної скарги відповідачем не оскаржена.
В разі повернення апеляційної скарги особа має право повторно подати апеляційну скаргу, але в межах строку звернення до суду з апеляційною скаргою встановленого статтею 186 КАС України, або у разі поновлення пропущеного строку з причин, які будуть визнані судом поважними.
Звертаючись до суду з апеляційною скаргою повторно податковим органом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови від 06.12.2017.
В обґрунтування заявленого клопотання податковий орган посилається на те, що у зв'язку із здійсненням безспірного списання коштів, у цей час не проводились платежі за всіма кодами програмної класифікації видатків державного бюджету, крім захищених видатків.
Так, встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій.
Державна фіскальна служба України та її територіальні органи є суб'єктом владних повноважень, що фінансується за рахунок державних коштів, якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене або несвоєчасне фінансування такої установи не є підставою для визнання поважною причину пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції.
Головним управлінням ДФС у Запорізькій області не було реалізовано право на касаційне оскарження ухвали суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги, а тому доводи наведені в клопотанні не можуть бути визнані поважними причинами пропущення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції при зверненні з апеляційною скаргою повторно.
Інших поважних підстав пропуску строку встановленого статтею 186 КАС України відповідачем не наведено.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведені відповідачем обставини не можуть вважатись поважними підставами пропуску строку апеляційного оскарження судового рішення.
Частиною 3 статті 298 КАС України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків встановлених цим Кодексом, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші поважні підстави для поновлення строку.
З огляду на вищевикладене та враховуючи, що апелянтом подано апеляційну скаргу до адміністративного суду апеляційної інстанції після закінчення строків, установлених статтею 186 КАС України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для направлення до суду апеляційної інстанції заяви із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.
Керуючись ст. 169, 241-245, 298 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 06 грудня 2017 року залишити без руху та надати строк десять днів з моменту отримання заявником копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення до суду апеляційної інстанції заяви із зазначенням інших поважних підстав для поновлення строку встановленого для апеляційного оскарження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.І. Ясенова