Рішення № 73284427, 28.03.2018, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
28.03.2018
Номер справи
295/11076/17
Номер документу
73284427
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа №295/11076/17

Категорія 29

2/295/239/18

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.03.2018 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира у складі:

головуючого - судді Перекупка І.Г.

за участі секретаря - Сидорець К.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира до ОСОБА_2 про стягнення надміру перерахованих коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з громадянки ОСОБА_2 суму переплати у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в розмірі 1261,50 грн.

15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.

Згідно пп.9 п.1 Розділу XIII Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що розгляд цієї справи належить проводити за правилами, що передбачені новою редакцією ЦПК України.

Представник позивача подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала та просила задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечувала.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, судова повістка, направлена відповідачу повернулась на адресу суду не врученою адресату, з відміткою пошти «За закінченням терміну зберігання».

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, не подав відзив, позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи, що в матеріалах справи зібрано достатньо доказів про взаємовідносини сторін, на підставі ст.ст. 211, 280 ЦПК України суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін.

У відповідності до ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1.

16.10.2015 року ОСОБА_2 звернулася до позивача із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Рішенням Управління від 20.10.2015 року відповідачці ОСОБА_2 призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям на період з 01.10.2015 року по 31.03.2016 року.

Позивач вказує, що згідно даних Державної податкової інспекції, встановлено, що відповідач отримувала доходи в 2015 році від СП ТОВ «РІФ-1», де ОСОБА_2 працювала з 06.08.2015 року по 25.08.2015 року.

Відповідно до повідомлення керівника СП ТОВ «РІФ-1» від 04.05.2016 року, відповідач за серпень 2015 року отримала заробітну плату в розмірі 1466,07 грн.

10.05.2016 року рішенням начальника управління відмовлено ОСОБА_2 в наданні соціальної допомоги та проведено перерахунок допомоги за період з 01.1.02015 р. по 31.03.2016 р. з урахуванням заробітної плати, отриманої від СП ТОВ «РІФ-1». У зв'язку з чим, ОСОБА_2 не повідомила про працевлаштування внаслідок чого виникла переплата в розмірі 1261,50 грн.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Згідно ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» визначено випадки, коли у наданні державної соціальної допомоги може бути відмовлено, а виплата призначеної допомоги може бути припинена, а саме: п.2 ч.1 ст.7 Закону, якщо малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї.

Пунктом 9 ч.1 ст.7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» передбачено, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям.

Згідно п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Відповідно до п. 14 постанови Кабінету Міністрів України постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Згідно п. 12 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.

Відповідно до п.28 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

На адресу відповідачки неодноразово направлялись письмові попередження про повернення надміру виплачених бюджетних коштів в сумі 1261,50 грн. (а.с. 4,7), однак жодних дій по їх поверненню в добровільному порядку не вчинила.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

За таких обставин, з урахуванням вищевказаного, оцінюючи всі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 1261,50 грн.

Крім того, суд вважає, що оскільки позивач (на момент подачі позову) був звільнений від сплати судового збору на підставі п.19 ст.5 Закону України «Про судовий збір» при подачі позовної заяви до суду в сумі 1600 грн., а позовні вимоги задоволено повністю, то з урахуванням положень ст. 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 1600,00 грн.

Керуючись ст.ст.1, 3, 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 141, 211, 258, 259, 263-265, 268, 273, 280 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира до ОСОБА_2 про стягнення надміру перерахованих коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира (юридична адреса: 10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55, УДКСУ у м. Житомирі, МФО 811039, код, 03192767 на рахунок 35415011006315) суму переплати у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в розмірі 1261,50 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1) на користь держави судовий збір в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) гривень.

Рішення може бути оскаржене позивачем безпосередньо до Апеляційного суду Житомирської області шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя І.Г. Перекупка