
Справа № 815/1441/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 квітня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Карнавал-Юг» до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання дій протиправними та визнання протиправною та скасування постанови №1 від 21.02.2018 року,-
ВСТАНОВИВ:
02.04.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Карнавал-Юг» до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради, в якій позивач просив:
1. Визнати дії Управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради зі складання акту №1 про вчинення правопорушення від 21.02.2018 року протиправними.
2. Визнати постанову №1 про накладання фінансових санкцій з порушення законодавства України у сфері охорони культурної спадщини від 02.03.2018 року, направлену листом від 03.03.2018 року за вих. №02.2-16вих/137, винесену Виконавчим комітетом Одеської міської ради протиправною та скасувати.
Згідно з ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161,171 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи , які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розглянувши заяву, суд дійшов висновку, що вона належить до залишення без руху, оскільки позивачем не в повному розмірі сплачено судовий збір.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У свою чергу, правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".
Згідно з ч.1 ст.2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст. 3 Закону).
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і не майновий характер судовий збір сплачується за ставками встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У своєму позові позивач заявляє одну вимогу немайнового характеру та позовну вимогу майнового характеру у розмірі 170 000,00 грн. .
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано
Підпунктом 1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Приписами ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено, що 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762,00 грн.
Отже відповідно до Закону України «Про судовий збір» позивачу належить сплати судовий збір за позовні вимоги немайнового та майнового характеру у розмірі 4312,00 грн. Однак, позивач сплатив лише 3524,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №804 від 02.04.2018 року.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом подання до суду квитанції про до плату судового збору на суму 788,00 грн., вказану суму судового збору перерахувати на:
- Отримувач коштів УК у м. Одесі/Київський район
- Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38016923
- Банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області
- Код банку отримувача (МФО) 828011
- Рахунок отримувача 31212206784005
- Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ТОВ «Карнавал-Юг», належить залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали (ч. 2 ст. 169 КАС України).
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом направлення до Одеського окружного адміністративного суду квитанції про сплату судового збору у встановленому Законом порядку.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ :
1. Адміністративний позов залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п'ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.
Суддя О.Я. Бойко