Рішення № 73280477, 03.04.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2018
Номер справи
812/1257/15
Номер документу
73280477
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

03 квітня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1257/15

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Кисельової Є.О.,

за участю секретаря: Жданової Г.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ: 39591445, місцезнаходження: 93401, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) до державного підприємства "Первомайськвугілля" (код ЄДРПОУ: 32320594, місцезнаходження: 93292, Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське, вулиця Куйбишева, будинок 21) про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДФС у Луганській області (далі – позивач) до державного підприємства "Первомайськвугілля" (далі – відповідач) про стягнення податкового боргу.

11 грудня 2017 року від Головного управління ДФС у Луганській області надійшла заява про зменшення позовних вимог, в якій просили стягнути з рахункових рахунків у банках, які обслуговують Державне підприємство «Первомавйськвугілля», податковий борг з плати за землю з юридичних осіб за період з червень 2014 року по червень 2015 року в загальній сумі 301 923, 78 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 301 923, 78 грн. Оскільки, борг в добровільному порядку відповідачем не сплачений, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення вказаного боргу в судовому порядку.

Представник позивача в судове засідання не прибув, до відділу діловодства та обліку звернень громадян суду (канцелярію) надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує (арк. спр. 54, 55).

Представник відповідача в судове засідання не прибув, до канцелярії суду надав клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника (арк. спр. 56).

Частиною 3 статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Ухвалою суду від 31 серпня 2015 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено відкрите судове засідання на 23 вересня 2015 року (том 1 арк. спр. 1).

Ухвалою суду від 23 вересня 2015 року за клопотанням представника відповідача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 80).

Ухвалою суду від 15 жовтня 2015 року провадження у справі поновлено (том 1 арк. спр. 87).

15 жовтня 2015 року ухвалою суду за клопотанням представника відповідача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 90).

Ухвалою суду від 02 листопада 2015 року провадження у справі поновлено (том 1 арк. спр. 95).

02 листопада 2015 року ухвалою суду провадження по справі зупинити до набрання законної сили судового рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/18327/14 за адміністративним позовом ТОВ “ТАР АЛЬЯНС” до Кабінету Міністрів України про визнання нечинним розпорядження та зобов’язання вчинити певні дії (том 1 арк.спр. 103-104).

Ухвалою суду від 27 вересня 2017 року провадження у справі поновлено (том 1 арк. спр. 172).

Ухвалою суду від 27 вересня 2017 року за клопотанням представника позивача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 174).

Ухвалою суду від 10 жовтня 2017 року провадження у справі поновлено (том 1 арк. спр. 180).

Ухвалою суду від 10 жовтня 2017 року за клопотанням представника позивача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 184).

Ухвалою суду від 09 листопада 2017 року провадження у справі поновлено (том 1 арк.спр. 192).

09 листопада 2017 року за клопотанням представника позивача замінено позивача в адміністративній справі № 812/1257/15 Первомайську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС в Луганській області на належного позивача - Головне управління ДФС в Луганській області (93404, вул. Енергетиків, 72, м. Сєвєродоннецьк, Луганська області) (том 1 арк. спр. 197).

Ухвалою суду від 09 листопада 2017 року за клопотанням представника позивача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 200).

Ухвалою суду від 12 грудня 2017 року провадження у справі поновлено (том 1 арк.спр. 236).

Ухвалою суду від 12 грудня 2017 року за клопотанням представника відповідача зупинялося провадження у справі (том 1 арк. спр. 241).

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII “Перехідні положення” КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалами суду від 31 січня 2018 року поновлено провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного провадження позовному провадженні (том 2 арк. спр. 1).

15 лютого 2018 року ухвалою суду за клопотанням представників сторін відповідно до пункту 4 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України зупинено провадження в адміністративній справі.

Ухвалою суду від 03 квітня 2018 року поновлено провадження у справі (том 2 арк. спр. 83).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-78 КАС України, судом встановлено наступне.

Головне управління ДФС у Луганській області є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Податковим кодексом України повноваження, згідно статті 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Державне підприємство "Первомайськвугілля" (код ЄДРПОУ: 32320594, місцезнаходження: 93292, Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське, вулиця Куйбишева, будинок 21) є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 31.03.2003 № 1 388 120 0000 000004, знаходиться на обліку в Первомайській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області (Попаснянське відділення), про що наявна інформація у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та інформаційній довідці про облікові дані платника податків.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

З матеріалів справи вбачається, що станом на час розгляду справи за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за землю юридичних осіб за період: червень 2014 року – червень 2015 року в загальній сумі 301 923 грн. 78 коп. в тому числі:

-по адміністративно-територіальній одиниці Первомайськ – 147 996,86 грн.;

-по адміністративно-територіальній одиниці Голубівська селищна рада – 22 534, 01 грн.;

-по адміністративно-територіальній одиниці Березовська селищна рада 376, 07 грн.;

-по адміністративно-територіальній одиниці Врубівська селищна рада – 30 069, 60 грн.;

-по адміністративно-територіальній одиниці м. Гірське – 64 204, 75 грн.;

-по адміністративно-територіальній одиниці смт. Тошківка – 36742, 49 грн.

Вказаний борг виник на підставі несплати узгоджених сум відповідно до податкових декларацій з орендної плати за землю поданих за період: червень 2014 року – червень 2015 року.

Листом №08/4-25-23 від 17 жовтня 2017 року відповідач звернувся до ГУ ДФС у Луганській області з проханням внести зміни до інтегрованих карток в частині задекларованих сум земельного податку за період 2014 року (том. 2 арк. спр. 20) та подано уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2014 рік, відповідно до якої Державне підприємство "Первомайськвугілля" (арк. спр. 21-33).

02 листопада 2017 року відповідачем надано відповідь за № 3879/10/12-32-12-03-02 на заяву позивача від 17 жовтня 2017 року за №08/4-25-23, в якій зазначено, що в перелік населених пунктів, розташованих на тимчасово окупованій території на лінії зіткнення, визначеного розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №1085 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» - с. Березівське НОМЕР_1, с. Голубівське НОМЕР_2, м. Попасна НОМЕР_3, м. Гірське НОМЕР_4 визначено, як населені пункти на лінії зіткнення лише з 02.12.2015 року, а тому відповідач як власник земельних ділянок за 2014 рік повинен сплачувати земельний податок ( том 2 арк. спр. 33).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності

Згідно з підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Як передбачено пунктом 287.3 статтею 287 цього Кодексу, податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Пунктом 11 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до пункту 58.1. статті 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Судом встановлено, що грошового зобов'язання відповідачем у встановлений законом строк сплачено не було, у зв'язку з чим утворився податковий борг з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) у сумі 301 923, 78 грн.

Наявність вищевказаної заборгованості підтверджена витягом з інтегрованої картки платника орендної плати з юридичних осіб (том 1 арк. спр. 211-232, том 2 арк. спр. 7-13).

Згідно з пунктом 59.1 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному статтею 59 Податкового кодексу України (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв'язку з непогашенням відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання позивачем направлено на адресу відповідача податкові вимоги: Форми “Ю1” від 12.02.2004 № 1724, Форми «Ю2» від 28.09.2004 № 2741, які отримані представником відповідача (том 1 арк. спр. 52, зворотній бік арк. спр. 52).

Відповідно до статті 1 Закону № 1669 період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014.

Згідно абзацу 3 пункту 5 статті 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1669 перелік населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція визначається Кабінетом Міністрів України (далі -КМУ).

Постановою Верховної ради України від 07.10.2014 № 1693-VII затверджено зміни до адміністративно-територіального устрою Луганської області та встановлено межі Перевальського і Попаснянського районів Луганської області.

Так, відповідно до 07.10.2014 села Березівське, Голубівське та Гірське Луганської області відносилися до території Перевальського району, а після внесення змін, вказані села ввійшли до складу Попаснянського району Луганської області.

На виконання Закону № 1669-VII розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р та від 02.12.2015 № 1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція.

18 лютого 2015 року до розпорядження КМУ від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження» внесено зміни до переліку населених пунктів.

Розпорядженням КМУ від 02.12.2015 № 1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України, в якому зазначені села: Березівське, Голубівське та Гірське Луганської області.

Тобто, даним розпорядження підтверджено факт здійснення антитерористичної операції на території вказаних населених пунктів без обмежень в часі.

Статтею 6 Закону № 1669-VII (в редакції, чинній у спірний період) встановлено, що під час проведення антитерористичної операції звільнено суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Однак, порядок звільнення від сплати за використання земельними ділянками наведеною нормою не визначений.

Згідно до частини 3 статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” наведеного Закону, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Пунктом 4.1.4 ст. ПК України передбачена презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

У відповідності до вимог підпунктів 30.1. 30.2, 30.3. 30.3 статті 30 ПК України податкова пільга - передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених пунктом 30.2 цієї статті.

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників податків, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Платник податків вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.

За приписами пункту 30.4 наведеної норми платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Податкові пільги, не використані платником податків, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодовані з бюджету.

У відповідності до пункту 30.9 цієї статті податкова пільга надається, зокрема, шляхом звільнення від сплати податку та збору.

Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку про те, що використання податкової пільги є правом платника податків, а не його обов'язком.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Наказом Міністерства доходів і зборів України 30.12.2013 року № 865 затверджено форму податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), зокрема додаток 2 “Відомості про пільги на земельний податок з наявних площ земельних ділянок”.

Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 червня 2015 року № 560, також містить в собі графи щодо пільг, у яких зазначається розмір пільги відповідно до законодавства та/або рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, яким пільгу надано.

З аналізу наведеного слідує, що наведені норми ПК України та Закону України № 1669-VII не суперечать між собою, фактично доповнюють одна одну, а тому підлягають застосуванню до спірних правовідносин в частині визнання презумпції правомірності рішення платника податку.

Закон України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” № 1669-VII від 02.09.2014 (далі - Закон № 1669), який набрав чинності з 15 жовтня 2014 року, визначає серед іншого тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

Як вже зазначалося судом раніше, позивач знаходиться на обліку в Первомайській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області (Попаснянське відділення) та населені пункти: с. Березівське, с. Голубівське та с. Гірське Луганської області входять до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р, яким встановлено факт здійснення антитерористичної операції на території вказаних населених пунктів без обмежень в часі.

Таким чином, Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VII визначено початок проведення та закінчення АТО та Кабінет міністрів України наділений правом визначати території, на яких проводиться чи проводилася АТО, тому на території: м. Первомайськ, смт. Врубівка, смт. Тошківка, с. Березівське, с. Голубівське та с. Гірське Луганської області здійснювалась АТО з моменту її початку, тобто з квітня 2014 року, у зв’язку з чим відповідач звільняється від сплати земельного податку (орендної плати з юридичних осіб) за період: червень 2014 року - червень 2015 року, а відтак у задоволенні позову з урахуванням зменшених позовних вимог слід відмовити.

Відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ: 39591445, місцезнаходження: 93401, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) до Державного підприємства "Первомайськвугілля" (код ЄДРПОУ: 32320594, місцезнаходження: 93292, Луганська область, Попаснянський район, місто Гірське, вулиця Куйбишева, будинок 21) про стягнення податкового боргу відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною 3 статті 243 КАС України рішення складено у повному обсязі 10 квітня 2018 року.

Суддя ОСОБА_1