Постанова № 7328000, 10.11.2009, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2009
Номер справи
2а-5992/09/1870
Номер документу
7328000
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2009 р.                                                             Справа № 2а-5992/09/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп’яненко О.В.

за участю секретаря судового засідання- Усенко І.М.

представника позивача- Марченко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекціяї в місті Суми до Малого приватного виробничо-будівельно-комерційного підприємства "Юлана" про стягнення податкового боргу ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач свої вимоги мотивує тим, що мале приватне виробничо-будівельно-комерційне підприємство "Юлана" зареєстровано виконавчим комітетом Сумської міської ради 28.07.1997 року та взято на облік як платника податків та зборів в Державній податковій інспекції в місті Суми тому, відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування » до обов’язків платників податків входить сплата належних податків і зборів у встановлені законом терміни. Внаслідок порушення вимог законодавства відповідач станом на 01.09.2009 року має заборгованість зі сплати податку в сумі 3732,78 грн. Тому позивач просить стягнути з відповідача вказану суму боргу.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі, зазначивши, що на час розгляду справи заборгованість не сплачена.

Відповідач, повідомлений про час, дату та місце розгляду справи за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою вищезазначеного реєстру (а.с.15), в судове засідання не з’явився. Про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи.

З огляду на зазначене, суд вважає, що, оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового засідання, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що мале приватне виробничо-будівельно-комерційне підприємство "Юлана" зареєстровано виконавчим комітетом Сумської міської ради 28.07.1997 року (а.с.15) та взято на облік в Державній податковій інспекції в місті Суми як платника податків і зборів.

          Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII закріплено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.

          На підставі п.1 та п.2 ч.1 ст.10 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 05.02.1998 року № 83/98-ВР (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб—платників податків та інших обов’язкових платежів.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”від 25 червня 1991 року N 1251-XII (зі змінами і доповненнями) платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Пунктом 16.4 ст.16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період.

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III зі змінами і доповненнями (далі - Закон) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.

МПВБКП "Юлана" в деклараціях з податку на додану вартість за 4 квартал 2008 року самостійно узгодило суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду в сумі 4243грн.: за лютий 2009 року -524 грн., за червень 2009 року - 639 грн.(а.с.7-12).

Згідно з п.5.1 ст.5 Закону податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків у адміністративному або судовому порядку.

Згідно картки обліку особових рахунків відповідач станом на 01.09.09. року має податковий борг з ПДВ , який становить 3732,78 грн., де 3688,32 грн.-основний платіж та 44,46 грн. - пеня, що підтверджується довідкою про заборгованість (а.с.4).

Відповідно ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000р. № 2181-III із змінами та доповненнями, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

П.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вказаного Закону визначає, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року N 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Порядок нарахування пені визначено ст.16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Згідно з п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.п.6.2.1. п. 6.2. ст.6 цього ж Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідачу було надіслано першу податкову вимогу від 24 лютого 2009 року № 1/395, якою визначено загальну суму податкового боргу в сумі 3225,32 грн. та другу податкову вимогу від 06 квітня 2009 року № 2/651 на загальну суму податкового боргу в розмірі 3749,32 грн.(а.с.14). Але відповідачем зобов’язання по сплаті податку не виконано та відомостей про сплату не надходило.

Судом встановлено, що заборгованість зі сплати податку на додану вартість на час розгляду справи відповідачем не сплачена, у зв’язку з чим суд приходить до висновку про те, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті податкового боргу, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з нього у судовому порядку.

Керуючись ст. ст. 4, 7, 8, 17, 71, 94, 161-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до Малого приватного виробничо-будівельно-комерційного підприємства "Юлана" про стягнення податкового боргу – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Малого приватного виробничо-будівельно-комерційного підприємства "Юлана" (40021, м.Суми, вул.Кірова 122, кв.151, ід.код 22978982) на розрахунковий рахунок 34129999700002, одержувач - держбюджет м.Суми, код одержувача 23636315, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013 податковий борг в сумі 3732,78 грн.(три тисячі сімсот тридцять дві грн. 78 коп.) .

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня проголошення постанови та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                             О.В. Соп'яненко