Ухвала суду № 73279942, 10.04.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.04.2018
Номер справи
808/1260/18
Номер документу
73279942
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

10 квітня 2018 року Справа № 808/1260/18 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою ОСОБА_1 (АДРЕСА_5)

до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 29)

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: 1. ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)

2. ОСОБА_3 (АДРЕСА_2)

3. ОСОБА_4 (АДРЕСА_3)

4. ОСОБА_5 (АДРЕСА_4)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: 5. Наталівська сільська виборча комісія Запорізького району Запорізької області (70430, Запорізька область, Запорізький район, с.Наталіївка, вул. 8 Березня, 93)

про встановлення відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень, визнання дій протиправними, зобов'язання утриматися від вчинення певних дій

та виконання вимог ст.ст. 160 та 161 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

04 квітня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області (відповідач), треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: ОСОБА_2 (третя особа 1), ОСОБА_3 (третя особа 2), ОСОБА_4 (третя особа 3), ОСОБА_5 (третя особа 4), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Наталівська сільська виборча комісія Запорізького району Запорізької області (третя особа 5) в якій позивач просить суд:

- встановити відсутність компетенції (повноважень) у Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, його структурних утворень (без статусу юридичної особи), зокрема, Запорізького районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, щодо участі у здійсненні вибіркової перевірки підписів громадян, що містяться в підписних листах при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;

- визнати протиправними дії Запорізького районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області щодо участі у здійсненні вибіркової перевірки підписів громадян, що містяться в підписних листах при ініціюванні відкликання депутата Наталівської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 за народною ініціативою;

- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Запорізькій області, його структурні утворення (без статусу юридичної особи), зокрема, Запорізьке районне відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, утриматися від участі у здійсненні вибіркової перевірки підписів громадян, що містяться в підписних листах при ініціюванні відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

За приписами ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Також згідно з вимогами п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.

Позивачем, в якості відповідача, зазначено - Головне управління Національної поліції в Запорізькій області. Однак вимоги заявлені до: Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Запорізького районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, а також до невизначеного кола суб'єктів владних повноважень - структурних утворень Головного управління Національної поліції в Запорізькій області (без статусу юридичної особи).

Друга вимога позивача взагалі заявлена до Запорізького районного відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, яке не є відповідачем за даним позовом.

З огляду на викладене суд зазначає, що згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Пунктом 7 ч.1 ст.4 КАС України встановлено, що суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Суб'єкт владних повноважень не обов'язково повинен бути юридичною особою.

Таким чином позивачем заявлені вимоги до невизначеного кола суб'єктів владних повноважень (які не зазначені в якості відповідачів), що не відповідає вимогам ст.ст. 4, 160 КАС України.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 241, 248, 256 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви надати до суду позовну заяву, оформлену із додержанням вимог ст. 4, 160, 161 КАС України, у якій зазначити в якості відповідачів тих осіб, до яких звернені вимоги позивача, або уточнити вимоги до відповідача, який зазначений в позові. У разі якщо позивачем в уточненій позовній заяві будуть зазначені інші відповідачі ніж в первісному позові, слід обґрунтувати зміст позовних вимог щодо кожного з них та зазначити які права, свободи та інтереси позивача вони порушили.

У разі якщо позивачем будуть змінюватися відповідачі або інші учасники адміністративного процесу - необхідно надати всі документи, додані до позову, із додержанням вимог ст. 94 КАС України (засвідчені підписом із проставленням дати такого засвідчення);

Уточнена позовна заява з доданими до неї документами повинна бути надана до суду у визначений строк з урахуванням копій для всіх учасників адміністративного процесу.

Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Ю.П. Бойченко