
Справа № 161/5334/18
Провадження № 3/161/1359/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 11 квітня 2018 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Подзіров А.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, -
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
В С Т А Н О В И В:
В провадження Луцького міськрайонного суду Волинської області з ГУ ДФС у Волинській області, надійшла справа про адміністративне правопорушення, за ч.1 ст.155-1 КУпАП, відносно ФОП ОСОБА_1
Відповідно до пункті 2, 4 частини першої статті 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення від 29 березня 2018 року №000051, ОСОБА_1 зазначена, такою що притягується до адміністративної відповідальності саме як посадова особа, а не громадянин.
Абзацами третім, четвертим та п’ятим п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про хабарництво» від 26.04.2002 р. № 5 передбачено, що організаційно-розпорядчі обов’язки — це обов’язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів, їх заступники, особи, які керують ділянками робіт.
Адміністративно-господарські обов’язки — це обов’язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном. Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Особа є службовою, коли вона здійснює відповідні функції чи виконує обов’язки постійно, тимчасово або за спеціальним повноваженням, за умови, що зазначені функції чи обов’язки покладені на неї правомочним органом або правомочною службовою особою.
Громадянин – суб’єкт підприємницької діяльності, може бути визнаний службовою особою (посадовою особою) лише тоді, коли у нього реально виникає можливість виконання вказаних вище обов’язків. А це можливо у випадку, коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо).
Всупереч вищенаведеному, до протоколу не додані матеріали, які підтверджуються наявність у ОСОБА_1 найманих працівників, тобто наявність у нього організаційно-розпорядчих повноважень як посадової особи. Натомість в пункті 2.1.12 акту фактичної перевірки від 29 березня 2018 року №001255 зазначено, що найманих працівників підприємець не має.
Крім того, в акті зазначено, що підприємець здійснив продаж саме складного побутового товару без використання РРО, однак відомостей про продаж саме складного побутового товару у протоколі не зазначено.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23.12.2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ФОП ОСОБА_1, підлягають направленню для доопрацювання.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 268, 278, 280 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП, відносно відносно фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, повернути до Головного управління ДФС у Волинській області для доопрацювання, а саме:
1) додати матеріали, які підтверджуються наявність у фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 найманих працівників, тобто наявність у неї організаційно-розпорядчих повноважень як посадової особи; або оформити протокол на вказану особу як на громадянина, а не як посадову особу;
2) зазначити в описовій частині протоколу посилання на продаж саме складного побутового товару, відповідно до наданого акту фактичної перевірки.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області ОСОБА_2