
Справа № 444/856/18
Провадження № 3/444/359/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 квітня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши в залі суду в м.Жовкві Львівської області матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3. 6/51, Дніпропетровської області, працюючого на фірмі "Аммокс" в РП , ІПН НОМЕР_1, -
- за ст.204-1 ч.1 КпАП України, -
в с т а н о в и в :
21.03.2018 року приблизно о 07 год. 45 хв., громадянин України ОСОБА_1 , здійснила спробу незаконного перетинання державного кордону України з України до ОСОБА_2 в пункті пропуску через державний кордон України без відповідного документу, а саме прибула в пункт пропуску через державний кордон України та слідувала на в"їзд в ОСОБА_2, під час проходження прикордонного контролю пред"явила на паспортний контроль паспорт громадянина ОСОБА_2 для виїзду за кордон серії ЕМ 3405055 виданий 13.12.2017 року на ім"я BONDARENKO SERGIJ, в якому не було відмітки щодо законності перетинання державного кордону України. В процесі перевірки документів та проведення перевірочних заходів було встановлено, що вищевказаний громадянин являється громадянином України та здійснює поїздки за кордон по паспорту громадянина України для виїзду за кордон № ЕЕ397789 виданий 13.08.2008 року на ім"я ОСОБА_1 (BONDARENKO SERGIІ) ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто пред"явивши паспорт громадянина ОСОБА_2 вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону України по невідомих для громадян України документах, чим порушив вимоги ст.ст.2,3 Закону України "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну громадян України", п.2 постанови КМУ №57 від 27.01.1995 року "Правила перетинання державного кордону громадянами України", тобто своїми діями вчинила адміністративне правопорушення передбачене ст.204-1 ч.1 КпАП України .
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, однак на адресу суду подав письмову заяву, в якій зазначив, що просить дані матеріали розглядати за його відсутності.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України не є обов»язковою.
А тому, суд приходить до переконання, за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України, підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної справи, зокрема :
- протоколом державної прикордонної служби України про адміністративне правопорушення від 21.03.2018 року серії ЗхРУ №333597;
- письмовими поясненнями та письмовою заявою гр.ОСОБА_3 від 21.03.2018 року;
- рапортами військовослужбовців державної прикордонної служби України від 21.03.2018 року ;
- копією паспорта громадянина ОСОБА_2 , виданого на ім"я для виїзду за кордон серії ЕМ 3405055 виданий 13.12.2017 року на ім"я BONDARENKO SERGIJ та який дійсний до 13.12.2027 року;
- копією паспорту громадянина України для в"їзду за кордон № ЕЕ397789 виданий 13.08.2008 року на ім"я ОСОБА_1 (BONDARENKO SERGIІ) ІНФОРМАЦІЯ_1, та який дійсний до 13.08.2018 року;
- довідкою-витягом від 21.03.2018 року за результатами перевірки бази даних “Гарт-5” ВПС “Рава-Руська” ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності не притягалася .
Відповідно до ст.4 Конституції України, в Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом .
Згідно з витягу із постанови КМУ від 27.01.1995 року №57 "Про затвердження правил перетинання державного кордону громадянам" вбачається, що ці Правила з урахуванням вимог Законів України "Про порядок виїзду з України і в"їзду в Україну", "Про державний кордон України" і "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, інших законодавчих актів України визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону . Перетинання громадянами України (далі - громадянами) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон (далі - пункти пропуску) за документами на право виїзду з України і в"їзду в Україну : паспорт громадянина України для виїзду за кордон (загальногромадянський закордонний паспорт); дипломатичний паспорт; службовий паспорт; проїздний документ дитини ; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу .
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.204-1 ч.1 КпАП України є вірною .
Відповідно до ст.280 КпАП України, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, його майновий стан, який до адміністративної відповідальності притягається вперше.
Обставин, які б обтяжували або пом"якшували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .
Санкція ст.204-1 ч.1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або адміністративний арешт .
Згідно ст.245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
З врахуванням наведеного, приходжу до висновку, що до правопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме , у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1 ч.1 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 1 700 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Копію постанови направити в Львівський прикордонний загін Державної прикордонної служби України – для відома .
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.