
Справа № 444/855/18
Провадження № 3/444/358/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., за участі особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 а, кв.75, працюючого інспектором прикордонної служби 1-ї категорії-майстер 2-го відділення інспекторів прикордоннлї служби відділу прикордонної служби "Рава-Руська", ІПН судом не встановлено , -
-за ч.2 ст. 172-18 КпАП України , -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 12.02.2018 року в період з 21 год. 00 хв. по 09 год. 00 хв. 13.02.2018 року виконуючи наказ на охорону державного кордону виконуючи обов"язки старшого прикордонних нарядів в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" не здійснив інформування чергового Головного центру обробки інформації щодо спрацювання БД ПТК АПК "Гарт 1/П" БД 1-1 - "Картотека" відносно гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 HRECHANNYI OLEKSANDR, ІНФОРМАЦІЯ_4, доручення "заборона в"їзду в Україну" за індексом "Д" ініціатор доручення СБУ , яке спрацювало на гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 GRECHANNІI АLEXANDR, ІНФОРМАЦІЯ_4, не здійснив повторної перевірки наявності в оперативній базі даних системи "Гарт-1" даного доручення та не відмовивиданому іноземцю у перетинанні державного кордону , про що не виніс рішення про відмову в перетинанні державного кордону, що призвело до перетинання, на в"їзд в Україну державного кордону особою, стосовно якої існує обмеження у праві перетину кордону чим порушивправила несення прикордонної служби в умовах особливого періоду, а саме вимоги п.п.2 п.1 глави ІІ Наказу МВС № 535 від 23.06.2017 року «Про затвердження Порядку дій уповноважених службових осіб ДПСУ в разі виявлення в пунктах пропуску через державний кордон України та контрольних пунктах в"їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї осіб, стосовно яких надано доручення, та порядку взаємодії органів охорони державного кордону з уповноваженими державними органами, які надали доручення", тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-18 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненому не визнав та пояснив, що дійсно під час спрацювання бази даних відносно гр.ОСОБА_2 ОСОБА_3 GRECHANNІI АLEXANDR, ІНФОРМАЦІЯ_4,здійснив перевірку по оперативних базах даних, оскільки була велика розбіжність та неспівпадінняв прізвищі та імені , та дійсно нним було прийнято рішення про пропуск даного іноземця на в"їзду в Україну так як останній переміщався із даним документом по інших пропускних пунктах , де його пропускали.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , передбаченого ч.2 ст.172-18 КпАП України, підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної справи, зокрема :
- протоколом державної прикордонної служби України про адміністративне правопорушення від 06.03.2018 року серії ЗхРУ №333516 ;
- письмовими та особистими поясненнями гр.ОСОБА_4 ;
- службовою запискою від 27.02.2018 року ;
- вихідною телеграмою №Т/2/7-193 від 27.02.2018 року;
- копією паспорта гр.ОСОБА_3;
- копією робочого зошита СПНППр;
- витягом з БД ПТК АПК "Гарт-1/П";
- копією постанови Жовківського районного суду Львівської області від 16.11.2017 року ;
- та іншими матеріалами адміністративної справи .
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст.172-18 ч.2 КпАП України є вірною .
Відповідно до ст.280 КпАП України, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушника, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, який за місцем праці характеризується позитивно, його майновий стан, який до адміністративної відповідальності притягається протягом року вдруге.
Обставин, які б обтяжували або пом"якшували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .
Санкція ст.172-18 ч.2 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу від ста сорока п’яти до двохсот вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Згідно ст.245 КпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами приходжу до висновку, що до правопорушника ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності , а саме , у вигляді штрафу.
Окрім того, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Керуючись ст. 7, 9, 24, ч. 2 ст. 172-18, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-18 ч.2 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 2 465 грн. 00 коп. (дві тисячі чотириста шістдесять п"ять грн. 00 коп.) - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України , та які слід сплати по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.
Копію постанови направити в Львівський прикордонний загін Державної прикордонної служби України – для відома .
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.