
Справа № 493/525/18
Провадження № 3/493/239/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2018 року м. Балта, Одеська область
Суддя Балтського районного суду Одеської області Бодашко Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженця і мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого тренером дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти Балтської районної державної адміністрації Одеської області, раніше на протязі року до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1, являючись депутатом Балтської міської ради сьомого скликання, несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, являючись суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «б» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме – порушення вимог фінансового контролю.
Заслухавши ОСОБА_1, який підтвердив викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини, і пояснив, що депутатом міської ради він обирається вперше, по своїй недосвідченості не звернув уваги на строки подання декларації, тому подав її з запізненням, свою провину визнав, просить застосувати до нього мінімальне покарання, оскільки правопорушення він вчинив неумисно, отримує невелику заробітну плату, не має нерухомого майна, вивчивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 присутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУАП, що підтверджується як його поясненнями, його письмовими поясненнями, так і протоколом № 256 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 21 березня 2018 року, рапортами співробітників поліції, витягом є Єдиного державного реєстру декларацій, копією інформаційного листа Балтської міської ради Одеської області № 193 від 05.02.2018 року про обрання ОСОБА_1 депутатом Балтської міської ради та про початок його повноважень з 17.11.2015 року, про роз’яснення прав та обов’язків депутатів місцевих рад, копією протоколу пленарного засідання першої сесії Балтської міської ради сьомого скликання та ін.
При винесенні рішення суддя приймала до уваги те, що згідно рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 3 щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК, а згідно із Законом № 1975-VІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 03.03.2017 року (набрав чинності 30.03.2017 року) строк подання щорічної декларації для осіб, які подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.
Повноваження ОСОБА_1 як депутата Балтської міської ради Одеської області, обраного вперше, почалися 17 листопада 2015 року з дня відкриття першої сесії міської ради, йому разом з іншими депутатами були роз’яснені їх права та обов’язки, було запропоновано ознайомитися із ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», « Про запобігання корупції», ОСОБА_1 повинен був подати електронну декларацію у строк до 01.05.2017 року, але, маючи зареєстрований у відповідному порядку електронний ключ із цифровим підписом, подав декларацію за 2016 рік без поважних причин несвоєчасно, а саме лише 24 листопада 2017 року о 15 год. 22 хв., чим допустив порушення, передбачене ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
На підставі викладеного, вбачаючи в діях ОСОБА_1 несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, враховуючи обставини справи, особу правопорушника, обставини, які пом’якшують відповідальність, а саме – визнання ним своєї вини, відсутність мети приховати свій майновий, фінансовий стан, керуючись ст. ст. 7, 9, 33, 34, 172-6, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності і накласти стягнення у вигляді штрафу у сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів: УК у Балтському районі Балтський р-н/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37343087, рахунок отримувача: 31117106700057, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, МФО банку отримувача: 828011, призначення платежу *; 21081100, справа № 493/525/18).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУДКСУ в м. Києві, код банку отримувача (МФО): 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Повідомити правопорушника про те, що згідно вимог ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
С У Д Д Я