
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
10 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/2679/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року у справі № 813/1227/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Горішнянської сільської ради Миколаївського району Львівської області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, про зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Горішнянської сільської ради Миколаївського району Львівської області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, про зобов'язання вчинити дії відмовлено.
Не погодившись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в апеляційній скарзі відсутні обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, та до неї не додано документа про сплату судового збору.
У поданій позивачем апеляційній скарзі зазначено, що судом першої інстанції порушено норми процесуального права та неправильно застосовано норми матеріального права. Разом з тим, апеляційна скарга не містить доводів, зокрема скаржником не конкретизовано, у чому полягає неправильність встановлення судом обставин у справі та невірне застосування норм права.
Даний адміністративний позов має немайновий характер.
Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.
Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 640,00 грн (1600,00 грн * 0,4 = 640,00 грн).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 960,00 грн (640,00 грн *1,5 = 960,00 грн).
Вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунені шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду обґрунтувань вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, та оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 960 грн 00 коп. за наступними реквізитами "Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371".
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року у справі № 813/1227/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Миколаївської районної державної адміністрації Львівської області, з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Горішнянської сільської ради Миколаївського району Львівської області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, про зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяІ. В. Глушко