
Справа № 209/2218/17
Провадження № 2-а/209/70/17
РІШЕННЯ
Іменем України
"28" березня 2018 р. м. Кам'янське
Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Решетник Т.О.,
за участі секретаря - Шаповал А.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Двінської Г.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кам'янське адміністративний позов ОСОБА_3 до Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_3 звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому просить: зобов'язати відділ реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1.
Обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що з 10 травня 1994 року, вона, ОСОБА_3, прописана разом зі своїм батьком ОСОБА_4 у помешканні за адресою: АДРЕСА_1. 28 липня 1998 року її батьки розлучилися. Після розірвання шлюбу, по домовленості між батьками було визначено її місце проживання, з матір'ю. Її мати переїхала жити у АДРЕСА_2. До досягнення повноліття її місцем проживанням вважалося місце проживання її матері. До 2001 року юридичне підтвердження постійного місця проживання фізичної особи регулювалось інститутом прописки. У результаті законодавчих змін прописка, що мала дозвільний характер, була замінена на реєстрацію та облік громадян за обраним ними місцем проживання, що має повідомний характер. У 2010 році, коли їй виповнилося 16 років, вона звернулась до Криничанського РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області для отримання паспорту. Разом з отриманням паспорту було зареєстровано її місце перебування на той час. На виконання ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» вона зареєструвала своє місце перебування, де вона на той час перебувала, а саме: АДРЕСА_2. Будучи неповнолітньою та юридично необізнаною, вона не знала про той факт, що вже має реєстрацію місця проживання: АДРЕСА_1. У зв'язку з навчанням та частою зміною свого місця перебування вона зверталась до відповідних органів, про що було внесено відповідні відмітки до її паспорту. Після закінчення учбового закладу вона переїхала в квартиру за первісною її реєстрацією, тобто - АДРЕСА_1, і має намір там жити та працювати тривалий термін. 08 серпня 2017 р. нею була подана заява на ім'я начальника відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особі Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради, щодо здійснення реєстрації. Відповіді вона так і не отримала.
20.09.2017 року позивач ОСОБА_3 надала додаткові пояснення до позовної заяви, відповідно до яких вона зазначає, що з самого свого народження вона була зареєстрована разом зі своїм батьком ОСОБА_4 у помешканні за адресою: АДРЕСА_1. Після розлучення її батьків вона проживала разом зі своєю матір'ю. У 2010 році, коли їй виповнилося 16 років, вона звернулась до Криничанського РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області для отримання паспорту. Відповідно до ст. 12 «Положення про паспорт громадянина України», в редакції від 23.02.2007 року, видача паспорта провадиться у місячний термін за місцем постійного проживання громадянина. Так, як вона будучи неповнолітньою та мешкаючи на той час разом із матір'ю, її місце проживання було зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2. Згідно з наведеною вище нормою при отриманні паспорту громадянин подає відповідну заяву, в п. 7 якої зазначає про своє місце проживання на момент отримання паспорту. Законодавством, яке діяло на той час не передбачалося надання інших документів, тому надати копію особового рахунку квартири АДРЕСА_1 (після перейменування Наддніпрянський) у м. Дніпродзержинськ (після перейменування м. Кам'янське) не було підстав, рівно як надати інші документи на підтвердження її реєстрації в зазначеній квартирі. У зв'язку з навчанням та частою зміною свого місця перебування вона зверталась до відповідних органів, з метою проведення реєстрації її місця перебування і місця проживання, як того вимагав Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», про що було внесено відповідні відмітки до її паспорту. Після закінчення вишу вона переїхала в квартиру за первісною своєю реєстрацією, тобто - АДРЕСА_1, і має намір там жити та працювати тривалий термін. Підставою для реєстрації її, ОСОБА_3, в спірній квартирі є той факт, що відповідно до ордеру квартиронаймачем був її батько, який за життя зареєстрував її в зазначеній квартирі та не заперечував проти її проживання разом з ним. Вона не зареєструвала своє право користування зазначеним помешканням з причин незалежних від неї, так, як вона, на той час, була неповнолітньою особою. Посилання відповідача на Акт про не проживання не підтверджує не проживання її в зазначеній квартирі. Свідчення сусідів, яких вона дійсно ніколи не бачила і не могла знати про те що вони її сусіди не можуть бути підставою для відмови в реєстрації місця проживання. З моменту вселення та з моменту смерті її батька відповідач ні разу не підіймав питання про підстави перебування та користування спірною квартирою. І лише в 2017 році, коли вона звернулась з заявою про реєстрацію останнім стало цікавим спірне помешкання. Посилання відповідача на той факт, що вона була знята з реєстрації у помешканні за адресою: АДРЕСА_1, не знайшли свого законного підтвердження рівно як, відповідачем не було зазначено законних підстав зняття її з реєстрації. Реєстрація місця проживання особи проводиться в день подання нею документів. За заявою особи така реєстрація може бути здійснена з одночасним зняттям із реєстрації на попередньому місці проживання. 08 серпня 2017 р. нею була подана заява на ім'я начальника відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особі Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради, щодо здійснення реєстрації. Відповіді вона так і не отримала.
Позивач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник позивача за довіреністю - ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задовольнити.
Представник відповідача - Двінська Г.Г. в судове засідання з'явилася, заперечувала проти задоволення позовних вимог, просила відмовити у їх задоволенні у повному обсязі. В матеріалах справи містяться заперечення відповідача, на обґрунтування яких відповідач зазначає, що Адміністрація Дніпровського району Кам'янської міської ради заперечує проти позову з наступних підстав. Правила реєстрації місця проживання, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року №207. Пунктом 7 Правил передбачено, що реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. Позивач у позові зазначає, що у 2010 році, разом з отриманням паспорту зареєстровано і її місце перебування на той час. Однак вважають, що це не відає дійсності. Так, паспорт позивач отримала у грудні 2010 року, а відмітка про реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 - з 19.01.2011 року. Тобто адреса: АДРЕСА_2 є місцем реєстрації позивача. ОСОБА_3 у своїй позовній заяві вказала, що після розірвання шлюбу батьками, а саме 28.07.1998 року, по домовленості між ними, було визначено місце проживання позивачки з матір'ю (АДРЕСА_2). Позивач вказує, що зареєструвала своє місце перебування, а не проживання, у АДРЕСА_2. Крім того, позивач зазначає, що постійно проживає у с. Семенівка разом з матір'ю після розлучення батьків, а тому, отримала в даному населеному пункті паспорт громадянина України. Таким чином, інформація про місце проживання внесена до паспорта позивачки. Зазначили, що згідно ст.ст. 8, 9 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання» (у редакції 2011 року) при реєстрації місця перебування особи інформація про неї повідомляється до органу реєстрації за місцем проживання особи. Також, орган реєстрації, отримавши повідомлення особи, знімає з реєстрації її місце перебування та повідомляє про це орган реєстрації, в якому зареєстроване її місце проживання. Так як повідомлень ні про реєстрацію, ні про зняття з реєстрації місця перебування не було - це є ще одним підтвердженням того, що адреса: АДРЕСА_2 є не місцем перебування, а місцем постійного проживання Позивачки. Також зауважує, що згідно довіреності від 14.07.2017 року, яка посвідчена приватним нотаріусом Кам'янського міського нотаріального округу, ОСОБА_6, та яка підписана ОСОБА_3, Позивачка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2. ОСОБА_3 стверджує, що після закінчення навчання переїхала проживати в квартиру за адресою: м. Кам'янське, пр. 50 років СРСР, 18-А-52, має намір там жити та працювати тривалий термін. Зазначена інформація не відповідає дійсності та спростовується актом про не проживання від 24.07.2017 року, складеним техніками КП КМР «УКОЖФ», на підставі інформації, наданої сусідами. Згідно якого у квартирі АДРЕСА_1, громадяни не проживають з 2007 року. Також, відповідно до картотек з питань реєстрації фізичних осіб, що знаходяться в розпорядженні відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради станом на 09.08.2017 року, позивачку (у віці 8 років) було знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з листопада 2002 року разом з матір'ю гр. ОСОБА_7, із зазначенням адреси вибуття: Дніпропетровська область, Криничанський район, с.Семенівка. Зазначає, що Правилами реєстрації місця проживання фізичних осіб не передбачено процедури поновлення реєстрації місця проживання. Скасування реєстрації місця проживання особи або зняття з реєстрації місця проживання згідно п.28 Правил реєстрації здійснюється лише в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства, про що було повідомлено позивачку листом від 10.08.2017 року №6-1/2. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. Крім того, реєстрація місця проживання здійснюється за власним вибором особи, але за наявності певних підстав. Для реєстрації місця проживання за певною адресою недостатньо лише факту проживання, а обов'язково необхідні документи, що підтверджують право на проживання в житлі. Тому вважають, що в діях посадових осіб відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи адміністрації Дніпровського району міської ради відсутні порушення під час розгляду заяви позивача від 08.08.2017 року, в якій вона просила поновити реєстрацію.
19.10.2017 року представник відповідача також надав суду заперечення проти позовної заяви, відповідно до яких зазначив, що в своєму позові ОСОБА_3 зазначає, що після розірвання шлюбу між батьками, а саме 28.07.1998 року, по домовленості між ними, було визначено її місце проживання з матір'ю за адресою: АДРЕСА_2, де вона фактично проживала та отримала паспорт громадянина України. Тобто, позивача було знято з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 за домовленістю між її батьками. Стосовно заяви позивача, що не потрібно при поданні заяви про видачу паспорту надавати документи на підтвердження реєстрації місця проживання зазначили наступне. Наказом МВС від 05.06.2006 року № 600, затверджено Порядок оформлення та видачі паспорту громадянина України (який діяв в період отримання Позивачкою паспорту), який містить зразок заяви про видачу паспорту. Згідно пункту 7 вказаної Заяви, заявник зазначає за якою адресою зареєстровано його місце проживання. Згідно п.4 вказаного Порядку, під час прийняття заяви та інших документів на оформлення паспорту уповноважені особи перевіряють правильність заповнення заяви та її відповідність наданим документам, про що ними вчиняється відповідний запис у графі 9 заяви. Також згідно п. 12 Порядку, правильність оформлення паспорта разом з підставами оформлення перевіряється начальником територіального підрозділу або працівником, який за своїми службовими обов'язками відповідає за проведення паспортної роботи, про що робиться відповідна відмітка в графі 11 заяви про видачу паспорта. Отже, зазначене свідчить, що позивач при отриманні паспорту у 2010 році свідомо у своїй заяві зазначила адресу реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 для проставляння штампу реєстрації у паспорті. Позивач в обґрунтування позову зазначає, що після закінчення навчання переїхала до м. Кам'янське у квартиру за адресою: АДРЕСА_1, і має намір там жити. Вважає, що зазначені доводи позивача жодним чином не стосуються предмету адміністративного позову. Стосовно поновлення реєстрації позивача за адресою: АДРЕСА_1, про що вона просила у листі від 08.08.2017 року, зазначили, що відповідно до картотек з питань реєстрації фізичних осіб, що знаходяться в розпорядженні відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради станом на 09.08.2017 року, Позивачку (у віці 8 років) було знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з листопада 2002 року разом з матір'ю гр. ОСОБА_7 із зазначенням адреси вибуття: Дніпропетровська область, Криничанський район, с.Семенівка. Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою КМУ від 02.03.2016 року №207 не передбачено процедури поновлення реєстрації місця проживання, про що було повідомлено позивача листом від 10.08.2017 року № 6-1/2. Позивачка наголошує, що єдиною підставою для реєстрації наразі її у спірній квартирі є заява про реєстрацію місця проживання. Проте, згідно ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» в редакції від 16.04.2017 року, для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації: письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Окрім того, в п.18 Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою КМУ від 02.03.2016 року № 207 вказано перелік документів, необхідний для реєстрації місця проживання, у тому числі необхідність надання документів, що підтверджують право на проживання в житлі. Враховуючи зазначене, вважають, що відсутні підстави для задоволення позовної заяви.
21.08.2017 року позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 22.08.2017 року у задоволенні заяви ОСОБА_3 про забезпечення позову по адміністративній справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
Суд, вислухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази у справі, вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що заявник ОСОБА_3, громадянка України, народилася 04 квітня 1994 року у м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, згідно паспортних даних останнє місце реєстрації: АДРЕСА_2, знята з реєстрації 08.08.2017 року, що підтверджується копією паспорту (а.с.6).
Згідно копії особового рахунку № 254832 на квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1, квартиронаймачем з 31.07.1990 року зазначений ОСОБА_5, 1963 р.н., який помер ІНФОРМАЦІЯ_11 та знятий з реєстрації 13.05.2017 року; разом з квартиронаймачем були зареєстровані з 31.07.1990 року ОСОБА_7 (дружина), 1967 р.н., яка вибула 19.11.2002 року; та з 10.05.1994 року зареєстрована ОСОБА_3 (дочка), 1994 р.н. (а.с.9, 29).
Згідно змісту заяви, та наданих додаткових пояснень ОСОБА_3, 28 липня 1998 року батьки заявника розлучилися, про що свідчить свідоцтво про розірвання шлюбу видане відділом реєстрації актів громадянського стану виконкому Дніпровської районної ради м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, актовий запис № 219 (а.с.7). Після розірвання шлюбу, по домовленості між батьками було визначено її місце проживання, з матір'ю за адресою: АДРЕСА_2. До досягнення повноліття її місцем проживанням вважалося місце проживання її матері.
Згідно наданих суду матеріалів, заявник змінила своє прізвище з «Кривокобильська» на «Бакутяк», про що відділом реєстрації актів цивільного стану Криничанського районного управління юстиції Дніпропетровської області, здійснено відповідний актовий запис № 07 від 27.07.2010 року, підтверджується копією свідоцтва про зміну імені (а.с.8).
16.12.2010 року, ОСОБА_3 звернулась до Криничанського РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області для отримання паспорту, місце проживання її було зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2, що підтверджується копією паспорту (а.с.6), копією заяви про видачу паспорту (а.с.78).
Згідно пояснень представника позивача, після закінчення учбового закладу ОСОБА_3 переїхала в квартиру за первісною її реєстрацією: АДРЕСА_1, і має намір там жити та працювати тривалий термін.
Згідно копії довідки ТОВ «ЄРЦ КП» № 1/177224 від 07.07.2017 року у квартирі за адресою: АДРЕСА_1, з 10.05.1994 року зареєстрована ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_10 (а.с.10).
Згідно наданого відповідачем акту про непроживання від 24.07.2017 року, затвердженого начальником юридичного відділу КП КМР «УКОЖФ» ОСОБА_9, за адресою: АДРЕСА_1 громадяни не проживають з 2007 року, що підтвердили сусіди ОСОБА_10, яка підписала вказаний акт, а також ОСОБА_11, підпис якої відсутній (а.с.25).
Згідно листа Департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно КМР вих.№ 05-06/2055 від 26.07.2017 року повідомлено, що рішенням виконавчого комітету міської ради від 19.04.1995 № 121 була виключена з числа службових житлових приміщень, серед архівних приватизаційних документів на будинок АДРЕСА_1 відсутні (а.с.27).
Згідно службової записки заступника голови адміністрації Дніпровського району міської ради, начальника відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи О.М. Баштаненко, відповідно до картотек з питань реєстрації фізичних осіб, що знаходяться у розпорядженні відділу, станом на 03.08.2017 року за адресою: АДРЕСА_1 ніхто не зареєстрований (а.с.28).
08 серпня 2017 р. ОСОБА_3 подала заяву на ім'я начальника відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особі Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради, щодо відновлення її реєстрації, за адресою: АДРЕСА_1, за якою вона була зареєстрована з 10.05.1994 року, що підтверджується копією заяви від 08.08.2017 року (а.с.5).
Згідно листа Адміністрації Дніпровського району КМР від 10.08.2017 року, адресованого ОСОБА_3 вбачається, що відповідно до картотек з питань реєстрації фізичних осіб, що знаходяться в розпорядженні відділу реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання фізичної особи адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради станом на 09.08.2017 року, її (у віці 8 років) було знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з листопада 2002 року разом з матір'ю гр. ОСОБА_7 із зазначенням адреси вибуття: Дніпропетровська область, Криничанський район, с.Семенівка. Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою КМУ від 02.03.2016 року №207 не передбачено процедури поновлення реєстрації місця проживання. Скасування реєстрації місця проживання особи або зняття з реєстрації місця проживання згідно з п.28 Правил реєстрації здійснюється лише в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства. Зняття з реєстрації її місця проживання разом з матір'ю гр. ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1, здійснене Дніпровським РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області 15.11.2002 року, було проведено без порушення вимог чинного законодавства, тому правові підстави для скасування зняття з реєстрації місця проживання відсутні (а.с.30).
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовідносини, які виникли між сторонами у даній справі регулюються Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та Правилами реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016 р.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
Пунктом 3 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016 р. встановлено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється, зокрема, виконавчим органом міської ради на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної міської ради.
Згідно ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов'язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання. У разі якщо особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник). Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг): письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цією статтею, документів.
Згідно п.18 Правил, для реєстрації місця проживання особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг), зокрема, письмову заяву; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання; квитанцію про сплату адміністративного збору; документи, що підтверджують право на проживання в житлі (ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї; документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника.
Таким чином, реєстрації місця проживання особи здійснюється за адресою відповідного житла на підставі поданих особою документів, виключний перелік яких встановлений ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Згідно ст. 7 Закону, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, зокрема, заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.
Статтею 9-1 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» встановлено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку. Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.
Аналіз вищенаведених норм свідчить про те, що процедури поновлення реєстрації місця проживання не передбачено. Скасування реєстрації місця проживання особи або зняття з реєстрації місця проживання згідно п.28 Правил реєстрації здійснюється лише в разі їх проведення з порушенням вимог законодавства, однак факт такого порушення в судовому засіданні не встановлено.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
В той же час, і ч.1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку про відсутність обґрунтованих правових підстав для зобов'язання відповідача вчиняти певні дії відповідно до заявлених позовних вимог, оскільки останній діяв у спосіб та порядку, визначеному законом, тому у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на результати розгляду справи, судові витрати не підлягають відшкодуванню і покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 6-9, 72-77, 90, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Адміністрації Дніпровського району Кам'янської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду або через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено 10.04.2018 року.
Суддя Т.О. Решетник