
номер провадження справи 24/169/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.03.2018 Справа № 908/2542/17
Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Т.А., при секретарі Вака В.С.
За участю представників:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність від 02.01.2018 № 1
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність від 01.12.2017 № 4486
Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи № 908/2542/17
за позовом Комунального підприємства «Водоканал» (69002, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, буд. 61, код ЄДРПОУ 03327121)
до відповідача: публічне акціонерне товариство «Укрпошта» (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 22) в особі філії Запорізької дирекції ПАТ «Укрпошта» (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 133, код ЄДРПОУ 20509800)
про стягнення 6 965,09 грн.
СУТЬ СПОРУ:
14.12.2017 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Комунального підприємства «Водоканал» до публічного акціонерного товариства «Укрпошта» в особі філії Запорізької дирекції ПАТ «Укрпошта» про стягнення з відповідача оплати за скид понаднормативних забруднень в комунальну каналізацію в розмірі 6 965,09 грн.
Ухвалою суду 14.12.2017 позовна заява прийнята до розгляду, порушено провадження у справі № 908/2542/17, присвоєно номер провадження 24/169/17, справу до розгляду в засіданні господарського суду призначено на 29.01.2018.
Ухвалою від 29.01.2018 відкрито провадження у справі № 908/2542/17 в порядку загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження, підготовче судове засідання призначити на 26.02.2018.
В судовому засіданні 26.02.2018 оголошено про закриття підготовчого засідання та призначення справи розгляду по суті. В судовому засіданні оголошено перерву до 26.03.2018.
Відповідно до ст. 222 ГПК України здійснювалося повне фіксування судового засідання 26.03.2018 за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Судом перевірені повноваження присутніх в судовому засіданні представників сторін.
Відповідно до ст. ст. 42, 46 ГПК України, уповноваженим представникам сторін оголошено права та обов’язки.
Відводів складу суду не заявлено.
Позивач в обґрунтування вимог посилається на договір № 989/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації, який укладений між сторонами 01.01.2006. Центральною лабораторією стічних вод дільницею лабораторного контролю стічної води у каналізаційні мережі КП «Водоканал» 03.05.2017 був здійснений разовий відбір проб стічних вод відповідача для проведення основного аналізу, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку приймальний резервуар ФНС. Цей факт зафіксовано в aкті відбору проб стічних вод від 03.05.2017. Відповідно до протоколу якості скиду стічних вод, результати хімічних досліджень показали, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам. Про результати досліджень стічних вод було повідомлено керівника підприємства телефонограмами 04.05.2017 та 16.05.2017. Позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчиків відповідача в мережі міськканалізації за період березень, квітень, травень 2017 року в cyмi 6 965,09 грн. Позивач 22.06.2017 цінним листом з описом вкладення направив відповідачу претензію вих. № 6994 від 20.06.2017 на суму 6 965,09 грн. В порушення п.3.2.8, п.5.2.2 договору № 989/2 відповідач оплату за скид понаднормативних забруднень не здійснив. Просить суд, на підставі п. п. 7.7, 9.2, 9.3, 9.6 Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя, п.7.8, 7.10 Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, п.2.3 Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів України, ст. 173, 174 ГК України, ст. 526 ЦК України та договору № 989/2, позов задовольнити.
Відповідач заперечив проти позову, свою правову позицію виклав у відзиві від 25.01.2018 № 25-01/18 на позовну заяву, в якому зокрема зазначив, що на даний час, всі нормативно-правові документи на підставі яких були прийняті місцеві Правила № 167, втратили чинність, а ті що діють не містять нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів та порядок нарахування та стягнення за ці скиди. Отже, відповідно до норм діючого законодавства України у позивача були відсутні будь-які правові підстави для нарахування плати відповідачу за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації, як у період нарахування так і по теперішній час. Просить суд в позові відмовити.
В засіданні 26.03.2018 судом, в порядку ст. 240 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Суд повідомив що повний текст рішення буде складено протягом 10 днів.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
01.01.2006 між Комунальним підприємством “Водоканал” (Водоканал) та Українським державним підприємством поштового зв’язку “Укрпошта” (Абонент) укладений договір № 989/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації.
У розділі 2 договору “Термін дії договору” встановлено, що договір укладається з 01.01.2006 по 31.12.2006. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення терміну його дії, про його припинення не було письмово заявлено однією із сторін.
Договір № 989/2 діє до теперішнього часу, термін його дії сторонами не припинявся.
Згідно з пунктом 1.1 договору, Водоканал зобов’язався забезпечувати абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам абонента
Відповідно до п. 3.2.8 договору відповідач зобов’язався виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя і допустимим концентраціям.
При перевищенні складу забруднюючих речовин в стічних водах абонента, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, абонент вносить плату за скид наднормативних забруднень Водоканалу у відповідності з “Правилами приймання…”, “Правилами приймання…м. Запоріжжя”, “Інструкцією…”.
У розділі 5 договору встановлений порядок розрахунків.
Так, відповідно до п. 5.2.2 договору:
- за скид стоків з перевищуючих об’єми, вказані в п. 1.3. цього договору, а також за скид промислових стоків без дозволу Водоканалу, Абонент зобов’язаний сплатити Водоканалу за надані послуги у п’ятикратному розмірі від діючого тарифу на підставі актів про порушення, складених у відповідності з “Правилами приймання…”, “Правилами приймання…м. Запоріжжя”, “Правилами користування…”, “Правилами експлуатації” та “Інструкцією…”;
- за скид стоків з перевищенням ДК Абонент зобов’язаний сплатити Водоканалу на підставі претензій за скид наднормативних забруднень в систему каналізації м. Запоріжжя, складених у відповідності з “Правилами приймання…”, “Правилами приймання…м. Запоріжжя” та “Інструкцією…”.
Відповідно до п. 6.1 договору сторони несуть відповідальність за невиконання зобов’язань у відповідності до чинного законодавства та вказаними в цьому договорі нормативними документами.
Всі питання, не передбачені цим договором, регулюються чинним законодавством України, нормативними актами органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (п. 9.2 договору).
Як свідчать матеріали справи, Центральною лабораторією стічних вод дільницею лабораторного контролю стічної води у каналізаційні мережі КП “Водоканал” 03.05.2017 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Білогірська (цех перевозки пошти), здійснений разовий відбір проб стічних вод відповідача для проведення основного аналізу, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку приймальний резервуар ФНС.
Факт здійснення разового відбору зафіксовано в акті відбору проб стічних вод від 03.05.2017.
Відбір проб стічних вод зроблено в присутності представника відповідача – ОСОБА_3, якому вручено один екземпляр акту, про що свідчить підпис у акті.. Крім того, представник відповідача відмовився від проведення паралельного аналізу стічних проб.
На підставі акту відбору проб стічних вод від 03.05.2017 в Зведеному журналі лабораторії стічних вод КП “Водоканал” проведено реєстрацію проби за номером 306 відібраної у Абонента.
Відповідно до протоколу якості скиду стічних вод, результати хімічних досліджень показали, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам по: синтетичні поверхнево-активні речовини(СПАР).- 1,66 мг/дм3, при допустимій концентрації - 0,7 мг/дм3; залізо загальне - 2,25 мг/дм3, при допустимій концентрації - 0,65 мг/дм3.
Також, центральною лабораторією стічних вод дільницею лабораторного контролю стічної води у каналізаційні мережі КП «Водоканал» 15.05.2017 за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 6-Б (цех обробки пошти), був здійснений разовий відбір проб стічних вод відповідача для проведення основного аналізу, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку КК-П-2 (верхня труба).
Цей факт зафіксовано в акті відбору проб стічних вод від 15.05.2017. Відбір проб стічних вод зроблено в присутності представників відповідача - ОСОБА_4 та ОСОБА_5, яким вручено один екземпляр акту та які поставили свої підписи у акті. Крім того, представник відповідача ОСОБА_4 відмовилась від проведення паралельного аналізу стічних проб.
На підставі акту відбору проб стічних вод від 15.05.2017 в Зведеному журналі лабораторії стічних вод КП «Водоканал» проведено реєстрацію проби за номером 331 відібраної у Абонента.
Відповідно до протоколу якості скиду стічних вод, результати хімічних досліджень показали, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам по: хлоридів - 183,47 мг/дм3, при допустимій концентрації - 81,0 мг/дм3; азот амонійний - 36,37 мг/дм3, при допустимій концентрації - 19,0 мг/дм3.
Про результати досліджень стічних вод було повідомлено керівника підприємства (прийняла секретар Захарчук Т. (м. Київ) та ОСОБА_6 (м. Запоріжжя ) телефонограмами 04.05.2017 та 16.05.2017.
Керуючись п. 2.3 “Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів України” затверджена: наказом Держбуду України від 19.02.2002 № 37, зареєстрована Міністерством юстиції України від 26.04.2002 за № 402/6690) та п. п. 9.2, 9.3, 9.6 “Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя”, п. 5.2.2 договору позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міськканалізації за період березень, квітень травень 2017 року в сумі 6 965,09 грн.
22.06.2017 КП «Водоканал» цінним листом з описом вкладення направлено відповідачу претензію вих. № 6994 від 20.06.2017 на суму 6 965,09 грн. Адреса відправлення - м. Київ, вул. Хрещатик, 22, та м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133. До претензії були додані: протокол якості стічних вод, розрахунок додаткової оплати та рахунок № 989/2 від 20.06.2017.
Відповідач в порушення п.3.2.8, п.5.2.2 договору № 989/2 оплату за скид понаднормативних забруднень не здійснив.
Відповідно до ч. 6 ст. 33 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, екологічні нормативи розробляються і вводяться в дію центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, та іншими уповноваженими на те державними органами відповідно до законодавства України.
Згідно п. 1.2 “Правил прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України”, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 та зареєстрованих Міністерством юстиції України 26.04.2002 за № 403/6691 (далі Правила приймання), Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).
Відповідно до ст. 44 Водного кодексу України, водокористувачі зобов’язані дотримуватись встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території.
Згідно п. 1.5 Правил приймання на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту, у яких встановлюються допустимі концентрації (ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію.
Місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров'я України. Місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх Підприємств, яким Водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради (п. 1.6 Правил приймання).
Водоканал має право: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти Підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання (п. 2.1 Правил приймання).
Згідно з п. 1.2 даних Правил, вони є обов’язковими до виконання всіма підприємствами, яким Водоканал надає послуги з водопостачання і водовідведення, розташованими на території Запорізької міської ради.
Водоканали встановлюють кожному конкретному Підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України (п. 1.7 Правил приймання).
Згідно п. 7.8 Правил приймання № 37, з метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник підприємства-абонента.
При виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на Підприємстві). У місцевих Правилах приймання конкретизується порядок відбору проб стічних вод на аналіз, порядок їх оформлення, а також порядок проведення аналізу проб (п. п. 7.10, 7.11 Правил приймання).
Водоканал має право: контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження підприємства. Проводити аналіз якості стічних вод підприємства. Робити офіційні висновки про відповідність фактичних концентрацій забруднюючих речовин в стічних водах допустимим. Виставляти підприємствам рахунки до оплати у випадку порушення Правил та невиконання умов договору (п. 2.1 “Правил приймання … м. Запоріжжя”).
Допустимі концентрації (ДК) забруднюючих речовин у стічних водах підприємств розробляються згідно з Правилами приймання з урахуванням фонової концентрації води, що використовується на підприємстві. Дотримання встановлених ДК визначається в КТ на випуску підприємства відповідно до Додатку № 1 до Правил (п. 5.1 “Правил приймання… м. Запоріжжя).
У пункті 7.9 “Правил приймання….. м. Запоріжжя” визначений порядок відбору проб. З метою контролю якості стічних вод підприємств Водоканал здійснює плановий відбір разових, а при необхідності, середньодобових проб стічної води в контрольних точках, вказаних на схемі каналізування підприємства, погоджений водоканалом. При відборі проб складається акт відбору проб стічних вод. У випадку виявлення порушення норм скиду забруднюючих речовин у міську каналізацію за результатами вимірювань заповнюється “Протокол якості скиду стічних вод”. У випадку виявлення перевищення ДК результати основного аналізу, що проводиться Водоканалом, доводяться підприємству телефонограмою в 15-денний термін.
Згідно з п. 2.4 Правил приймання підприємства зобов’язані: виконувати в повному обсязі вимоги цих Правил, місцевих Правил приймання та договору на послуги водовідведення, своєчасно оплачувати рахунки Водоканалу за надані послуги; дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках Підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.
Згідно з п. 9.2 “Правил приймання…м. Запоріжжя” при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин в стічних водах підприємств, що скидаються у систему каналізації, порівняно з встановленими правилами ДК, підприємства зобов’язані провести оплату за скид понаднормативних забруднень водоканалу, яка нараховується за нормативом плати за очищення 1 куб. м стічних вод із вмістом забруднень у межах допустимих концентрацій, об’ємом скинутих понаднормативних забруднень стічних вод та коефіцієнтом кратності.
Період, за який стягується плата за скид підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, встановлених разовим аналізом, складає не більше трьох календарних місяців (поточного місяця та двох попередніх місяців). Підвищена плата стягується за весь об’єм стічних вод, скинутих підприємством за цей період з даного об’єкту (п. 9.6 Правил приймання м. Запоріжжя).
Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 затверджено Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі Інструкція), яка встановлює єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів і поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).
Згідно з п. 1.3 Інструкції при недотриманні вимог договору та місцевих Правил приймання підприємства зобов’язані сплатити Водоканалу плату за скид понаднормативних забруднень, а також відшкодувати збитки, заподіяні через порушення режиму скиду і допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, які скидаються підприємствами. Контроль за прийманням стічних вод Підприємств у каналізаційну мережу здійснюють Водоканали.
У розділі 3 Інструкції визначено порядок обчислення плати за скид стічних вод підприємств у системи каналізації населених пунктів, зокрема, при перевищенні рівня вмісту забруднюючих речовин у стічних водах підприємства.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших правових актів, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з ст. ст. 11, 509 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов’язків (зобов’язань) є, зокрема, договори та інші правочини. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Як свідчать матеріали справи, за результатами відбору проб за актами від 03.05.2017 та від 15.05.2017 та проведення лабораторного аналізу, у стічних водах підприємства відповідача виявлено перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин, які зафіксовано у протоколах якості стічних вод.
Позивачем із додержанням вищевказаних вимог місцевих Правил, Інструкції та договору складено розрахунки додаткової плати за скид понаднормативних забруднень за встановленою формою за спірними актами відбору проб за період березень, квітень, травень 2017 року на суму 6 965,09 грн.
Розрахунок плати за скид понаднормативних забруднень здійснений позивачем на підставі Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів.
Твердження відповідача стосовного того, що всі нормативно-правові документи на підставі яких були прийняті місцеві Правила, втратили чинність, у зв’язку чим у позивача були відсутні будь-які правові підстави для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації, судом до уваги не приймаються оскільки нормативно-правові акти - «Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України» та «Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів», затверджені наказом Держбуду України № 37 від 19.02.2002, які на момент порушення, тобто дати відбору проб стічних вод, були чинними і втратили чинність лише 21.05.2017 у зв'язку з набранням чинності Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 166-р від 10.03.2017 «Про скасування деяких наказів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади».
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку, що розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в стічні води, здійснений КП “Водоканал” з дотриманням норм законодавства, а тому позовні вимоги про стягнення з відповідача 6 965,09 грн. задовольняються у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача в сумі 1 600,00 грн.
Керуючись ст. ст. 123, 219, 232, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути Публічного акціонерного товариства “Укрпошта” (01001, Київська область, м. Київ, вул. Хрещатик, 22, ідентифікаційний код 21560045) в особі філії Запорізької дирекції Публічного акціонерного товариства “Укрпошта” (69005, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 133, ідентифікаційний код 20509800) на користь Комунального підприємства “Водоканал” (69002, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Святого Миколая, 61, ідентифікаційний код 03327121) плату за скид понаднормативних забруднень у комунальну каналізацію в розмірі 6 965 (шість тисяч дев’ятсот шістдесят п’ять) грн. 09 коп. та судовий збір у розмірі 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп.
Видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складено 06.04.2018.
Суддя Т.А. Азізбекян