Рішення № 73252498, 22.03.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2018
Номер справи
810/1097/17
Номер документу
73252498
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2018 року № 810/1097/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку загального позовного провадження у письмовому провадженні в м. Києві справу за адміністративним позовом гр. ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича, треті особи: ЖБК "Нектарний", ТОВ "Платформа можливостей", Виконавчий комітет Обухівської міської ради, гр. ОСОБА_3, гр. ОСОБА_4, гр. ОСОБА_5, про визнання протиправними дій та рішення, його скасування,-

В С Т А Н О В И В:

Гр. ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича, у якому просить:

- визнати протиправними дії державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича по державній реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3;

- визнати протиправним рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, яке прийнято 28.11.2016 , індексний номер 3259501(реєстраційний номер квартири АДРЕСА_1 1098059332116);

- скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, яке прийнято 28.11.2016 , індексний номер 3259501(реєстраційний номер квартири АДРЕСА_1 1098059332116) .

На обґрунтування позовних вимов позивач зазначив, що державний реєстратор протиправно, без достатніх правових підстав вчинив реєстраційні дії та прийняв рішення про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, отже, є всі підстави визнати спірне рішення протиправним та скасувати його.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.03.2017 відмовлено у відкритті провадження у даній справі.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13.06.2017 ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 23.03.2017 скасовано, а справу направлено до Київського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.06.2017 позовну заяву залишено без розгляду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.07.2017 відкрито провадження у даній справі.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.09.2017 залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ЖБК "Нектарний", ТОВ "Платформа можливостей", Виконавчий комітет Обухівської міської ради, гр. ОСОБА_3, гр. ОСОБА_4, гр. ОСОБА_5, витребувано докази та зупинено провадження у справі до надання витребуваних доказів.

У судовому засіданні 24.01.2018 ухвалою суду поновлено провадження у даній справі.

Представник позивача надав суду 22.03.2018 заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності, представник відповідача та треті особи до судового засідання не з'явилися, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

На підставі ч. 9 ст. 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є членом Житлово-будівельного кооперативу «Нектарний» з січня 2011 року, що підтверджується посвідченням про членство в кооперативі №001 від 15.09.2015 року.

Між Обухівською міською радою Київської області та Житлово-будівельним кооперативом «Нектарний» 14.12.2012 року укладено договір оренди земельної ділянки, за яким орендодавець на підставі рішення № 375-27 сесії шостого скликання від 31 серпня 2012 року надає в оренду, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 1,5786 га. для будівництва та обслуговування житлового-будівельного комплексу «Нектарний» в АДРЕСА_2, на території Обухівської міської ради Київської області, не наданий у власність чи користування.

Рішенням виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області № 137 від 10.02.2015 року присвоєно багатоквартирному житловому будинку із вбудованими приміщеннями громадського призначення адресу: АДРЕСА_1, зобов'язано Реєстраційну службу Обухівського міськрайонного управління юстиції видати Житлово-будівельному кооперативу «Нектарний» свідоцтво про право власності на цей будинок та зареєструвати його у встановленому порядку.

Перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначено Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, який затверджений Постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127 (далі - Порядок).

Відповідно до п. 77 Порядку державна реєстрація права власності на об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб або у результаті діяльності житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, проводиться за заявою власника такого майна або за умови уповноваження власником такого майна на підставі договору - за заявою особи, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб, у порядку, передбаченому пунктами 30 - 34 цього Порядку.

У разі коли державна реєстрація права власності здійснюється на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого завершено та який прийнято в експлуатацію після 1 січня 2013 р., особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб, відповідним кооперативом з метою забезпечення державної реєстрації права власності кожного окремого власника нерухомого майна можуть бути подані для долучення до Державного реєстру прав:

документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадків державної реєстрації права власності на реконструйований об'єкт нерухомого майна);

затверджений особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб, перелік фізичних та юридичних осіб, кошти яких залучалися для будівництва об'єкта нерухомого майна, або затверджений загальними зборами кооперативу список членів кооперативу;

Документи, подані особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб, відповідним кооперативом, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час розгляду заяви, зберігаються в електронній формі у цьому Реєстрі.

Згідно п. 80 Порядку для державної реєстрації права власності на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності кооперативу, подаються:

довідка кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;

технічний паспорт на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо).

У разі коли державна реєстрація права власності здійснюється на окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об'єкті нерухомого майна, будівництво якого завершено та який прийнято в експлуатацію після 1 січня 2013 р., також обов'язково зазначаються у відповідній заяві відомості про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та подаються завірені відповідним кооперативом копії:

документа, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси (крім випадків державної реєстрації права власності на реконструйований об'єкт нерухомого майна);

документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна до його реконструкції, - у разі державної реєстрації права власності на реконструйований об'єкт нерухомого майна (крім випадків, коли право власності на такий об'єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли законодавством не передбачено оформлення та видачу документа на такий об'єкт нерухомого майна).

У такому разі державний реєстратор відповідно до наданих заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, обов'язково перевіряє наявність реєстрації такого документа в Єдиному реєстрі документів, відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, що містяться в цьому Реєстрі.

Відомості про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, не зазначаються, а завірені кооперативом копії документів, передбачені цим пунктом, не подаються у разі, коли таким кооперативом відповідно до пункту 77 цього Порядку подано зазначені відомості та документи для долучення їх до Державного реєстру прав.

Як слідує з реєстраційної справи, позивачем подано до Реєстраційної служби Обухівського МУЮ Київської області заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 14.09.2015 року на житловий будинок АДРЕСА_1. До заяви були додані наступні документи:

- оригінал декларації про готовність об'єкта до експлуатації та її копія;

- оригінал витягу з протоколу засідання Загальних зборів членів ЖБК «Нектарнй» від 06.09.2015 № 36 та його копія ;

- оригінал списку членів ЖБК «Нектарний» та його копія;

- оригінал довіреності від 09.09.2015 та її копія;

- копія паспорту та картка обліку платників податку.

Дані документи були відскановані державним реєстратором та приєднані в електронному вигляді до заяви з реєстраційним номером 13276733.

Третя особа ОСОБА_3 25.11.2016 звернувся до КП КОР «Готово» із заявою про державну реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1.

До заяви було додано:

- технічний паспорт серія та номер : НОМЕР_1, видавник ТОВ «Інженерінгова компанія «АЛТАНА»;

- акт прийму-передачі квартири, складений між ЖБК «Нектарний» та гр. ОСОБА_3 від 12.08.2015;

- довідка ЖБК «Нектарний» № 207.

Державним реєстратором прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєвим Олександром Анатолійовичом на підставі наданих ОСОБА_3 документів здійснено реєстраційну дію та 25.11.2016 внесено запис про право власності на зазначену квартиру за ОСОБА_3

Також суд вважає за необхідне зазначити, що 22 серпня 2016 право власності на спірну квартиру було зареєстровано за ТОВ «Платформа можливостей» (рішення про державну реєстрацію № 31047779 ).

Крім того, 15 грудня 2016 року був укладений Договір іпотеки між ОСОБА_4 (іпотекодержатель) та ОСОБА_3 (іпотекодавець), який є майновим поручителем за ОСОБА_5, посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Суляєвою А.Р.

Відповідно до п. 6 даного Договору в забезпечення виконання зобов'язань за договором позики передається в іпотеку квартира АДРЕСА_1.

Як слідує з матеріалів справи, документи, які були подані ОСОБА_3, не завірені належним чином, а саме копія рішення від 10.02.2015 № 137, виданого ВК Обухівської міської ради, та копія списку членів ЖБК «Нектарний», не завірена ЖБК «Нектарний», крім того, копія списку членів ЖБК «Нектарний» не затверджений рішенням загальних зборів членів ЖБК «Нектарний».

Також суд звертає увагу, що список членів ЖБК «Нектарний», поданий представником ЖБК «Нектарний» для державної реєстрації прав на нерухоме майно, не містить інформації щодо членства ОСОБА_3 у даному кооперативі.

Крім того, рішенням Обухівського районного суду Київської області від 19.01.2018 у справі № 372/810/17 за позовом гр. ОСОБА_1 до ЖБК «Нектарний», ОСОБА_3,треті особи: ВК Обухівської міської ради, ОСОБА_4, ОСОБА_5, про визнання частини правочину недійсним, позовні вимоги задоволено та визнано недійсним акт прийому-передачі квартири від 12 серпня 2015 року, підписаний керівником ЖБК «Нектарний» та ОСОБА_3.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (редакція, чинна на момент спірних правовідносин) 1) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав)- офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Згідно ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» загальними засадами державної реєстрації прав є:

1) гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження;

2) обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав;

3) публічність державної реєстрації прав;

4) внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом;

5) відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.

Статтею 10 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено , що державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення;

3) під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником.

Органи державної влади, підприємства, установи та організації зобов'язані безоплатно протягом трьох робочих днів з моменту отримання запиту надати державному реєстратору запитувану інформацію в паперовій та (за можливості) в електронній формі;

4) під час проведення реєстраційних дій обов'язково використовує відомості Державного земельного кадастру та Єдиного реєстру дозвільних документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, а також використовує відомості, отримані у порядку інформаційної взаємодії Державного реєстру прав з Єдиним державним реєстром судових рішень;

5) відкриває та/або закриває розділи в Державному реєстрі прав, вносить до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідні відомості про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав;

6) присвоює за допомогою Державного реєстру прав реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна у випадках, передбачених цим Законом;

7) виготовляє електронні копії документів, поданих у паперовій формі, та розміщує їх у реєстраційній справі в електронній формі у відповідному розділі Державного реєстру прав (у разі якщо такі копії не були виготовлені під час прийняття документів за заявами у сфері державної реєстрації прав);

8) формує за допомогою Державного реєстру прав документи за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Відповідно до ст. 18 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:

1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;

2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;

3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;

4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;

5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);

6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав;

7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;

8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.

2. Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Державні реєстратори зобов'язані надавати до відома заявників інформацію про перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав.

3. У випадках, передбачених законодавством України, державна реєстрація прав проводиться після технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, речові права на який підлягають державній реєстрації.

4. Державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

5. Заява про державну реєстрацію прав подається окремо щодо кожного об'єкта нерухомого майна.

У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним набуттям речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав на такі об'єкти.

При цьому одна заява подається лише у разі, якщо речові права на житловий будинок, будівлю, споруду та земельну ділянку, на якій вони розташовані, реєструються за однією особою.

6. Заява про державну реєстрацію прав може бути відкликана до прийняття державним реєстратором рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або про відмову в такій реєстрації.

7. Під час подання заяви про державну реєстрацію прав заявник зобов'язаний повідомити державного реєстратора про наявність встановлених законом обтяжень речових прав на нерухоме майно.

8. У разі якщо під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав на нерухоме майно державним реєстратором встановлено наявність зареєстрованих у Державному реєстрі прав інших заяв про державну реєстрацію прав на це саме майно, заяви розглядаються в порядку черговості їх надходження.

Згідно ч. 1 ст. 20 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.

У разі якщо оригінали документів, необхідних для проведення реєстраційних дій, відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування, що їх видають, заявник подає копії документів, оформлені такими органами відповідно до законодавства.

Заява на проведення реєстраційних дій в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника (фізичної або юридичної особи) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Про подання/отримання заяви на проведення реєстраційних дій державний реєстратор невідкладно повідомляє власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву.

Порядок подання заяв у сфері державної реєстрації прав та повідомлення власника об'єкта нерухомого майна про подані заяви визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами, встановленими цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Не розглядаються документи з підчищеннями або дописками, закресленими словами та іншими не обумовленими в них виправленнями, заповнені олівцем, з пошкодженнями, що не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст, а також оформлені з порушенням вимог законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 24 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо:

1) заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону;

2) заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою;

3) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом;

4) подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження;

5) наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;

6) наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно;

7) заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем;

8) після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав;

9) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію;

10) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі;

11) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав;

12) заявника, який звернувся із заявою про державну реєстрацію прав, що матиме наслідком відчуження майна, внесено до Єдиного реєстру боржників.

Відповідно до ч. 2 ст. 26 ЗУ «Про Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому підпунктом "а" пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

У разі скасування судом документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав до 1 січня 2013 року, або скасування записів про державну реєстрацію прав, інформація про які відсутня в Державному реєстрі прав, запис про державну реєстрацію прав вноситься до Державного реєстру прав та скасовується.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно, без достатніх правових підстав здійснив реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, оскільки дана реєстрація відбулася фактично на неіснуючих документах, а тому є підстави визнати оскаржуване рішення протиправним та скасувати його, а відтак, вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню. Заперечень щодо позовних вимог до суду не надходило.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 94, 205, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича по державній реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3;

Визнати протиправним рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, яке прийнято 28.11.2016 , індексний номер 3259501(реєстраційний номер квартири АДРЕСА_1 1098059332116);

Скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно КП КОР "Готово" Тимофєєва Олександра Анатолійовича про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_3, яке прийнято 28.11.2016 , індексний номер 3259501(реєстраційний номер квартири АДРЕСА_1 1098059332116) .

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лапій С.М.