
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про забезпечення доказів
04 квітня 2018 року м. Київ № 826/5113/18
Окружний адміністративний суд м.Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Артеменко Я.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про забезпечення доказів у справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ»до треті особи:Державної служби геології та надр України Кабінет Міністрів України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Полтавської обласної радипро визнання протиправними дій, скасування рішення
за участю представників сторін:
від позивача: Кисіль С.П.;
від відповідача, третіх осіб 2, 3: не з'явилися;
від третьої особи 1: Полець Д.М.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Державної служби геології та надр України, треті особи: Кабінет Міністрів України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Полтавської обласної ради про визнання протиправними дій, скасування рішення.
Разом із позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення доказів.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 02.04.2018 р. призначено судовий розгляд заяви про забезпечення доказів.
Необхідність забезпечення доказів обумовлена необхідністю дослідження в судовому засіданні оскаржуваного рішення про відмову у наданні спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища та іншими рішеннями, які стали підставою для його прийняття.
Так, на думку представника позивача, наявність у матеріалах справи тексту рішення відповідача про відмову у наданні позивачеві спеціального дозволу на користування надрами Північно- Яблунівського родовища є визначально важливим для належного судового розгляду спору в частині визнання протиправним та скасуванні рішення відповідача про відмову надання позивачеві спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища. Лист відповідача від 22.01.2018р. №1299/02/12-18, яким позивача було повідомлено про відмову у наданні спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища не містить зазначення того, чи приймалось зазначене рішення з урахуванням відповідних рекомендацій Комісії з питань надрокористування Держгеонадра України, належним чином оформлених у протоколі засідання. Разом з тим, зазначене рішення мало прийнятись відповідачем, відповідно до п. 25 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, виключно за умов дотримання вимог попереднього розгляду відповідних документів позивача Комісією з питань надрокористування Державної служби геології та надр України.
Наявність у матеріалах справи копії протоколу засідання Комісії з питань надрокористування Держгеонадра України щодо попереднього розгляду документів, поданих позивачем для отримання спеціального дозволу на користування надрами Північно- Яблунівського родовища є визначально важливим для належного судового розгляду спору в частині визнання протиправним та скасуванні рішення відповідача про відмову надання позивачеві спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища.
Також, на думку позивача, істотне значення для належного судового розгляду спору в частині вимог позивача зобов'язати відповідача надати позивачеві спеціальний дозвіл на користування надрами Північно-Яблунівського родовища має належне встановлення фактів щодо: звернення відповідача за погодженням надання позивачеві спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища до Міністерства екології та природних ресурсів України та, відповідно, отримання зазначеного погодження або ж відмови в ньому; та звернення відповідача до правоохоронних органів та суб'єктів фінансового моніторингу з запитами про розгляд документів позивача на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні та отримання заперечення або ж підтвердження щодо такого фінансування.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим.
Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви (ч. 2 цієї статті).
У заяві про забезпечення доказів зазначаються, зокрема, докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні; обґрунтування необхідності забезпечення доказів; спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази (п. п. 4, 5, 6 ч. 1 ст. 116 названого Кодексу).
Відповідно до ч. 2 названої статті за подання до суду заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.
В судовому засіданні суд поставив на обговорення заяву про забезпечення доказів.
Представник третьої особи заперечував проти задоволення заяви з огляду на її необґрунтованість.
Представники відповідача та третіх осіб 2, 3 в судове засідання не зявилися, про час, дату та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином, докази чого містяться в матеріалах справи. Про причини неявки в судове засідання не повідомили. Пояснень по суті заяви про забезпечення доказів не надали.
Проаналізувавши подану представником позивача заяву та доводи в її обґрунтування вище викладеним нормам, а також, враховуючи необхідність їх дослідження в судовому засіданні, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви та витребування доказів, які безпосередньо стосуються заявлених позовних вимог, а саме: копії Рішення Державної служби геології та надр України про відмову надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища; копії протоколу Комісії з питань надрокористування Держгеонадра України з рекомендаціями щодо відмови надання TOB «Арабський Енергетичннй Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища; копії звернення Державної служби геології та надр України до Міністерства екології та природних ресурсів України про погодження надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища; копії відповіді Міністерства екології та природних ресурсів України на звернення Державної служби геології та надр України про погодження надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища; копії запиту Державної служби геології та надр України до правоохоронних органів про розгляд документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕИ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні; копії відповіді правоохоронних органів Державній службі геології та надр України про результати розгляду документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні; копії запиту Державної служби геології та надр України до суб'єктів фінансового моніторингу про розгляд документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні; копії відповіді суб'єктів фінансового моніторингу Державній службі геології га надр України про результати розгляду документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні.
Керуючись ст.ст. 114, 116, 243 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» про забезпечення доказів задовольнити.
2. Витребувати у Державної служби геології та надр України:
1) копію Рішення Державної служби геології та надр України про відмову надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища;
2) копію протоколу Комісії з питань надрокористування Держгеонадра України з рекомендаціями щодо відмови надання TOB «Арабський Енергетичннй Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища;
3) копію звернення Державної служби геології та надр України до Міністерства екології та природних ресурсів України про погодження надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища;
4) копію відповіді Міністерства екології та природних ресурсів України на звернення Державної служби геології та надр України про погодження надання TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» спеціального дозволу на користування надрами Північно-Яблунівського родовища;
5) копію запиту Державної служби геології та надр України до правоохоронних органів про розгляд документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕИ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні;
6) копію відповіді правоохоронних органів Державній службі геології та надр України про результати розгляду документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні;
7) копію запиту Державної служби геології та надр України до суб'єктів фінансового моніторингу про розгляд документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні;
8) копію відповіді суб'єктів фінансового моніторингу Державній службі геології га надр України про результати розгляду документів TOB «Арабський Енергетичний Альянс ЮЕЙ» на предмет належності до суб'єктів господарювання, які здійснюють фінансування тероризму в Україні.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, передбаченими ст. ст. 294, 295 цього Кодексу.
Суддя І.П.Васильченко
Повний текст ухвали складено та підписано 04.04.2018 р.