
Справа № 651/172/18
Провадження № 3/651/35/18
Верхньорогачицький районний суд Херсонської області
П О С Т А Н О В А
іменем України
06.04.2018року смт.Верхній Рогачик
Верхньорогачицький районний суд
Херсонської області в складі:
судді ЗАГРУННОГО В.Г.,
секретаря ДАНІЄЛЯН Е.Н.
за участю прокурора СТАСІВОЇ Н.І.
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Верхній Рогачик матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що надійшли від Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на момент вчинення правопорушення на посаді керівника апарату Верхньорогачицької районної державної адміністрації, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, паспорт серії МО № 514159, виданий 08.06.1998 року Верхньорогачицьким РВ УМВС України в Херсонській області, ІПН №2296408638, за ст. 172-6 ч.2 КУпАП -
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу № 46/2018 від 30.03.2018 року, відповідно до розпорядження голови Верхньрогачицької районної державної адміністрації Херсонської області від 23.06.2014 року № 276-ос, ОСОБА_1 призначено на посаду керівника апарату Верхньрогачицької районної державної адміністрації.
Розпорядженням голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації «Про заробітну плату ОСОБА_1М.» від 11.07.2016 року № 329 ОСОБА_1 присвоєно 5 ранг державного службовця.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» посади керівників та заступників керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, апаратів місцевих державних адміністрацій, їх структурних підрозділів віднесено до категорії «Б» посад державної служби.
Таким чином, згідно із п. 3 ч. 2 ст. 6 та п. 2 ч. 3. ст. 39 Закону України «Про державну службу» посада керівника апарату Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області, яку обіймає ОСОБА_1, відноситься до категорії «Б» посад державної служби.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) державні службовці є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування – особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, який був затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089). Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються винятково в електронній формі, їх паперова копія не подається.
Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 року.
Встановлено, що 12.01.2018 року між ОСОБА_1 (далі – покупець) та ТОВ «НАСК АВТО» в особі начальника відділу ОСОБА_2 (далі – продавець) укладено договір купівлі-продажу № НА-548 транспортного засобу «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, кузов № НОМЕР_1 (далі – товар) на суму 520 000,00 гривень.
Відповідно п. 3.3 договору купівлі-продажу вказаного автомобіля від 12.01.2018 року № НА-548 право власності на товар виникає у покупця з моменту передачі йому товару продавцем, тобто з моменту укладання та підписання сторонами акту приймання-передачі товару.
20.01.2018 року між ТОВ «НАСК АВТО» та ОСОБА_1 укладено акт прийому-передачі автомобіля «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, згідно з яким ОСОБА_1 отримав вказаний вище транспортний засіб вартістю 520 000,00 гривень.
У подальшому 01.02.2018 року ОСОБА_1, автомобіль «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, що з 20.01.2018 року належить йому на праві власності, зареєстровано в Регіональному сервісному центрі № НОМЕР_2 у Херсонській області, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу від 01.02.2018 року № СХК 137545.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатної особи в розмірі 1762 грн.
Таким чином, 20.01.2018 року ОСОБА_1 придбано рухоме майно у вигляді транспортного засобу вартістю 520 000,00 грн., яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року (88 100 грн.).
Про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства, наявність технічної, фізичної можливості та вміння працювати у Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, свідчить той факт, що ОСОБА_1 28.10.2016 року подано щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2015 рік та 29.03.2017 року подано щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2016 рік.
Відповідно до табелю обліку робочого часу апарату Верхньрогачицької районної державної адміністрації за січень-лютий 2018 року, ОСОБА_1 за вказаний період лише 18-19 січня (розпорядження голови Верхньрогачицької районної державної адміністрації від 12.01.2018 року № 1), перебував у відрядженні. Решту часу, у тому числі упродовж передбаченого ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» строку, необхідного для подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, перебував на робочому місці.
З договору про надання послуг некомутованого доступу до Інтернету від 17.01.2018 року № 80081328 вбачається, що Верхньорогачицька районна державна адміністрація Херсонської області забезпечена доступом до мережі Інтернет.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердив свою обізнаність з вимогами антикорупційного законодавства в частині порядку інформування НАЗК суб’єктом декларування про суттєві зміни в майновому стані. Також ОСОБА_1 пояснив, що 12.01.2018 року між ним та ТОВ «НАСК АВТО» укладено договір купівлі-продажу автомобіля «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, на суму 520 000,00 грн., та 20.01.2018 року ним особисто підписано акт прийому-передачі зазначеного автомобіля. У подальшому в м. Нова Каховка в сервісному центрі він зареєстрував за собою зазначений автомобіль «NISSAN Qashqai», 2017 року випуску. Про те, що упродовж 10 днів він зобов’язаний був подати до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в зв’язку з придбанням автомобіля, йому відомо, однак питанню щодо строків подачі такого повідомлення не придав значення. Відповідне повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані ним було подано лише 12.02.2018 року за місцем свого проживання.
З пояснень голови Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області ОСОБА_3 вбачається, що всі працівники РДА обізнані з чинним антикорупційним законодавством, у тому числі щодо додержання вимог фінансового контролю, що підтверджується розпорядженням від 24.07.2015 року № 309 «Про організацію у районі роботи з виконання Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики України (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки».
Факт придбання ОСОБА_1 вказаного вище автомобіля марки «Nissan Qashqai» та його реєстрації також підтверджується копіями квитанції № 1953-20-033/С від 20.01.2018 року про сплату грошей за автомобіль в сумі 520 000 грн., видатковою авто № НА-548 від 20.01.2018 року та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу СХК 137545.
У зв’язку з вищевикладеним, ОСОБА_1 мав як фізичну, так і технічну можливість в установленні ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» строки та порядку подати повідомлення про суттєві зміни свого майнового стану до Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, у зв’язку з придбанням 20.01.2018 року рухомого майна, а саме легкового автомобіля на суму 520 000 грн.
Разом з тим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни свого майнового стану у зв’язку з придбанням ним 20.01.2018 року рухомого майна, а саме автомобіля «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, за 520 000 грн. лише 12.02.2018 року, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи керівником апарату Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області, тобто суб’єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», 20.01.2018 року на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 12.01.2018 року № НА-548 придбав рухоме майно, а саме транспортний засіб «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, вартістю 520 000 грн., що перевищує поріг 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 12.02 .2018 року о 15.07 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку із придбанням вищевказаного транспортного засобу.
Отже, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
За вищевказаним фактом оперуповноваженим МВ № 2 (м. Каховка) Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції ОСОБА_4 складено протокол за ознаками ч.2 ст.172-6 КУпАП, який 30.03.2018 року надійшов до Верхньорогачицького районного суду Херсонської області та був призначений до розгляду на 06.04.2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП за обставин, викладених в протоколі, та просив суворо його не карати.
В судовому засіданні прокурор Стасіва Н.І. пояснила, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, та просила притягнути його до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, застосувавши стягнення визначене ч.2 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки обставини вчинення даного правопорушення, які викладені в протоколі, повністю підтверджуються: копією розпорядження голови Верхньорогачицької РДА від 23.06.2014 року № 276-ос (а.с. 24), копією розпорядження голови Верхньорогачицької РДА від 11.07.2016 року № 329 (а.с. 25), копією присяги державного службовця від 03.12.2007 року (а.с. 109), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.а.с. 60-63, 64-77, 78-90); копією договору купівлі-продажу від 12.01.2018 року № НА-548 (а.а.с. 98-102), актом приймання-передачі від 20.01.2018 року (а.с. 105), копією квитанції № 1953-20-033/С від 20.01.2018 року (а.а.с. 103), поясненнями ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 (а.а.с. 91-97), іншими матеріали, отриманими під час проведення перевірки.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» субєкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобовязані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно ч.2 ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП повністю доказано в судовому засіданні, оскільки він дійсно будучи керівником апарату Верхньорогачицької районної державної адміністрації Херсонської області, тобто суб’єктом декларування та відповідальності відповідно до ст. 1, підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», 20.01.2018 року на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 12.01.2018 року № НА-548 придбав рухоме майно, а саме транспортний засіб «Nissan Qashqai», 2017 року випуску, вартістю 520 000 грн., що перевищує поріг 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року та в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, а саме 12.02.2018 року о 15.07 год., повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані у зв’язку із придбанням вищевказаного транспортного засобу, пропустивши передбачений 10 денний термін.
Обираючи вид адміністративного стягнення, враховуючи всі обставини справи, позицію прокурора, особу правопорушника, його вік, зважаючи на ступінь його вини та повне її визнання правопорушником, відсутність обтяжуючих обставин, вирішуючи питання про застосування виду адміністративного стягнення, суд дійшов переконання що стягненням, яке відповідає обставинам скоєного правопорушення, є стягнення у вигляді штрафу на користь Держави у найменшій межі, яка передбачена санкцією ст.172-6 ч.2 КУпАП.
Крім того, в порядку виконання вимог ст. 40-1 КУпАП суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 24, 36, 40-1, 221, 268, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ст. 172-6 ч.2 КУпАП України, Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення – штраф у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме: 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок (УК у Верхньорогачицькому районі, отримувач – 21081100, ЄДРПОУ – 37879164, Банк отримувача – ГУДКСУ у Херсонській області, МФО – 852010, р/р 31116106700091, код класифікації доходу – 2108110).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 гривні 40 копійок (на рахунок отримувача 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві).
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Верхньорогачицький районний суд Херсонської області.
Суддя
Верхньорогачицького районного
суду Херсонської області ОСОБА_6