Постанова № 73243126, 28.03.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2018
Номер справи
820/1243/18
Номер документу
73243126
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 березня 2018 р. № 820/1243/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Панченко О.В.

за участю секретаря судового засідання - Денисенко А.А.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 код ЄДРПОУ

) до Прокуратури Харківської області код ЄДРПОУ

про) визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії;-,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 28.02.2018р., просить суд:

- визнати неправомірними дії прокуратури Харківської області щодо невидачі ОСОБА_1 довідки про розмір заробітної плати за посадою, з якої вийшов на пенсію за вислугою років;

- зобов’язати прокуратуру Харківської області (м. Харків, вул. Б. Хмельницього, 4, код ЄДРПОУ 02910108) видати ОСОБА_1 А А. довідку про заробітну плату працівника прокуратури Харківської області відносно посади за останнім місцем роботи - старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м.Харкова (прокурора місцевої прокуратури) за жовтень 2017 року за всіма складовими, на які нараховуються страхові внески та з якої було призначено пенсію, після змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 “Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури”, а саме:

- посадовий оклад - 5660 грн.,

- доплата за класний чин - 2200 грн.,

- надбавка за вислугу років - 2264 грн. (40%),

- надбавка за виконання особливо важливої роботи - 7086,8 грн. (70%)

- щомісячна премія 70% - 12047,56 грн.,

- матеріальна допомога на оздоровлення -16814,29 грн.,

- матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань – 16814,29 грн.,

- встановити судовий контроль за виконанням прокуратурою Харківської області рішення Харківського окружного адміністративного суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Харківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, зобов’язавши прокуратуру Харківської області (м. Харків, вул. Б.Хмельницього, 4, код ЄДРПОУ 02910108) подати на адресу Харківського окружного адміністративного суду у десятиденний строк з дня набрання рішенням законної сили звіт про його виконання;

- стягнути з прокуратури Харківської області на користь ОСОБА_1, здійсненні ним судові витрати - судовий збір у розмірі 1409,60 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що працював в органах прокуратури з 01.08.1983р. по 28.09.2001р. та був звільнений за власним бажанням в зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років.

Також позивач після виходу на пенсію працював в органах прокуратури як працюючий пенсіонер з 29.12.2008р. по 18.03.2015р. та був звільнений з посади старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова за власним бажанням в зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років.

02.10.2017р. позивач звернувся до відповідача з заявою про видачу йому довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», враховуючи, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», яка набула чинності з 06.09.2017р. було підвищено посадові оклади працівників органів прокуратури та надбавку за класні чини.

Позивач вказує, що відповідач відмовив у наданні зазначеної довідки, зазначивши, що у разі коли особі призначено пенсію відповідно до Закону України «Про прокуратуру», її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», не переглядається та пенсія не індексується.

Позивач вважає таку відмову незаконною та необґрунтованою, такою, що порушує його права та законні інтереси.

В судовому засіданні позивач заявлені позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити, виходячи з наданих пояснень.

Відповідач відзиву на позов до суду не надав. В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував з підстав його необґрунтованості.

Враховуючи положення ч.6 ст. 162 КАС України суд вирішує справу за наявними доказами, за відсутності письмового відзиву відповідача.

Суд, вивчивши доводи позову та заперечень проти нього, заслухавши пояснення учасників процесу, які прибули до суду, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів:

Фактичні обставини даної справи, встановлені судом, полягають у тому, що позивач працював в органах прокуратури з 01.08.1983р. по 28.09.2001р. та був звільнений за власним бажанням в зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років.

Після виходу на пенсію позивач працював в органах прокуратури як працюючий пенсіонер з 29.12.2008р. по 18.03.2015р. та був звільнений з посади старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова за власним бажанням в зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років.

Загальний трудовий стаж позивача станом на день звільнення - 18.03.2015р. склав 39 років 08 місяців 29 днів, з яких вислуга років на посадах в органах прокуратури, з урахуванням служби в армії та половина строку навчання на денному відділенні Харківського юридичного інституту та Національної юридичної академії України, склала 26 років 10 місяців 18 днів.

Також судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача з заявою про видачу йому довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», враховуючи, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», яка набула чинності з 06.09.2017р. було підвищено посадові оклади працівників органів прокуратури та надбавку за класні чини. В задоволенні вказаної заяви позивачу було відмовлено.

В подальшому позивач звертався до відповідача з аналогічними заявами та вів тривале листування зі спірного питання, що не призвело до задоволення його прохання про видачу довідки.

Правове регулювання спірних правовідносин полягає у тому, що положеннями ст. 49 КЗпП України визначено обов'язок власника або уповноваженого ним органу видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати. При цьому, вказана норма не містить вказівки щодо поширення її дії лише на діючих працівників відповідного підприємства, установи, організації.

Відповідно до частини 12 статті 50-1 Закону України №1789-ХП від 05.11.1991 "Про прокуратуру" (чинного на момент виходу позивача на пенсію) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Частиною 17 статті 50-1 вказаного Закону також було визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, до тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Отже, з аналізу викладених правових норм вбачається, що законодавством, яке було чинним на час призначення позивачу пенсії, було передбачено право працівників прокуратури, які вийшли на пенсію, на перерахунок у подальшому розміру пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою і було визначено умови та порядок здійснення такого перерахунку.

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» № 657, якою затверджено нові схеми посадових окладів працівникам органів прокуратури.

Вказані обставини слугували підставою для звернення позивача до прокуратури Харківської області з метою отримання довідки про заробітну плату для подальшої її подачі до органу Пенсійного фонду для проведення перерахунку пенсії.

Суд зазначає, що надання даних про складові заробітної плати працівника прокуратури належить до повноважень відповідача, а чинним законодавством не передбачено заборони або обмежень щодо відображення складових заробітної плати.

При цьому невиконання державними органами своїх обов’язків не може позбавляти особу на перерахунок пенсії.

Раніше відповідачем видавались відповідні довідки щодо розмірів його заробітку, а згідно судових рішень було встановлено обов’язок органів Пенсійного фонду України стосовно здійснення відповідних нарахувань згідно виданих довідок.

Зокрема, згідно судових рішень Харківського апеляційного адміністративного суду по справі № 641/4396/15-а від 10 серпня 2015 року та Комінтернівського районного суду м. Харкова по справі № 641/3542/16-а від 10.05.2016, було визнано протиправними та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова від 05.04.2016 щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з зобов'язанням здійснити перерахунок призначеної пенсії на підставі довідок прокуратури Харківської області № 18-117 від 19.03.2015 та №18-350 від 05.04.2016 в розмірі 90% від суми місячного заробітку без обмеження її максимального розміру та проведення відповідних виплат з урахуванням вже виплаченої суми пенсії.

Так, у довідці № 18-117 від 19.03.2015р. зазначено, що позивач працював в прокуратурі Харківської області на посаді старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова; заробітна плата на 18.03.2015 складає: основний оклад -1444 грн., класний чин - 130 грн., вислуга років 40%- 629,60 грн., інші виплати - 5211,93 грн., індексація - 21,92 грн. Всього 7437,46 грн.

Також у довідці № 18-350 від 05.04.2016р. зазначено, що позивач працював в прокуратурі Харківської області на посаді старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова. Заробітна плата з 01.12.2015 складає:

основний оклад - 1804 грн., класний чин - 130 грн., вислуга років 40%-773,60 грн., щомісячна премія, яка виплачується з фонду заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески 159% - 7318,64 грн. Доплати, які передбачені чинним законодавством: надбавка за особливо важливу роботу 70% - 1895,32 грн., матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 383,58 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (1/12) -383,58 грн. Всього 12 688,72 грн. Довідка надана для пред'явлення в Пенсійний фонд (зміни згідно постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015)

Доказів щодо відкликання або скасування цих довідок на цей час не існує, в зв'язку з чим посилання прокуратури Харківської області на неможливість надати довідку у зв'язку з відсутністю посади старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова як у штатному розписі органів прокуратури, так і Постанові Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівникам органів прокуратури», надані позивачу в ході листування з ним, є необґрунтованим.

У відповідях, наданих відповідачем позивачу, копії яких надано до суду, від 06.02.2018 за № 18-30-17 та від 07.02.2018 за № 03/2-17-18 зазначено, що за функціональними обов'язками та повноваженнями посада старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м. Харкова найбільше відповідає посаді прокурора Слобідського відділу Харківської місцевої прокуратури № 5, яка передбачена штатним розписом на даний час.

На запит позивача від 09.02.2018р. йому було надано інформацію про фактично нараховану заробітну плату за жовтень 2017 року по посаді прокурора Харківської місцевої прокуратури № 3 з класним чином «радник юстиції», надбавкою за вислугою років 40% у розрізі складових:

- основний оклад - 5660 грн.;

- надбавка за класний чин - 2200 грн.;

- надбавка за вислугу років 2264 грн.;

- надбавка за виконання особливо важливої роботи 70% - 7086,8

грн.;

- щомісячна премія 70% -12047,56 грн. Всього 29258,36 грн.

Положеннями ч.ч.1,13,18 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, яка була чинною на час призначення пенсії позивачу, зазначено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку.

Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержувані перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 6 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 № 1697-VII, в редакції, чинній на момент звернення позивача з заявами до прокуратури Харківської області, прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: по 30 вересня 2011 року - 20 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 10 років.

Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. До вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи, зокрема: на прокурорських посадах, зазначених у статті 15 цього Закону, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями.

Відповідно до ч. 12 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно із ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що слідує за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Статтею 58 Конституції України визначене правило дії законів у часі, відповідно до якого закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до п. З ч. 2 ст. 64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» виконавча дирекція Пенсійного фонду зобов'язана здійснювати функції щодо призначення (перерахунку), забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування і виплати пенсій та надання соціальних послуг.

Відповідно до п.п. 7 п. 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 р. за № 41/26486, Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства.

Отже, особи, які отримують пенсію за вислугою років згідно з Законом України «Про прокуратуру» мали право на її перерахунок органами Пенсійного фонду України на підставі поданих такими пенсіонерами документів, зокрема, щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію станом на час здійснення перерахунку.

Приписи Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року № 2148-УШ набрали чинності з 11.10.2017р.

Відповідно до п. 19 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року № 2148-VIII у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пункт 13 викладений в такій редакції: « у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України "Про державну службу", «Про службу в органах місцевого самоврядування", «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову науково-технічну діяльність», її виплата продовжується до переведення з бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особі поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеним законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно де цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. Порядок фінансування цих пенсій встановлюється відповідними законами".

Відтак, встановлена вказаним законом заборона перегляду та індексації пенсій, в тому числі призначених відповідно до Закону України «Про прокуратуру», діє з 11.10.2017р.

Позивач звертався до прокуратури Харківської області за отриманням довідки 02.10.2017р., 23.11.2017р., 24.01.2018р., тобто до набрання чинності Законом України від 03.10.2017 №2147-VIII та одночасно після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 657 від 30.08.2017р., якою підвищені посадові оклади працівників органів прокуратури, що є підставою для отримання довідки для перерахунку пенсії відповідно до ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

При цьому суд наголошує, що питання фактичного здійснення перерахунку пенсій не належить до компетенції прокуратури Харківської області, тому наявність чи відсутність у позивача права на перерахунок його пенсії не може встановлюватися прокуратурою Харківської області, отже й посилання прокуратури на відсутність такого права у позивача, наведене в листуванні з ним, не може бути належною підставою для відмови в наданні довідки.

В зв’язку з наведеним суд зазначає, що відповідно до приписів ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Також суд враховує, що будь-яке рішення чи дії суб’єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, мати під собою конкретні об’єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено, а суд, відповідно до ч.2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням викладеного, перевіривши оскаржувані в даній справі дії відповідача щодо невидачі позивачу довідки про розмір заробітної плати за посадою, з якої він вийшов на пенсію, суд доходить висновку про їх невідповідність приписам чинного законодавства та дійсним обставинами справи.

В зв’язку з наведеним позовні вимоги про зобов’язання відповідача видати вказану довідку є обґрунтованими та такими, що забезпечують належне поновлення прав позивача.

Стосовно позовних вимог про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в даній справі, суд зауважує, що за змістом ч. 1 ст. 381 КАС України встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є правом, а не обов’язком суду та застосовується з урахуванням фактичних обставин справи. в даній справі судом не вбачається необхідності встановлення судового контролю за виконанням судового рішення.

Керуючись ст. ст. 1,2, 6,7,19, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Прокуратури Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії; - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Прокуратури Харківської області щодо невидачі ОСОБА_1 довідки про розмір заробітної плати за посадою, з якої вийшов на пенсію за вислугою років.

Зобов’язати прокуратуру Харківської області (м.Харків, вул. Б. Хмельницього, 4, код ЄДРПОУ 02910108) видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату працівника прокуратури Харківської області відносно посади за останнім місцем роботи - старшого прокурора прокуратури Комінтернівського району м.Харкова (прокурора місцевої прокуратури) за всіма складовими, на які нараховуються страхові внески та з якої було призначено пенсію, після змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», а саме:

- посадовий оклад - 5660 грн.,

- доплата за класний чин - 2200 грн.,

- надбавка за вислугу років - 2264 грн. (40%),

- надбавка за виконання особливо важливої роботи - 7086,8 грн. (70%),

- щомісячна премія 70% - 12047, 56 грн.,

- матеріальна допомога на оздоровлення -16814,29 грн.,

- матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань - 16814,29 грн.

ВСЬОГО 62886, 94 грн.

Стягнути з Прокуратури Харківської області (м.Харків, вул. Б. Хмельницього, 4, код ЄДРПОУ 02910108) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер НОМЕР_1), грошові кошти на відшкодування витрат по оплаті судового збору в розмірі 1409 (одна тисяча чотириста дев'ять) грн. 60 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду. Або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 06 квітня 2018 року.

Суддя О.В. Панченко