Постанова № 73236756, 05.04.2018, Апеляційний суд Одеської області

Дата ухвалення
05.04.2018
Номер справи
513/256/18
Номер документу
73236756
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Номер провадження: 33/785/560/18

Номер справи місцевого суду: 513/256/18

Головуючий у першій інстанції Летучова В.К.

Доповідач Прібилов В. М.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2018 року м. Одеса

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Одеської області Прібилов В.М., розглянувши подання керівника апарату Саратського районного суду Одеської області Летучової Л.К., щодо вирішення питання про направлення матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_4 з правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 172-7 КУпАП до іншого суду, -

встановив

02.04.2018 року керівник апарату Саратського районного суду Одеської області Летучова Л.К. звернулася до апеляційного суду Одеської області з поданням щодо вирішення питання про направлення матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_4 з правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 172-7 КУпАП до іншого суду.

У поданні, з посиланням на вимоги ст. 9 Конституції України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 34 КПК України керівник апарату Саратського районного суду Одеської області, просить вирішити питання про направлення матеріалів адміністративної справи відносно ОСОБА_4 з правовою кваліфікацією за ч.1 ст. 172-7 КУпАП до іншого суду Одеської області, оскільки неможливо здійснити автоматизований розподіл для судового розгляду через відсутність суддів, які можуть розглянути дану справу у Саратському районному суді Одеської області.

Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення та доводи подання, апеляційний суд приходить до висновку про необхідність розгляду зазначеного питання та направлення справи на розгляд до іншого суду, виходячи з наступного:

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 276 КУпАП законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів адміністративного провадження, 27.03.2018 року до Саратського районного суду Одеської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 20.03.2018 року № 254 вбачається, що ОСОБА_4 вчинила інкриміноване їй правопорушення в с. Надежда Саратського району Одеської області.

Як вбачається з подання, в Саратському районному суді Одеської області, який повинен був розглядати зазначену справу, штатна численність суддів Саратського районного суду Одеської області складається з однієї судді - Бучацької А.І., яка на підставі наказу № 1-нв від 12.03.2018 року перебуває у додатковій щорічній відпустці з 26.03.2018 року по 09.04.2018 року, а тому утворити склад суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення - неможливо.

Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ч.1 ст.8 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до положень ст.38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Нормами КУпАП не визначено порядку направлення справи про адміністративне правопорушення на розгляд до іншого суду, однак враховуючи вимоги діючого законодавства, апеляційний суд вважає за необхідним та можливим розглянути зазначене подання.

Згідно з вимогами ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Таким чином, з метою забезпечення виконання положень ст.1 КУпАП, при вирішенні питання про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення для розгляду до іншого суду у зв'язку з тим, що у Саратському районному суді Одеської області неможливо утворити склад суду для судового розгляду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права, тобто кримінального процесуального права та, при вирішенні питання про зміну територіальної підсудності, апеляційному суду необхідно керуватися положеннями ст.34 КПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншому суду, якщо після задоволення відводів чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.

З урахуванням встановлених апеляційним судом обставин, з метою економії процесуальних засобів й виходячи з пріоритету права особи на справедливий суд та своєчасний розгляд справи компетентним судом, апеляційний суд вбачає розумним і доцільним, задовольнити подання керівника апарату Саратського районного суду Одеської області та враховуючи положення ч. 1 ст. 276 КУпАП направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 КУпАП щодо ОСОБА_4 до найбільш територіально наближеного районного суду Одеської області.

Вирішуючи питання щодо направлення справи на розгляд до конкретного суду,апеляційний суд враховує наявну кількість суддів у кожному з найближчих судів Одеської області, які можуть відправляти судочинство, кількості отриманих цим судом проваджень з інших судів, віддаленість від місця вчинення правопорушення та вважає за необхідним та можливим направити справу про адміністративне правопорушення на розгляд до Татарбунарського районного суду Одеської області.

Керуючись ст.ст. 1, 7, 8, 38, 256, 257, 276, 294 КУпАП, апеляційний суд, -

постановив

Подання керівника апарату Саратського районного суду Одеської області Летучової В.К. - задовольнити.

Справу про адміністративне правопорушення № 513/256/18 відносно ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - направити для розгляду до Татарбунарського районного суду Одеської області.

Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя апеляційного суду

Одеської області В.М. Прібилов.