Рішення № 73234290, 26.03.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2018
Номер справи
808/703/18
Номер документу
73234290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 березня 2018 року о/об 17 год. 30 хв.Справа № 808/703/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представників позивача ОСОБА_1, представника позивача, третьої особи Благовіщенської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3, розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янсько-Дніпровський ринок" (71304, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Чкалова, буд.8; код ЄДРПОУ 41808922)

до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (71300, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Набережна, буд.87; код ЄДРПОУ 20524573)

третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача - Благовіщенська сільська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (71330, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с.Благовіщенка, пров.Центральний, буд.10; код ЄДРПОУ 24906372)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача - Водянська сільська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (71316, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с.Водяне, вул.Миру, буд.145; код ЄДРПОУ 04352902)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Кам'янсько-Дніпровська міська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (71304, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Каховська, буд.98; код ЄДРПОУ 25218421)

про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кам’янсько-Дніпровський ринок» (надалі – позивач, ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок») звернулось до суду з адміністративним позовом до Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (надалі – відповідач, Кам’янсько-Дніпровська районна рада), в якому позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (т.1, а.с.82) просить суд визнати протиправними дії Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області щодо прийняття рішення №3 від 16.02.2018 «Про передачу Комунального підприємства «Кам’янсько-Дніпровський ринок» Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам’янсько-Дніпровського району у власність Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області».

В адміністративному позові (т.1, а.с.4-5, 82) позивачем зазначено, що 16.12.2018 на 25-ій позачерговій сесії Кам'янсько-Дніпровської ради 7-го скликання прийнято рішення №3 «Про передачу Комунального підприємства «Кам’янсько-Дніпровський ринок» Кам»янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам’янсько-Дніпровського району у власність Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області», яке позивач вважає незаконним. 13.12.2017 трудовим колективом комунального підприємства Кам’янсько-Дніпровський ринок Кам’янсько-Дніпровської районної ради прийнято рішення про створення підприємства – ТОВ «Кам»янсько-Дніпровський ринок». Головною метою створення зазначеного підприємства – взяття в оренду цілісного майнового комплексу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок». Керуючись ст.ст.5, 8, 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» 18.12.2017 та 16.02.2018 о 09:00 год. позивач звернувся до канцелярії відповідача та подав проект договору оренди з усіма необхідними документами та звернувся до голови Кам’янсько-Дніпровської районної ради з проханням прийняти рішення про передачу в оренду цілісного майнового комплексу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок». У голови Кам'янсько-Дніпровської районної ради була ціла година до сесії яка була призначена 16.02.2018 на 10:00 год., але ніяких дій головою Кам'янсько-Дніпровської районної ради – не прийнято. Директор КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» ОСОБА_1, разом з головним бухгалтером ОСОБА_4, на початку січня 2018 року двічі були на прийомі у голови Кам'янсько-Дніпровскої районної ради ОСОБА_5 з колективною заявою та повним пакетом документів про передачу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» в оренду. Головою Кам'янсько-Дніпровської районної ради було дано вказівку головному спеціалісту з напрямку діяльності з питань спільної власності територіально громад ОСОБА_6, щоб вона підготувала всі необхідні документи для винесення даного питання на розгляд комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку та для подальшого винесення на розгляд сесії. На засідання комісії керівника КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» не запросили, на сесію яка відбулася 26.01.2018 звернення позивача також не виносилось. Після даної сесії директор знову звернувся до голови районної ради ОСОБА_5 з питання не розгляду звернення колективу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» про взяття в оренду. В усній формі голова Кам'янсько-Дніпровської районної ради відповів що дане питання буде розглянуто та винесено на наступну сесію, проте на сесію від 16.02.2018 заява колективу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» не виносилась, а було винесено і розглянуто питання про передачу КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок» у власність Кам'янсько-Дніпровської територіальної громади про що позивача не поставили до відома. Не зважаючи на заяву позивача про оренду цілісного майнового комплексу в рішенні №3 від 16.02.2018 та в розпорядженні голови районної ради Кам’янсько-Дніпровського району №13 від 21.02.2018 зазначено про створення комісії з приймання-передачі майна комунального підприємства КП «Кам’янсько-Дніпровський ринок», що на думку позивача порушує приписи п.5 ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». При прийнятті рішення №3 Кам’янсько-Дніпровська районна рада посилалась на ст.ст.43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування». Жодним пунктом зазначених статей не передбачено право районної ради передавати безоплатно майно із спільної власності територіальних громад у власність об’єднаних територіальних громад. Зазначені норми права не передбачають порядок та спосіб такої передачі. Приймаюче рішення №3 від 16.02.2018 Кам’янсько-Дніпровська районна рада, на думку позивача, вийшла за межі своїх повноважень передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування», чим порушила ст.144 Конституції України.

Представники позивача підтримали позовні вимоги, просили суд позов задовольнити.

Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача – Благовіщенська сільська рада Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області в адміністративному позові (т.1, а.с.31-33) просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення прийняте відповідачем від 16.02.2018 за №3 «Про передачу Комунального підприємства «Кам’янсько-Дніпровський ринок» Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам’янсько-Дніпровського району у власність Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області».

В адміністративному позові (т.1, 31-33) третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача - Благовіщенською сільською радою Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області зазначено, що Комунальне підприємство "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, відповідно до п.1.1 та п.5.3 його Статуту, засноване на спільній власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району. Крім того, Кам'янсько-Дніпровський ринок є єдиним ринком Кам'янсько-Дніпровського району і задовольняє потреби усіх територіальних громад району. Благовіщенська сільська рада не надавала до районної ради жодних пропозицій щодо передачі зазначеного вище підприємства. Згоди на його передачу, як співвласник об'єктів та майна спільної власності територіальних громад, Благовіщенська сільська рада також не надавала. Також, дії відповідача, через законодавчу невизначеність порядку передачі майна із спільної власності територіальних громад у власність об'єднаних територіальних громад мають суперечливий характер. Так, у жовтні 2017 року Кам'янсько-Дніпровська районна рада, з метою захисту прав та законних інтересів усіх співвласників об'єктів та майна спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району, зверталась до Благовіщенської сільської ради з проханням розглянути на сесії сільської ради питання щодо надання згоди Кам'янсько-Дніпровській районній раді на передачу об'єктів та майна спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади. Але, всупереч своїм попереднім діям, при прийнятті рішення №3 від 16.02.2018 щодо передачі КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок", пропозицій щодо надання згоди на його передачу до Благовіщенської сільської ради не надходило.

Представник третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача підтримав власні позовні вимоги та просив суд задовольнити позов позивача.

Водянською сільською радою Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, як третьою особою, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача подано до суду заяву (т.1, а.с.122-123), в якій, зазначила, що приймаюче рішення №3 від 16.02.2018 Кам’янсько-Дніпровська районна рада вийшла за межі своїх повноважень передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування», чим порушила ст.144 Конституції України.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача підтримав власні позовні вимоги та просив суд задовольнити позов позивача.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву (т.1, а.с.164-172), в якому зазначив, що 19.09.2017 Кам'янсько-Дніпровська міська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області прийняла рішення №13 «Про клопотання щодо передачі об'єктів та майна спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району до Кам'янсько-Дніпровської міської ради». Відповідно до п.1 вказаного рішення, Кам'янсько-Дніпровська міська рада вирішила клопотати перед Кам'янсько-Дніпровською районною радою Запорізької області про надання згоди на передачу з 01.01.2018 зі спільною власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району до комунальної власності Кам'янсько-Дніпровської міської ради об'єкти та майно спільної власності територіальних громад Кам'янсько-Дніпровського району, яке закріплене за цими об'єктами на праві оперативного управління та господарського відання згідно з додатками 1, 2 до цього рішення. Додатки 1, 2 до рішення від 19.09.2017 №13 містять перелік закладів, установ у сфері освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, а також комунальних підприємств, серед яких було Комунальне підприємство «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (п.1 додатку 2 до рішення від 19.09.2017 №13). Разом із супровідним листом від 20.09.2017 №02-01-21/1964 рішення від 19.09.2017 №13 направлено до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області для подальшого розгляду на черговій сесії Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області. Зазначений лист із рішенням отримано Кам'янсько-Дніпровською районною радою Запорізької області 20.09.2017 та зареєстровано за вхідним номером 01/590. Враховуючи ту обставину, що протягом тривалого часу клопотання Кам'янсько-Дніпровської міської ради щодо передачі до її комунальної власності КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, викладене у рішенні від 19.09.2017 №13, так і не було розглянуто на сесії Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, міський голова Кам'янсько-Дніпровської міської ради повторно звернувся до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області із відповідним клопотанням (вихідний 02-01-21/871 від 09.02.2018). Зазначене клопотання міського голови Кам'янсько-Дніпровської міської ради отримано відповідачем 09.02.2018 та зареєстровано за вхідним номером 01/99. Також до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області звернувся трудовий колектив КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» із пропозицією щодо передачі цілісного майнового комплексу цього комунального підприємства в оренду ТОВ «Кам'янсько-Дніпровський ринок», заснованого членами трудового колективу цього комунального підприємства. Відповідне звернення зареєстроване 24.01.2018 за вхідним номером 02/49. У відповідь на це звернення, Кам'янсько-Дніпровська районна рада Запорізької області листом від 29.01.2018 №02/47, підписаного головою районної ради ОСОБА_5, повідомила директора КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» про те, що виконавчий апарат районної ради не надає згоду на передачу в оренду цілісного майнового комплексу зазначеного комунального підприємства. Крім того, в цьому листі було зазначено про те, що пропозиція трудового колективу буде розглянута профільною комісією районної ради. 12.02.2018 заступником голови Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області ОСОБА_7 голові постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області було дано доручення №01/83, щодо розгляду профільною комісією вищевказаних звернень Кам'янсько-Дніпровської міської ради та членів трудового колективу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок". Згідно висновку постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області від 12.02.2018, комісією було вирішено винести на розгляд сесії районної ради питання щодо передачі КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" у комунальну власність Кам'янсько-Дніпровської міської ради та відмовити в передачі в оренду вказаного комунального підприємства його трудовому колективу. Зазначене підтверджується протоколом постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області від 12.02.2018. Після отримання протоколу постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області від 12.02.2018, виконавчим апаратом Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області було підготовлено проект рішення Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області "Про передачу Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області". Проект зазначеного рішення було опубліковано на офіційному сайті Кам'янсько-Дніпровської ради Запорізької області (http://kdrr.gov.ua/) в розділі "Проекти рішень" 16.02.2018, тобто в день проведення позачергової сесії. 16.02.2018 відбулося засідання двадцять п'ятої позачергової сесії Кам'янсько-Дніпровської районної ради сьомого скликання, в роботі якої в тому числі взяли участь голова Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади ОСОБА_8, перший заступник голови Водянської сільської об'єднаної територіальної громади ОСОБА_9, голова Благовіщенської сільської об'єднаної територіальної громади ОСОБА_10, Новодніпровський сільський голова ОСОБА_11 Проект рішення "Про передачу Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам'янсько- Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області" був включений до порядку денного сесії під номером 3 та доповідався керуючим справами виконавчого апарату районної ради ОСОБА_12 Після доповіді керуючого справами, в процесі обговорення проекту рішення також були заслухані виступи ОСОБА_13 (депутат Кам'янсько-Дніпровської районної ради), ОСОБА_1 (директор КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок"), ОСОБА_9 (перший заступник голови Водянської сільської об'єднаної територіальної громади), ОСОБА_10 (голова Благовіщенської сільської об'єднаної територіальної громади), ОСОБА_14 (депутат Кам'янсько-Дніпровської районної ради). Після чого, проект вказаного рішення було поставлено головою районної ради на поіменне голосування, за результатами якого рішення було прийнято (22 - "за", 2 - "проти", 3 - "утрималося"). Приймаючи рішення від 16.02.2018 №3 Кам'янсько-Дніпровська районна рада Запорізької області виходила з того, що до неї надійшла пропозиції Кам'янсько-Дніпровської міської ради Кам'янсько-Дніпровського Запорізької області, яка скориставшись своїм переважним правом на придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад, закріпленим п.2 ч.9 ст.60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", внесла відповідну пропозицію. Звідси, Кам'янсько-Дніпровська районна рада Запорізької області є органом, який шляхом прийняття відповідних рішень на сесії районної ради здійснює повноваження власника відносно майна, яке знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області і такі повноваження надані їй безпосередньо Конституцією України. Однією із гарантій місцевого самоврядування, закріплених у ст.71 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є те, що органи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження. Отже для реалізації своїх виключних повноважень, в тому числі в питаннях відчуження об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, Кам'янсько-Дніпровська районна рада Запорізької області не зобов'язана отримувати будь-які погодження від інших органів місцевого самоврядування, розташованих на території Кам'янсько-Дніпровського району. Рішення, що приймаються на сесіях Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області є результатом голосування більшості депутатів цієї районної ради (тобто законно обраних представників), які діють в інтересах усіх мешканців Кам'янсько-Дніпровської району. Незгода окремих осіб з приводу спірного рішення жодним чином не свідчить про відсутність у Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області повноважень на його прийняття або порушення процедури його прийняття. Сам факт прийняття трудовим колективом КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" рішення щодо взяття в оренду цілісного майнового комплексу цього підприємства та направлення відповідного звернення Кам'янсько-Дніпровській районній раді Запорізької області не означає, що Кам'янсько-Дніпровською районною радою Запорізької області повинно бути прийняте рішення про передачу цілісного майнового комплексу в оренду та не зобов'язує Кам'янсько-Дніпровську району раду Запорізької області утримуватися від прийняття будь-яких інших управлінських рішень щодо КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області. Станом на момент надходження від трудового колективу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" звернення щодо передачі в оренду цілісного майнового комплексу цього підприємства, будь-які управлінські рішення з приводу підготовки до передачі в оренду майнового комплексу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" не приймалися, конкурс на право оренди цього підприємства також не оголошувався. Тому порушення переважного права трудового колективу на взяття в оренду цілісного майнового комплексу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" з боку відповідача не було. Дійсно трудовий колектив КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" має право ініціювати перед органом управління підприємством питання щодо передачі цілісного майнового комплексу в оренду, однак це не позбавляє орган управління можливості відмовити в передачі підприємства в оренду з огляду на не доцільність укладання такого договору. Звернення трудового колективу було розглянуто як виконавчим апаратом Кам'янсько-Дніпровській районній раді Запорізької області (лист від 29.01.2018 №02/47), так і постійною комісією з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (протокол комісії від 12.02.2018), і при цьому згода на передачу цілісного майнового комплексу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" не надана, про що повідомлено директора КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок". Відсутність рішення сесії Кам'янсько-Дніпровській районній раді Запорізької області щодо їхнього звернення дає ТОВ "Кам'янсько-Дніпровський ринок" право оскаржити бездіяльність Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області в судовому порядку шляхом пред'явлення відповідного позову, однак не є підставою для визнання протиправним та скасування рішення від 16.02.2018 №3. Крім того, ані під час затвердження порядку денного позачергової сесії Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, що відбулася 16.02.2018, ані після обговорення проекту оскаржуваного у даній справі рішення на сесії, жоден із депутатів Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області в тому числі і тих, що виступали та в подальшому проголосували проти прийняття спірного рішення, дізнавшись із виступів про існування звернення трудового колективу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" про передачу цілісного майнового комплексу в оренду не внесли поправок до проекту спірного рішення в частині голосування за передачу підприємства в оренду трудовому колективу та одночасну відмову в передачі підприємства до комунальної власності Кам'янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області. Отже, обізнаність депутатів Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області про наявність відповідної ініціативи трудового колективу комунального підприємства та подальший результат голосування за спірне рішення говорять самі за себе - більшість депутатів Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області були проти передачі цілісного майнового комплексу комунального підприємства в оренду його трудовому колективу. На думку відповідача ТОВ "Кам'янсько-Дніпровський ринок" не доведено те, що внаслідок прийняття рішення від 16.02.2018 №3 порушено будь-яке його право, а отже позивачем не доведено наявність правових підстав для пред'явлення даного позову, оскільки в судовому порядку підлягають захисту лише реально порушені права, а не гіпотетичні права, які так і не виникли у трудового колективу КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок".

Представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Кам’янсько-Дніпровською міською радою Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області, як третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача (т.1, а.с.134-137, 159-160) подано письмові пояснення, за якими прийняття відповідачем рішення №3 від 16.02.2018 є законним, у межах наданих йому Конституцією та Законами України повноважень.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача до суду не прибув.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.

Відповідно до п.1.1, п.5.3 Статуту Комунального підприємства «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області дане підприємство засноване на спільній власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району рішенням Кам'янсько-Дніпровської районної ради №97 від 20.04.1995. Майно підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району і закріплюється за ним на праві господарського відання (т.1, а.с.42-46).

Згідно з Статутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кам’янсько-Дніпровський ринок» (п.1.1, п.2.1) воно засновано на підставі Цивільного та Господарського кодексів України громадянами України (т.1, а.с.202-215).

Позивачем надано до суду документи (Трудові книжки; Штатний розпис працівників КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області на 01.01.2018; Протокол №3 Загальних зборів засновників (учасників) ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок» від 14.02.2018; Інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок»; Протокол №2 Загальних зборів засновників (учасників) ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок» від 16.01.2018; Списки працівників КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, що вступили до ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок»), які підтверджують, що особи, які є засновниками ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок» працюють у КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (т.1, а.с.83-113).

19.09.2017 Кам'янсько-Дніпровська міська рада Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області прийняла рішення №13 «Про клопотання щодо передачі об'єктів та майна спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району до Кам'янсько-Дніпровської міської ради», за п.1 якого, Кам'янсько-Дніпровська міська рада вирішила клопотати перед Кам'янсько-Дніпровською районною радою Запорізької області про надання згоди на передачу з 01.01.2018 зі спільною власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району до комунальної власності Кам'янсько-Дніпровської міської ради об'єкти та майно спільної власності територіальних громад Кам'янсько-Дніпровського району, яке закріплене за цими об'єктами на праві оперативного управління та господарського відання згідно з додатками 1, 2 до цього рішення (т.1, а.с.185-192, 217-218).

Додатки 1, 2 до рішення від 19.09.2017 №13 містять перелік закладів, установ у сфері освіти, культури, спорту, охорони здоров'я, а також комунальних підприємств, серед яких і КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (п.1 додатку 2 до рішення від 19.09.2017 №13).

Разом із супровідним листом від 20.09.2017 за №02-01-21/1964 рішення від 19.09.2017 №13 направлено до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області для подальшого розгляду на черговій сесії Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області. Зазначений лист із рішенням отримано Кам'янсько-Дніпровською районною радою Запорізької області 20.09.2017 та зареєстровано за вхідним №01/590.

Висновком постійної комісії з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області від 12.02.2018 за результатами проведеного засідання вирішено: Виконавчому апарату районної ради винести на розгляд сесії районної ради питання щодо передачі КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» зі спільно власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського район до комунальної власності Кам'янсько-Дніпровської міської ради (т.1, а.с.173, 193, 220-222).

09.02.2018 за вхідним №01/99 до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області надійшло клопотання Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області від 09.02.2018 за вих.02-01-21/871 щодо виконання вимог ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та передачі КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» до комунальної власності Кам’янсько-Дніпровської міської ради (т.1, а.с.217-218).

Також, до Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області звернувся трудовий колектив ТОВ «Кам'янсько-Дніпровський ринок» із пропозицією щодо передачі цілісного майнового комплексу КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області в оренду ТОВ «Кам'янсько-Дніпровський ринок», заснованому членами трудового колективу цього комунального підприємства (т.1, а.с.196-201). Вказане звернення зареєстроване 24.01.2018 за вхідним №02/49.

29.01.2018 Кам'янсько-Дніпровська районна рада Запорізької області директору КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» надано відповідь (вих.№02/47) в якій зазначено, що Виконавчий апарат Кам'янсько-Дніпровської районної ради не надає згоди на передачу в оренду КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради (т.1, а.с.216). При цьому, повідомлено, що проблемні питання діяльності КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок», викладені у службовій записці, що додавалась до листа, а також пропозиція трудового колективу щодо взяття в оренду КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» буде винесено на розгляд профільної постійної комісії районної ради.

16.02.2018 від ТОВ «Кам'янсько-Дніпровський ринок» на адресу голови Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області надійшла заява щодо розгляду питання та прийняття рішення про передачу цілісного майнового комплексу КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області в оренду ТОВ «Кам'янсько-Дніпровський ринок», створеному трудовим колективом даного колективного підприємства (т.1, а.с.18-19).

Судом досліджено Рішення двадцять п’ятої (позачергової) сесії сьомого скликання Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області №3 від 16.02.2018 «Про передачу Комунального підприємства «Кам’янсько-Дніпровський ринок» Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам’янсько-Дніпровського району у власність Кам’янсько-Дніпровської міської об’єднаної територіальної громади Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області», а також процедурні документи щодо його прийняття (т.1, а.с.183-184, 194-195, 224-253).

Так, у Рішенні двадцять п'ятої (позачергової) сесії сьомого скликання Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області №3 від 16.02.2018, зокрема, зазначено: "… Керуючись ст.ст.43, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", враховуючи рішення Кам'янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області від 19.09.2017 №13, клопотання Кам'янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області від 09.02.2018 №02-01-21/871. висновок постійної комісії районної ради з питань управління об'єктами спільної власності територіальних громад району, житлово-комунального господарства, торгівлі, транспорту та зв'язку, Кам'янсько-Дніпровська районна рада вирішила: 1.Передати зі спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області з 01 березня 2018 року Комунальне підприємство "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, яке розташоване на їхній території. … 3.Кам'янсько-Дніпровській районній раді Запорізької області вийти зі складу засновників Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, яке передається із спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області. 4.Директору Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області здійснити необхідні дії, передбачені чинним законодавством при зміні власника підприємства. …" (т.1, а.с.183-184).

Розпорядженням голови Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області №13 від 21.02.2018 "Про створення комісії з приймання-передачі майна комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області" утворено та затверджено склад комісії з приймання-передачі майна комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (т.1, а.с.179-182).

Вирішуючи по суті переданий на розгляд публічно-правовий спір суд з урахуванням зазначеного вище виходить з наступного.

У ч.2 ст.10 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.

Як передбачено ч.1 ст.43 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання: (…) 19) вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку; 20) вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників; (…) 32) надання згоди на передачу об'єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності; (…).

Районні і обласні ради можуть розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами (ч.2 ст.43 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом (ч.2 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби (ч.3 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад (ч.4 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Так, відповідачем не доведено додержання прав та інтересів Благовіщенської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, Водянської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області, інших сільських рад та їх громад, які відповідно до п.1.1, п.5.3 Статуту КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області є співвласниками даного підприємства, заснованого на спільній власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району рішенням Кам'янсько-Дніпровської районної ради №97 від 20.04.1995 (т.1, а.с.42-46).

Документальних доказів узгодження (перемовин) з сільськими радами щодо передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" відповідач до суду - не надав.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду (ч.5 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню (ч.7 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні").

Згідно з ч.8 ст.60 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Доказів одержання згоди територіальних громад сіл Кам'янсько-Дніпровської району Запорізької області відповідач суду не надав.

Суб'єктами добровільного об'єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст (ч.1 ст.3 Закону України №157-VIII від 05.02.2015 "Про добровільне об'єднання територіальних громад").

Об'єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською (ч.2 ст.3 Закону України №157-VIII від 05.02.2015 "Про добровільне об'єднання територіальних громад").

Відтак, Закон України №157-VIII від 05.02.2015 "Про добровільне об'єднання територіальних громад", яким обґрунтовано Рішення двадцять п'ятої (позачергової) сесії сьомого скликання Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області №3 від 16.02.2018, не стосується передачі майна від однієї ради до іншої.

Як передбачено абз.2, 3 ч.2 ст.6 Закону України №147/98-ВР від 03.03.1998 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову: виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, - у разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах; відповідна районна, обласна рада або уповноважений нею орган - у разі передачі об'єктів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст.

Відповідачем не доведено додержання вимог абз.2, 3 ч.2 ст.6 Закону України №147/98-ВР від 03.03.1998 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" при передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, міста Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області з 01.03.2018 КП "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області.

Згідно з ст.5 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна" орендодавцями, зокрема, є: органи, уповноважені Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування управляти майном, - щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке відповідно належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна" орендарями згідно з цим Законом можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

Як зазначено у ч.1 ст.7 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна", ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у статті 5 цього Закону.

Після прийняття рішення про оренду цілісного майнового комплексу члени трудового колективу підприємства, його структурного підрозділу засновують відповідно до чинного законодавства господарське товариство (ч.2 ст.8 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна").

Створене членами трудового колективу господарське товариство, у статутному (складеному) капіталі якого частка внесків членів трудового колективу становитиме відповідно до статуту товариства більш як 50 відсотків, має переважне перед іншими фізичними та юридичними особами право на укладення договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, де створене це товариство. Заява господарського товариства про намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди подається орендодавцю до проведення конкурсу на право оренди цього майна (ч.4 ст.8 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна").

Згідно з ч.4 ст.9 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна" орендодавець протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном (у випадках, передбачених цим Законом, - органом Антимонопольного комітету України), а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника. (…) Орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди в разі, якщо: прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об'єктів; об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи органів місцевого самоврядування; орган Антимонопольного комітету України не дає згоди, виходячи з підстав, наведених в абзацах другому - четвертому частини другої цієї статті; орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди; орендодавець, зазначений в абзацах другому і третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою; є інші підстави, передбачені законом.

Як зазначено у ч.5 ст.9 Закону України №2269-XII від 10.04.1992 "Про оренду державного та комунального майна", з моменту надходження до орендодавця заяви та проекту договору оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу щодо такого майна підприємству забороняється здійснювати купівлю, продаж, передачу, обмін, надання в безоплатне користування, списання майна, придбання цінних паперів, одержання кредитів у розмірах, що перевищують середньорічний рівень за останні три роки. У разі якщо зазначені дії необхідні для ефективного функціонування підприємства, його структурного підрозділу, вони вчиняються з дозволу органу, уповноваженого управляти відповідним майном.

У ч.1 ст.5 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 "Про місцеве самоврядування в Україні" зазначено, що система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до ст.2.9.3 глави 9 Регламенту роботи Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області виконавчий апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-техничне забезпечення діяльності ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню радою взаємодії і зв’язків з територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування (т.1, а.с.224-253).

Звідси, виконавчий апарат Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області не є органом місцевого самоврядування уповноваженим вирішувати питання передачі в оренду об’єктів права комунальної власності.

Таким чином, враховуючи матеріали справи, суд вважає, що відповідач як орендодавець комунального майна, не розглянувши по суті заяви трудового колективу КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області про оренду майна, виніс оскаржуване рішення, яке унеможливлює розгляд даних заяв трудового колективу КП «Кам'янсько-Дніпровський ринок» Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області по суті, а, отже, є таким, що суперечить наведеним нормам Закону України №2269-XII від 10.04.1992 «Про оренду державного та комунального майна».

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що оскаржуване рішення прийняте 16.02.2018 відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, не пропорційно, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з’ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, на стороні позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суб’єктом владних повноважень у справі була Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, то з бюджетних асигнувань цього органу повинні бути присуджені: ТОВ «Кам’янсько-Дніпровський ринок» судові витрати, документально підтверджені у сумі 1762 грн. 00 коп., Благовіщенській сільській раді Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області судові витрати, документально підтверджені у сумі 1762 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янсько-Дніпровський ринок" (71304, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Чкалова, буд.8; код ЄДРПОУ 41808922) задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (71300, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Набережна, буд.87; код ЄДРПОУ 20524573) щодо прийняття рішення №3 від 16.02.2018 "Про передачу Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області".

Позов Благовіщенської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (71330, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с.Благовіщенка, пров.Центральний, буд.10; код ЄДРПОУ 24906372) задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (71300, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Набережна, буд.87; код ЄДРПОУ 20524573) №3 від 16.02.2018 "Про передачу Комунального підприємства "Кам'янсько-Дніпровський ринок" Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області зі спільної власності територіальних громад сіл, Кам'янсько-Дніпровського району у власність Кам'янсько-Дніпровської міської об'єднаної територіальної громади Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області".

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янсько-Дніпровський ринок" (71304, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Чкалова, буд.8; код ЄДРПОУ 41808922) з Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (71300, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Набережна, буд.87; код ЄДРПОУ 20524573) судові витрати у сумі 1762 грн. 00 коп.

Присудити на користь Благовіщенської сільської ради Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області (71330, Запорізька область, Кам'янсько-Дніпровський район, с.Благовіщенка, пров.Центральний, буд.10; код ЄДРПОУ 24906372) з Кам'янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (71300, Запорізька область, м.Кам'янка-Дніпровська, вул.Набережна, буд.87; код ЄДРПОУ 20524573) судові витрати у сумі 1762 грн. 00 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Рішення виготовлено у повному обсязі 30.03.2018.

Суддя О.О. Прасов