Рішення № 73232451, 06.04.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.04.2018
Номер справи
809/243/18
Номер документу
73232451
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" квітня 2018 р. справа № 809/243/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 29784,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (далі – позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 29784,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовано тим, що під час проведення епідрозслідування та епідобстеження ресторану «Витребеньки» виявлено порушення, допущення якого є підставою для застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.02.2018 відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) (а.с. 1-2).

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Суд зазначає, що поштова кореспонденція, яка направлялася відповідачу за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернута із довідкою підприємства поштового зв`язку, якою зазначено причини повернення: "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 124 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Пунктом 3 частини 1 статті 127 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено,що часом вручення повістки вважається день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, встановив наступне.

14.05.2000 ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець. ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність в ресторані «Витребеньки».

16.01.2018 до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в телефонному режимі поступило екстрене повідомлення про три випадки гострого гастроентероколіту, з них одна дитина, серед відвідувачів закладу «Витребеньки», що знаходиться по вул.Українськиї Декабристів, 45, м.Івано-Франківськ, в якому відповідач здійснює підприємницьку діяльність.

В цей же день працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розпочато епідрозслідування за місцем спалаху харчового отруєння в ресторані «Витребеньки».

16.01.2018 наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області № 9 від 16.01.2018 (а.с. 9) створено робочу групу, якою проведено епідрозслідування та епідобстеження осередку захворювання на гастроентероколіт ресторану «Витребеньки».

За наслідками проведення даного епідрозслідування та епідобстеження ресторану «Витребеньки» складено акт від 16.01.2018, яким зафіксовано ряд порушень вимог, встановлених Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме: виробничі приміщення закладу знаходяться в незадовільному санітарно-гігієнічному стані; всі технологічні процеси проводяться одному приміщенні; працівники працюють без санітарного одягу та ін. Також розслідуванням виявлено, що відповідач як суб'єкт господарювання - не зареєстрований оператором обігу харчових продуктів, що відображено в акті від 16.01.2018 (а.с. 8).

На підставі вищевказаного акту Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області складено протокол про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів від 24.01.2018, згідно якого суть правопорушення полягає у відсутності державної реєстрації потужностей операторів ринку харчових продуктів, що передбачено статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (а.с. 7).

Відповідно до частини 9 статті 65 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», заява про правопорушення, передбачені статтею 64 цього Закону, разом з іншими матеріалами надсилається до суду у 15-денний строк з моменту складення протоколу про правопорушення.

Така заява подається з метою застосування судом до правопорушника заходів майнового характеру, а саме адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу, що собою слугує методом для припинення правопорушення суб'єкта господарювання.

Вказане і стало підставою звернення позивача з даним адміністративним позовом до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Вирішуючи питання наявності обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, а також підстав для застосування адміністративно-господарських санкцій, суд зазначає наступне.

Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.

Статтею 25 вказаного Закону визначено, що державній реєстрації підлягають потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу (частина 1).

Державна реєстрація потужностей здійснюється компетентним органом шляхом внесення відповідної інформації до реєстру на безоплатній основі. Потужностям у реєстрі присвоюється особистий реєстраційний номер (частина 2).

Процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів та не потребують отримання експлуатаційного дозволу, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам визначено «Порядком проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам», який затверджений наказом Мінагрополітики від 10.02.2016 за № 39 (далі - Порядок № 39).

Суд зазначає, що актом Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від 16.01.2018 встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не зареєстрований як оператор обігу харчових продуктів, як наслідок, він здійснював свою діяльність в порушення статті 25 Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Відповідальність за дане правопорушення встановлено у пункті 2 частини 1 статті 64 вказаного Закону, а саме: «виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону, - тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від восьми до п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат».

Як вже встановлено судом, в акті Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області від 16.01.2018 зафіксовано ряд порушень норм законодавства, в тому числі і відсутність державної реєстрації потужності (відсутність реєстрації оператора обігу харчових продуктів) (а.с.8). На основі даного правопорушення і було складено протокол про правопорушення у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів від 24.01.2018.

Таким чином, суд встановив, що відповідач не виконав вимоги законодавства щодо реєстрації потужностей, і як наслідок, допустив вчинення порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, за допущення яких встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

Як наслідок, позивач за вчинене правопорушення несе адміністративно-господарську відповідальність, встановлену пунктом 2 частини 1 статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» у вигляді штрафу у розмірі від восьми до п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача про застосування і стягнення адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу у розмірі 29 784,00 гривень за допущене порушення статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Застосувати до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул.Лісна, 7, село Нова Гута, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77420, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) адміністративно-господарську санкцію у вигляді штрафу в розмірі 29 784,00 гривень.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул.Лісна, 7, село Нова Гута, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77420, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету адміністративно-господарську санкцію у вигляді штрафу в розмірі 29 784, 00 (двадцять дев`ять тисяч сімсот вісімдесят чотири) гривні.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складання повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду, або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний код 26518037), вул. Лісна,7 с.Нова Гута, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77420.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 40309088) вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ, 76019.

Суддя Скільський І.І.