
Справа № 243/2117/18
Провадження № 3/243/885/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«05» квітня 2018 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області в складі
Головуючого – судді Старовецького В.І.,
за участю:
- секретаря судового засідання – Каліух К.Н.,
- прокурора – Борисова А.А.,
- особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які поступили від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працюючої у ТЦ Соціального обслуговування м. Миколаївки на посаді соціального працівника, є депутатом Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області, РНОКПП: НОМЕР_1, Паспорт серії ВТ № 046273 виданий Слов’янським МВ ГУ ДМС України в Донецькій області 26 жовтня 2013 року, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1, відповідно до рішення Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району № 01-І-8 «Про підсумки виборів депутатів Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади і визнанні їх повноважень VІІІ скликання» від 25 грудня 2016 року була зареєстрована депутатом Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області, і відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.
Згідно ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно зі ст.68 Конституції України та п.1 ст.18 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад покладено обов’язок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та органів.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 03 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше.
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, депутат Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади VІІІ скликання ОСОБА_1, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 20 березня 2018 року.
У своєму поясненні ОСОБА_1 вказала, що вона була ознайомлена з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходилась на території України, не перебувала на лікарняному або у відпустці, тобто мала фізичну можливість своєчасно, до 01 травня 2017 року подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за період 2016 року, але у зв’язку з особистої зухвалості та безвідповідальності, нею не було подано декларацію у встановлений термін до 01 травня 2017 року.
Таким чином, депутат Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією та передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 роз’яснені права та обов’язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст.268 КУпАП та ст.ст.55, 56, 59, 63 Конституції України (а.с.5-6).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнала повністю. Просить суд суворо її не карати.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме Протоколом про адміністративне правопорушення № 212 від 22 березня 2018 року (а.с.5-9); Рішенням Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області № 01-І-8 від 25 грудня 2016 року із додатками (а.с.21-24).
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено, що відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В примітці до цієї статті зазначено, що суб’єктом правопорушень є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що Рішенням Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області «Про визначення повноважень депутатів Миколаївської міської ради» № 01-І-8 від 25 грудня 2016 року, а також з Постанови № 22, що є додатком до Рішення, відповідно до якої, ОСОБА_1 було обрано депутатом Миколаївської міської ради VІІІ скликання. Отже суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно з вимогами ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною радою України 23 березня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII, який набув чинності 30 березня 2017 року, та відповідно до якого строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» подають таку декларацію вперше, продовжено до 01 травня 2017 року.
Крім того, відповідно пояснень, наданих ОСОБА_1 від 22 березня 2018 року (а.с.35-36), остання була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», зокрема з вимогами про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та про строки, в які це необхідно зробити.
З інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (http:\\public.nazk.gov.ua\search) депутат Миколаївської міської ради об’єднаної територіальної громади Слов’янського району Донецької області VІІІ скликання, ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 20 березня 2018 року (а.с.12-16).
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом’якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп., на р/р № 31119106700339 в банку ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу ОСОБА_2
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 352,40 гривень на доходний рахунок 31215256700001 Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку 820019, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя
Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_3