ПОСТАНОВА
Іменем України
8 грудня 2009 року справа № 2а-14392/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Букіна Л.Є.
при секретарі судового засідання: Росітюк Є.В.
за участю: представника позивача: Романенко Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крона»
про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
30 жовтня 2009р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду на виконання своїх владних повноважень звернувся позивач - Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області з адміністративним позовом про стягнення на свою користь з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крона» економічні санкції в сумі 87811,50 грн. та зобовязати відповідача виконати припис від 01.04.2009 року. Позивач змінив позовні вимоги та просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати економічних санкцій у розмірі 37811,50 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач має заборгованість згідно до винесеного рішення Держінспекції про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 134 від 14.04.2009 року. Відповідно до цього рішення сума економічних санкцій складає 87811,50 грн. Відповідач сплатив суму в розмірі 50000 грн.
Відповідач до судового засідання надав відзив на позовну заяву, в якому визнав позов в сумі 37811,50 грн.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 01.04.2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області проведено перевірку додержання державної дисципліни цін Товариством з обмеженою відповідальністю «Крона», про що складено відповідний акт №387 від 01.04.2009 року. Перевіркою встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Крона» завищило тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, чим були порушені рішення виконкому Дніпродзержинської міської ради від 31.08.2006 року № 578 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій» та від 11.06.2008 року №476 «Про граничні тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у м. Дніпродзержинську».
Відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 14.04.2009 року № 134 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Крона» застосовано економічні санкції за порушення вимог рішень виконкому Дніпродзержинської міської ради від 31.08.2006 року та від 11.06.2008 року № 476, у розмірі 87811,50 грн. (а.с.14). Відповідач зазначене рішення не оскаржував, сплатив суму заборгованості частково в розмірі 50000 грн. Сума заборгованості у розмірі 37811, 50 грн. залишається несплаченою.
Статтею 6 Закону України «Про ціни та ціноутворення» передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно до статті 7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Відповідно до статті 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.
Відповідно до пункту 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 № 298/519, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду віднесено розгляд спорів між субєктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю .
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Крона» в дохід державного бюджету: код 21081100 Відділення держказначейства м.Дніпродзержинськ на р/р 31118106700013 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24232324, економічні санкції в сумі 37811, 50 грн. (тридцять сім тисяч вісімсот одинадцять грн. 50 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 14.12.2009 р.
Суддя Л.Є. Букіна