
№ 521/3296/18
№ 3/521/2175/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2018 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого головним енергетиком комунального підприємства «Малиновський ринок», зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1,
- в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, відповідно до підпункту «а» пункту 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», являючись посадовою особою юридичної особи публічного права, перебуваючи на посаді головного енергетика комунального підприємства «Малиновський ринок» несвоєчасно, без поважних причин, подав за місцем роботи щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог абз. 3 п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, щорічна декларація суб’єкта декларування подається в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком та така декларація охоплює звітний рік, період з 01 січня по 31 грудня включно. У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Таким чином, для суб’єктів декларування, останній день подання декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є 31 березня 2017 року.
Верховною Радою України 23.03.2017 прийнято Закон № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набрав чинності 30.03.2017. Відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017.
ОСОБА_1 надав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік несвоєчасно, а саме: 11.12.2017 о 20 год. 22 хвилин, чим було порушено вимоги чинного законодавства.
Відповідно наказу директора КП «Малиновський ринок» ОСОБА_2 № 5-к від 03.02.2016 ОСОБА_1 прийнято на посаду головного енергетика КП «Малиновський ринок» з 03.02.2016 р. на підставі заяви ОСОБА_1
Відповідно посадової інструкції головного енергетика КП «Малиновський ринок» ОСОБА_1, затвердженої директором КП «Малиновський ринок» ОСОБА_3 10.06.2014, на головного енергетика цього підприємства покладено виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.
Згідно статуту комунального підприємства «Малиновський ринок», затвердженого рішенням Одеської міської ради № 4261-IV від 15.07.2005, основною метою діяльності підприємства є організація ринкової торгівлі, надання різноманітних видів послуг та отримання прибутку в інтересах засновника.
На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 був зобов’язаний подати електронну декларацію у строк до 01.05.2017 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного енергетика КП «Малиновський ринок», знаючи про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження, вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитись у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, в зв’язку з чим таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
В ході перевірки виявлено, що ОСОБА_1 подавав щорічну декларацію за місцем проживання, що є місцем вчинення правопорушення : АДРЕСА_2.
Часом вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата подання декларації, тобто 11.12.2017, 20 год. 22 хв.
Дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру (лист Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/4886/17 від 02.03.2017).
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата складання адміністративного протоколу про встановлення в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначені строки, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому йому правопорушенні визнав, обставини, викладені в протоколі підтвердив.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1. вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім повного визнання своєї вини правопорушницею, її вина повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративної справи, а саме завіреними копіями:
-наказу про призначення ОСОБА_1 на посаду головного енергетика КП «Малиновський ринок» № 5-к від 03.02.2016
-посадової інструкції ОСОБА_1
-статуту КП «Малиновський ринок»
-скрін-шот подачі декларації ОСОБА_1 від 11.12.2017;
-протоколом допиту ОСОБА_1;
-постановою про виділення матеріалів кримінального провадження;
-іншими матеріалами.
Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП, суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєне правопорушення щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп. (Отримувач коштів: ГУК у місті Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення; стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Малиновського районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.Л. Кузьменко