
№ 521/310/18
№ 3/521/848/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2018 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, офіційно не працевлаштованої, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 та проживаючої за адресою: м. Одеса, ЖМ «7 небо», АДРЕСА_1,
- в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи особою, звільненою з посади головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги пункту 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до наказу Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 160/ос від 03.04.2017 ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, тобто у відповідності до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є державним службовцем, на якого поширюється дія цього Закону.
У пункті 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу» категорія "В" - інші посади державної служби, не віднесені до категорій "А" і "Б". Тобто, посада головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції відноситься до посад категорії «В» державної служби.
Відповідно до п. 9 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов’язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції, а відповідно до п. 10 цього ж Закону - зобов’язаний запобігати виникненню реального, потенційного конфлікту інтересів під час проходження державної служби.
Згідно наказу Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 349/ос від 11.09.2017 ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з 11.09.2017 за згодою сторін відповідно до пункту 2 ст. 86 Закону України «Про державну службу» - «припинення державної служби за ініціативою державного службовця або за угодою сторін».
Згідно пункту 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» - декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подається не пізніше дня такого припинення.
На виконання зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 була зобов’язана подати електронну декларацію у строк до 11.09.2017.
Проте ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 45 Закону та Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016, несвоєчасно подала електронну декларацію після звільнення, а саме 14.09.2017.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1, будучи особою, яка припинила виконувати функції держави, вчинила дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, то таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
ОСОБА_1 не виконала вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, які виникли у неї, як у головного спеціалісту відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, тобто місцем вчинення правопорушення є місце роботи - Південне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, яке розташоване у м. Одеса, вул. Люстдорфська дорога, будинок 9.
Датою вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією є гранична дата до закінчення якої необхідно було подати вказану декларацію, тобто 11.09.2017 року.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки (рапорт №13кор від 03.01.2018) та складання адміністративного протоколу, тобто 05.01.2018.
Юридичними наслідками в даному випадку є не своєчасне подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначені строки, декларації особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому їй правопорушенні визнала, обставини, викладені в протоколі підтвердила.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім повного визнання своєї вини правопорушницею, її вина повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративної справи, а саме:
-наказом (витягом) № 160/ОС від 03 квітня 2017 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності управління бухгалтерського обліку та фінансового забезпечення Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з 04 квітня 2017 року;
-наказом №349/ОС від 11.09.2017 року про звільнення ОСОБА_1 ;
- витягом з офіційного сайту «declarations.com.ua» щодо подання 14.09.2017 декларації за неохоплений період перед звільненням та іншими зібраними матеріалами, які додані до протоколу.
Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєне правопорушення щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушницю адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп. (Отримувач коштів: ГУК у місті Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення; стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Малиновського районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.Л. Кузьменко