
Справа № 712/3278/18
Провадження № 3/712/1480/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі :
головуючого/судді Чечот А.А.
при секретарі Маламуж Н.В.
за участю прокурора Лисик М.А.
розглянувши матеріали за фактом вчинення адміністративного корупційного правопорушення відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої директором КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси» Черкаської міської ради», ідентифікаційний номер НОМЕР_1, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_2.
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією № 507817 від 27.03.2018 року, ОСОБА_1 з 09.02.2016 року займаючи посаду директора КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси» Черкаської міської ради, будучи відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за 2016 рік.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією-діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України.
Установлено, що згідно із розпорядження міського голови м. Черкаси від 03.02.2016 № 46-р (к) ОСОБА_1 призначено на посаду директора КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси» Черкаської міської ради.
Так, відповідно до положень ст. 81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
ОСОБА_1, подаючи декларацію в розділі тип декларації вказала «Посадова особа юридичної особи публічного права», а тому КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси» Черкаської міської ради є юридичною особою публічного права.
Так, рішенням № 3 від 11.08.2016 Національного агентства, яким затверджено роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Роз’яснення) стосовно заходів фінансового контролю, визначено етапність початку роботи системи декларування у 2016-2017 роках, яка визначена рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088.
На підставі вище викладеного, відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини 3 розділу 1 Роз’яснення, перший етап подачі декларацій розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування: - щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.
Другий етап декларування розпочинається — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
У даному випадку станом на вказану вище дату ОСОБА_1 згідно зі статтею 50 Закону не займала відповідальне та особливо відповідальне становище, а тому для неї початок декларування розпочинався з другого етапу.
Одночасно, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Таким чином граничним терміном подачі декларації для ОСОБА_1 було визначено Законом 1 травня 2017.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація ОСОБА_1 директора КП «Муніципальне інформаційне агентство «Черкаси» Черкаської міської ради за 2016 рік подана до реєстру 12.05.2017 року.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину за ст. 172-6 ч.1 КУпАП визнала повністю, просила суд суворо її не карати та призначити мінімальне покарання згідно санкції статті.
Прокурор вважає, що винність ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі доказами, в його діях вбачає склад адміністративного корупційного правопорушення, тому просить суд застосувати до порушника стягнення у вигляді штрафу.
Суд, вислухавши думку прокурора, пояснення правопорушника та дослідивши надані в судове засідання матеріали справи приходить до наступного.
Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього обвинувачення.
Відповідно до положень ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За змістом ст. 252-280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме:
- даними протоколу № 507817 від 27.03.2018 року про вчинення до адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією;
- даними витягу з єдиного державного реєстру декларацій;
- даними розпорядження № 197 від 13.05.2017 року про призначення ОСОБА_1 директором;
- даними контракту з керівником комунального підприємства;
- даними розпорядження № 46 від 03.02.2017 року про призначення ОСОБА_1 директором;
- даними контракту з керівником комунального підприємства;
- даними розпорядження № 189 від 11.05.2017 року про звільнення ОСОБА_1;
- даними копії рішення про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій;
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи особою, на яку відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, без поважних причин несвоєчасно подала щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки граничний термін подачі був 01.05.2017 року, а декларація фактично подана 12.05.2017 року.
Аналіз зібраних доказів свідчить про те, що вина ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч.1 КУпАП доведена повністю.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступені його вини та майнового стану, вважаю за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в виді мінімального штрафу, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як ним самим, так і іншими особами.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції»,-
ПОСТАНОВИВ :
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп., який зарахувати на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві; Код банку отримувача: 820019; Рахунок отримувача: 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Головуючий: А.А.Чечот