
04.04.2018 провадження №3/389/275/18
ЄУН 389/689/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року Суддя Знам‘янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Миколаївського зонального відділу Військової служби правопорядку про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідент. номер НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрований та проживає ІНФОРМАЦІЯ_3, заступник командира 2 механізованого батальйону військової частини А0501, майор військової служби за контрактом,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Майор ОСОБА_1, будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом та проходячи військову службу на посаді заступника командира 2 механізованого батальйону військової частини А0501, виконуючи обов'язки військової служби, діючи умисно, протиправно, в умовах особливого періоду, всупереч інтересам служби, на порушення вимог ст.ст.9,11,16,82,83,98 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, 07 березня 2018 року близько 22:45 год, під час здійснення маршу, на території залізничної станції Знам'янка, розташованої в Кіровоградській області виконував службові обов'язки військової служби у нетверезому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП. За даним фактом складений протокол про військове адміністративне правопорушення № ОДМ/2/32, з яким ОСОБА_1 ознайомлений, його права йому роз’яснені.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому порядку, про що свідчить повернуте до суду рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, де міститься підпис отримувача. У матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 адресована Знам'янському міськрайонному суду Кіровоградської області, в якій він просить розглядати дану справу за його відсутності. З протоколом погодився.
Частина третя статті 172-20 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також за відмову таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, що вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
У судовому засіданні з’ясовано, що ОСОБА_1 протягом року не було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені статтею 172-20 КУпАП.
Визначення особливого періоду надано в ст.1 Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про оборону України».
Так відповідно до ст.1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Стаття 1 Закону України «Про оборону України» передбачає, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи моменту введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний стан і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Крім цього, в статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» надано визначення мобілізації та демобілізації. Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано; демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.
Положеннями ч. 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що з моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», який затверджений Законом України від 17 березня 2014 року №1126-VII, постановлено оголосити та провести часткову мобілізацію.
Указами Президента України від 06 травня 2014 року № 454/2014, від 21 липня 2014 року № 607/2014, від 14 січня 2015 року № 15/2015, які були затверджені Законами України від 6 травня 2014 року № 1240-VII, від 22 липня 2014 року № 1595-VІІ, від 15 січня 2015 року № 113-VIII відповідно, також оголошувались та проводились часткові мобілізації.
Отже, з моменту прийняття Президентом України Указу від 17 березня 2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» в Україні настав особливий період і Збройні Сили України переведені на функціонування в умовах особливого періоду, а у подальшому Указом Президента України від 15 січня 2015 року № 113-VIII переведено національну економіку України на функціонування в умовах особливого періоду.
Згідно зі ст. 11 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» рішення про демобілізацію приймається Президентом України із внесенням його на затвердження Верховною Радою України.
На час вчинення відповідного правопорушення таке рішення не приймалось, а закінчення періоду мобілізації не є самостійною підставою для припинення особливого періоду функціонування Збройних Сил України. Законом не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.
Аналіз вказаних вище норм і визначених у них понять дозволяє зробити висновок про те, що в державі станом на дату своєння правопорушення діяв особливий період, а тому кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП є вірною і відповідає фактичним обставинам справи.
Суддя, дослідивши письмові матеріали справи: протокол про військове адміністративне правопорушення, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість від 08 березня 2018 року за №38, в якому зазначено, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп’яніння –1,95 проміле, письмові пояснення ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, рапорт, військове посвідчення ОСОБА_1, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, доведена в повному обсязі.
При накладенні стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що таку відповідальність обтяжують або пом'якшують, і зрештою, приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу передбаченого санкцією ч.3 ст. 172-20 КУпАП. На думку суду накладення такого стягнення наразі буде достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 3655 (три тисячі шістсот п’ятдесят п’ять) грн., який підлягає стягненню в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Миколаївський зональний відділ Військової служби правопорядку, місцезнаходження: вул.Нікольська, 30, м.Миколаїв, 54030, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: Знам’янське УДКСУ
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312
ОСОБА_4: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 823016
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
31115106700010 (місто Знам'янка )
31119106700180 (Знам'янський район )
КОД класифікації доходів бюджету: 21081100
СИМВОЛ ЗВІТНОСТІ: 106
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5
Постанова суду набрала законної сили „_____” ____20 __ року
Строк пред’явлення до примусового виконання „_____” ____20 __ року
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5