
04.04.2018 Провадження №3/389/270/18
ЄУН 367/684/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року Суддя Знам‘янського міськрайонного суду Кіровоградської області Берднікова Галина Володимирівна, розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в місті Кропивницькому про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працює, проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 13 березня 2018 року о 03:35 годині на автодорозі М-12 Стрий-Тернопіль- Кропивницький–Знам'янка 755 км, керував транспортним засобом MAZDA 626, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія, у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер», в присутності двох свідків, результат позитивний 1,71 %о (проміле). Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, тобто вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
За даним фактом складений протокол серії БД №051278 від 13 березня 2018 року, з яким ОСОБА_1 як свідчить його підпис, ознайомлений, його права йому роз’яснені. Пояснень та зауважень як до протоколу так і по суті правопорушення не надав, вказав, що надасть їх в суді.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому порядку, про що свідчить повернуте до суду рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, де міститься підпис отримувача. Повідомлення про розгляд спарви здійснювалось засобами поштового зв'язку на адресу, яку останній повідомив під час складання протоколу.
З огляду на те, що ОСОБА_1, отримавши судову повістку про виклик до суду для розгляду вказаної справи та будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та про те, що дана справа перебуває у провадженні суду, не вжив заходів для явки до суду..
Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). При цьому, суд також враховує, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин;
Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
За умовами пунктів 4, 6, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, який затверджений постановою КМУ від 17 грудня 2008 року № 1103, - огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином суддя, на підставі зібраних у справі доказів, а саме: протоколу про адміністративне правопорушення, який складено у відповідності до вимог до ст.ст. 256, 266 КУпАП та в якому зазначено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення; акту огляду на стан сп'яніння з використанням технічних засобів, відповідно до якого ОСОБА_1 продув алкотестер «Драгер», який показав результат 1,71 % (проміле) та зі вказаним результатом погодився; чеком приладу Драгер, згідно з яким 13 березня 2018 року о 03 год. 43 хв. ОСОБА_1 продув алкотестер «Драгер», який показав результат 1,71 % (проміле); письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, які узгоджуються між собою та в яких зазначено, що ОСОБА_1 продув алкотестер «Драгер», який показав позитивний результат - 1,71 %о; відеозапису, на якому відображено, що ОСОБА_1 продував прилад Драгер в присутності двох свідків, які зображені на відео, в їх присутності приладом було зафіксовано стан алкогольного сп'яніння останнього, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена в повному обсязі. Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність і належність досліджених судом доказів і викладених обставин у поясненнях свідків, по справі не вбачається. Результати тесту з застосуванням приладу Драгер ОСОБА_1 не оспорював, та погодився з ними.
Неявку ОСОБА_1 до суду за судовими викликами, суд з урахуванням стислих строків розгляду справи як і накладення адміністративного стягнення, вважає намаганням уникнення від відповідальності та розцінює як спосіб захисту.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 безальтернативного стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки саме таке стягнення передбаченого санкцією ч.1 ст.130 КУпАП. На думку суду накладення такого стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до ч.4 ст.15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 10200 (десять тисяч двісті) грн., який підлягає стягненню в дохід держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Роз'яснити порушнику, що виконання постанови про накладення адміністративного стягнення може бути відстрочено судом за його заявою за наявності відповідних обставин, що утруднюють виконання рішення.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі, Управління патрульної поліції в м.Кропивницькому Департаменту патрульної поліції, місцезнаходження: вул.Панфіловців, 22б, м. Кропивницький, 25080, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у Кіров.обл./Кіров.обл./21081300
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37918230
ОСОБА_4: ГУ ДКСУ у Кіровоградській області
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 823016
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31114149700001
КОД класифікації доходів бюджету: 21081300
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД за ЄДРПОУ: 37993783
ОСОБА_4: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА: 820019
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА: 31215256700001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5
Постанова суду набрала законної сили „_____” ______20 __ року
Строк пред’явлення до примусового виконання „_____” ____20 __ року.
Суддя Знам’янського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5