
Справа № 815/3565/17
УХВАЛА
про відмову в роз'ясненні судового рішення
05 квітня 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого – судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження заяву Одеської митниці ДФС про роз’яснення рішення по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 про поновлення на роботі виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 про поновлення на роботі виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Постановою суду від 19.10.2017 р. адміністративний позов задоволено:
-Визнано протиправним та скасувати наказ Одеської митниці ДФС № 536-о від 06.06.2017 р., про звільнення ОСОБА_1;
-Поновлено ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста “Одеса-порт” Одеської митниці ДФС;
-Стягнуто з Одеської митниці ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 27517 грн. (двадцять сім тисяч п’ятсот сімнадцять),93 грн.без урахування обов’язкових відрахувань.
-Допущено негайне виконання постанови суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста “Одеса-порт” Одеської митниці ДФС та в частині стягнення з Одеської митниці ДФС (код ЄДРПОУ 39441717) на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 5531 (п'ять тисяч п’ятсот тридцять одна),88 грн. без урахування обов’язкових відрахувань.
28.11.2017 року через канцелярію суду від Одеської митниці ДФС надійшла заява про роз’яснення судового рішення. Дана заява обґрунтована тим, що у зв’язку зі змінами організаційної структури та штатного розпису митниці, проведеними у відповідності до наказу ДФС України від 25.01.2017 р. №34 «Про умови оплати праці працівників ДФС та її територіальних органів в Одеській митниці ДФС відсутня посада державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці ДФС на яку судом поновлено ОСОБА_1 Отже постанова є незрозумілою, а саме: оскільки в Одеській митниці ДФС відсутня посада державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Одеса-порт» Одеської митниці ДФС, на яку судом поновлений ОСОБА_1 незрозуміло на яку посаду підлягає поновленню ОСОБА_1
29.11.2017 р. Одеський окружний адміністративний суд направив на адресу Одеської митниці ДФС лист повідомлення про те, що заява буде розглянута після повернення справи №815/3565/17 з Одеського апеляційного адміністративного суду до Одеського окружного адміністративного суду.
Розгляд заяви призначено на 04.04.2018 року.
Учасники справи у судове засідання не з’явилися про день час та місце розгляду справи повідомленні належним чином та завчасно.
Згідно з ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч.1 ст.254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз’яснює ухваленим ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи зміст судового рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи зміст судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
При цьому, вказана норма процесуального закону передбачає можливість роз’яснення судом ухваленого ним рішення з метою усунення такого недоліку, як незрозумілість судового рішення, що перешкоджає його належному виконанню, тобто, роз’яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз’яснення її тяжко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.
Фактично роз’ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз’яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз’яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.
Метою роз’яснення судового рішення є усунення такого недоліку, як незрозумілість.
Незрозумілість є оцінним поняттям. Однак для об’єктивного встановлення доцільності роз’яснення судового рішення суд враховує її раціональні критерії (здоровий глузд, зрозумілість для звичайної розумної людини без юридичної освіти).
Однак відповідач у своїй заяві про роз’яснення рішення суду не зазначив який саме висновок суду для нього є незрозумілим, не вказав на жодний з раціональних критеріїв для роз’яснення.
Таким чином, суд вважає недоцільним надати роз’яснення судового рішення.
За таких умов підстави для роз’яснення постанови суду від 19.10.2017 року по справі №815/3565/17 в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, відсутні, оскільки зазначена постанова є цілком обґрунтованою та зрозумілою у зв’язку з чим зазначена постанова суду роз’яснення не потребує.
Керуючись ст.ст. 205,254 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви Одеської митниці ДФС про роз’яснення рішення по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеської митниці ДФС, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 про поновлення на роботі виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу – відмовити.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду – якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ перехідних положень КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.Я. Бойко
28 листопада 2017 року
у роз'ясненні судового рішення відмовлено
05.04.18