
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" березня 2018 р. справа № 809/68/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитюка Р.В.,
за участю секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,
позивача - ОСОБА_1,
представників відповідача - Дем`яніва С.С., ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Драгомирчанської сільської ради
про визнання протиправними та скасування рішень №№502-17/2017, 503-17/2017 від 31.07.2017, визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
17.01.2018 ОСОБА_1 (надалі, також - позивач) звернувся до суду з позовом до Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області (надалі, також, відповідач) про визнання протиправними та скасування рішень №№502-17/2017, 503-17/2017 від 31.07.2017, визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Драгомирчанською сільською радою 03.03.2017 за його заявою, поданою як учасником антитерористичної операції, прийнято рішення №398-03/2017 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність", яким надано позивачу дозвіл на виготовлення відповідної документації щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0879 га по вул. Свободи в с. Драгомирчани Тисменицького району Івано-Франківської області. На виконання вказаного рішення, позивачем 12.04.2017 затверджено завдання на розроблення зазначеного проекту ліцензованим суб`єктом – ПП "Західземпроект", за результатом виконання якого, проектантами виготовлено його у повному обсязі. Зазначений проект пройшов всі необхідні погодження, а також отримав позитивний висновок державної експертизи №4414/82-17 від 19.06.2017. Більше того, 13.07.2017 відомості про вказану земельну ділянку внесено до Державного земельного кадастру з присвоєнням кадастрового номера. У зв`язку з цим, позивач 18.07.2017 подав заяву до Драгомирчанської сільської ради про затвердження вказаного проекту. Однак, сільський голова замість того, щоб винести дану заяву на розгляд сесії, направив йому листа №175 від 14.08.2017, згідно якого поданий проект не може бути затверджений, оскільки не відповідає генеральному плану населеного пункту. Як вбачається з даного листа, така невідповідність виникла внаслідок прийняття сільською радою на позачерговій сесії 31.07.2017 рішень "Про скасування рішень сільської ради" №502-17/2017 та "Про внесення змін до рішення про надання дозволу на виготовлення детального плану територій земельної ділянки" №503-17/2017. Позивач зазначає, що при розгляді вказаних питань та прийнятті оскаржуваних рішень, в порушення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" у пленарному засіданні позачергової сесії ради 31.07.2017 зареєстровано та приймало участь лише 7 із 14 депутатів від загального складу ради. За таких обставин, позачергова сесія ради, проведена 31.07.2017, була не повноважною, а відповідно прийняті на ній рішення є незаконними.
Позивач звернувся до суду за захистом свого права та просить визнати протиправними та скасувати рішення сесії Драгомирчанської сільської ради "Про скасування рішень сільської ради" №502-17/2017 та "Про внесення змін до рішення про надання дозволу на виготовлення детального плану територій земельної ділянки" №503-17/2017 від 31.07.2017, визнати протиправною бездіяльність Драгомирчанського сільського голови щодо не внесення на розгляд сесії його заяви від 18.07.2017 про затвердження відповідного проекту землеустрою щодо відведення позивачу земельної ділянки та зобов`язати Драгомирчанську сільську раду розглянути на найближчому засіданні сесії заяву ОСОБА_1 щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0879 га, по вул. Свободи в с. Драгомирчани Тисменицького району.
Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення адміністративного позову (а.с. 59-60).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.01.2018 дану позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків (а.с.61-63).
Позивачем у зазначений строк недоліки усунуто, відтак ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31.01.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судовий розгляд справи на 20.02.2018 (а.с.1-2).
31.01.2018 винесено ухвалу, якою в задоволенні заяви про забезпечення позову ОСОБА_1 до Драгомирчанської сільської ради про визнання протиправними та скасування рішень №№502-17/2017, 503-17/2017 від 31.07.2017 та зобов`язання до вчинення дій – відмовлено (а.с. 117-119).
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, що надійшов на адресу суду 19.02.2018, в якому проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.128-133).
20.02.2018 представником відповідача через канцелярію суду подано клопотання про закриття провадження у справі (а.с. 151).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.03.2018 у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі відмовлено (а.с.164-168).
30.03.2018 у судовому засіданні сторонами подані письмові пояснення.
Розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження заслухавши пояснення позивача та представників відповідача, дослідивши в сукупності письмові докази, наявні в матеріалах справи, судом встановлено наступне.
21.02.2017 позивач звернувся з заявою до сільського голови Драгомирчанської сільської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність, як учаснику АТО для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,10 га, яка розташована в с. Драгомирчани по вул. Шкільна (а.с. 73).
03.03.2017 дванадцятою сесією сьомого скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області прийнято рішення №398-03/2017 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність", пунктом 1 якого дано дозвіл ОСОБА_1 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0879 га по вул. Свободи в с. Драгомирчани Тисменицького району Івано-Франківської області. Пунктом 2 даного рішення зазначено, що матеріали щодо відведення земельної ділянки передати на затвердження чергової сесії сільської ради (а.с. 74).
На виконання вказаного рішення, позивачем 12.04.2017 подано заяву ПП "Західземпроект" на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) вул. Свободи в с. Драгомирчани Тисменицького району Івано-Франківської області (а.с. 71).
Ліцензованим суб`єктом – ПП "Західземпроект" виготовлено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на території с. Драгомирчани, вул. Свободи, Тисменицького району Івано-Франківської області (а.с. 67).
Зазначений проект пройшов всі необхідні погодження, а також отримав позитивний висновок державної експертизи №4414/82-17 від 19.06.2017. 13.07.2017 відомості про вказану земельну ділянку внесено до Державного земельного кадастру з присвоєнням кадастрового номера (а.с. 67-72, 75-78, 103-105).
18.07.2017 позивач подав заяву до голови сільської ради с. Драгомирчани про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Драгомирчани вул. Свободи, площею 0,0879 га (а.с. 55, 114).
Сільський голова виконавчого комітету Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області на заяву позивача за вх. №246 від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Драгомирчани повідомив, що згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламенту Драгомирчанської сільської ради розгляд заяв із земельних питань та прийняття по них рішень відбувається виключно на засіданнях сесій сільської ради. Оскільки від часу надходження заяви не було повноцінного засідання сесії сільської ради, рішення по даній заяві не приймалося. Проте, згідно протоколу зборів громади села Драгомирчани від 31.07.2017, рішень сільської ради №502-17/2017 від 31.07.2017 "Про скасування рішень сільської ради" та №503-17/2017 від 31.07.2017 "Про внесення змін до рішення про надання дозволу на виготовлення детального плану території земельної ділянки", а також діючого Генерального плану села Драгомирчани проект землеустрою земельної ділянки не може бути затвердженим, тому що, немає відповідності проекту землеустрою із Генеральним планом села Драгомирчани по даному масиву (а.с. 56, 115).
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права.
Відповідно до ч.1 ст. 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Згідно ч. 1 ст. 118 ЗК України, громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 118 ЗК України, відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.
Згідно ч. 9 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Судом встановлено, що дванадцятою сесією сьомого скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області прийнято рішення №398-03/2017 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність", яким позивачу надано дозвіл на виготовлення відповідної документації щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0879 га по вул. Свободи в с. Драгомирчани Тисменицького району Івано-Франківської області (а.с. 14).
28.07.2017 сільським головою с. Драгомирчани видано розпорядження №34 "Про скликання позачергової сесії ради" та №35 "Про скликання загальних зборів села Драгомирчани" (а.с. 135-136).
Суд констатує, що відповідно до протоколу засідання від 31 липня 2017 року 17 (позачергової) сесії 7 скликання встановлено, що враховуючи ситуацію, яка склалася, а саме перекриття жителями села Драгомирчани дороги Стрий-Мамалига для вимоги відміни певних рішень терміново скликалося позачергове засідання сесії. На засіданні були присутні ОСОБА_3 – заступник голови РДА, ОСОБА_4 – головний архітектор РДА, представники засобів масової інформації, представники правоохоронних органів, жителі села Драгомирчани (а.с. 109).
Згідно протоколу XVII позачергової сесії VII скликання від 31.07.2017 Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області встановлено, що до складу ради обрано 14 депутатів, присутніх депутатів – 7, запрошених – 842, відсутніх депутатів – 7 (а.с. 108).
31.07.2017 на сімнадцятій сесії сьомого скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області прийнято рішення №502-17/2017 "Про скасування рішень сільської ради", пунктом 1, якого сесія вирішила скасувати рішення Драгомирчанської сільської ради від 16.11.2016 №266-09/2016 "Про затвердження внесення локальних змін до графічної частини Генерального плану (Зміна №2)" та направити Генеральний план села на доопрацювання до ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "Діпромісто" ім.. ОСОБА_5, пунктом 2 якого вирішили скасувати рішення Драгомирчанської сільської ради від 31.01.2017 року №348-01/2017 "Про затвердження детального плану території земельної ділянки", а пунктом 3 якого вирішили скасувати рішення 21 особі "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність" зокрема і позивачу за №398-03/2017 від 03.03.2017. Пунктом 4 рішення встановлено внести зміни до рішення сесії Драгомирчанської сільської ради від 21 грудня 2016 року №317-10/2016 "Про надання дозволу на виготовлення детального плану території земельної ділянки" та пунктом 5 вирішили доручити сільському голові виготовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,098 га для будівництва школи та сільського стадіону. (а.с. 107).
Також XVII сесією VII скликання Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області прийнято рішення №503-17/2017 "Про внесення змін до рішення про надання дозволу на виготовлення детального плану території земельної ділянки" від 31.07.2017, пунктом 1 якого внести зміни до рішення сесії Драгомирчанської сільської ради від 21 грудня 2016 року №317-10/2016 "Про надання дозволу на виготовлення детального плану території земельної ділянки", а саме п.1 та п.2 викласти в такій редакції: "1.1. розробити детальний план території розміщення дошкільного навчального закладу, школи та сільського стадіону в селі Драгомирчани по вул. Шкільна., 1.2. оприлюднити прийняте рішення та розроблений детальний план території розміщення дошкільного навчального закладу, школи та сільського стадіону., 1.3. затвердити розроблений детальний план території та результати громадського обговорення (слухань) на черговій сесії сільської ради". (а.с. 106).
Так, надання громадянину дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є одним з етапів розгляду заяви громадянина про одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності.
Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки має на меті визначення меж земельної ділянки в натурі, а також з'ясування обставин, що можуть бути перешкодою для надання такої земельної ділянки громадянину.
При цьому, прийняття рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок є лише початковим та обов'язковим етапом у визначеному чинним законодавством порядку передачі земельних ділянок у власність, який надає право громадянину звернутися до відповідних органів для виконання робіт з розроблення проекту землеустрою.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року у справі №1-9/2009, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Ненормативні акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
В даному випадку, рішення сільської ради про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за своєю правовою природою є індивідуальним актом застосування норм права (правозастосовчим актом індивідуальної дії), який за юридичними наслідками відноситься до правоконстатуючих актів (констатує факт надання згоди), є виконаним в силу самого факту його прийняття, а тому є таким, що вичерпав свою дію одночасно з його прийняттям.
Більш того, позивачем 18 липня 2017 року подано до сільради заяву з проханням затвердити підготовлений ним проект землеустрою, тобто належним чином виконано свої обов'язки, що покладені на нього рішенням сесії Драгомирчанської сільської ради №398-03/2017 від 03 березня 2017 року.
Проте, в порушення вищесказаного, оскаржуваним рішенням сесії сільради скасовано своє попереднє рішення, що вичерпало свою дію, внаслідок чого суд приходить до висновку про необхідність визнання протиправним та скасування пункту 3 оскаржуваного рішення сесії сільради від 31 липня 2017 року в частині скасування рішення від 03 березня 2017 №398-03/2017 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність".
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон).
Згідно пунктів 2, 5 частини 4 статті 42 Закону сільський, селищний, міський голова організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, а також сільський, селищний, міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
У відповідності до пунктів 2, 8 частини 4 сільський, селищний, міський голова організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.
Відповідно до частини 5 статті 46 Закону сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
Відповідно до статті 22 регламенту Драгомирчанської сільської ради, затвердженого рішенням I сесії 2-го засідання Драгомирчанської сільської ради VII скликання від 20.11.2015 №08-01/201 (надалі - регламент) чергові сесії скликаються за розпорядженням сільського, селищного, міського голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць.
Суд зазначає, що сільським головою Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області на заяву від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Драгомирчани здійснено протиправно повідомлення позивачу від 14.08.2017 №175, оскільки як зазначено у самому повідомленні, який підписаний сільським головою, що згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламенту Драгомирчанської сільської ради розгляд заяв із земельних питань та прийняття по них рішень відбувається виключно на засіданнях сесій сільської ради. В даному випадку сільський голова повинен був винести на розгляд сесії сільської ради заяву позивача від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0879 га у власність, яка як встановлено матеріалами справи відбулась 06.10.2017 (а.с. 180-184).
Також, як вбачається із зібраних матеріалів у справі, сільською радою допущено протиправну бездіяльність у зв'язку з не розглядом поданої позивачем заяви щодо затвердження проекту землеустрою від 18 липня 2017 року у встановлений п. 9 ст. 118 Земельного кодексу двотижневий строк, а як наслідок, з метою належного захисту порушених прав позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати сільську раду розглянути подану позивачем заяву від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0879 га у власність на найближчому засіданні сесії.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що вимоги позивача в цій частині підлягають до задоволення.
Що стосується вимог позивача про визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2, 4, 5 рішення №502-17/2017 від 31.07.2017 "Про скасування рішень сільської ради" та рішення сесії Драгомирчанської сільської ради "Про внесення змін до рішення про надання дозволу на виготовлення детального плану територій земельної ділянки" №503-17/2017 від 31.07.2017 то суд вважає, що у задоволенні таких необхідно відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст.6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 24 червня 1999 року № 6-рп/99 наголосив на тому, що метою функціонального поділу державної влади на законодавчу, виконавчу та судову є розмежування повноважень між різними органами державної влади та недопущення привласнення повноти державної влади однією з гілок влади.
У постанові Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 13 викладено позицію щодо неможливості суду підміняти собою органи владних повноважень, згідно з якою суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень.
Дана позиція узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини.
Зокрема, у рішеннях “Класс та інші проти Німеччини” від 06 вересня 1978 року, “Фадєєва проти Росії” (Заява N 55723/00) від 09 червня 2005 року, “Кумпене і Мазере проти Румунії” (Заява N 33348/96) від 17 грудня 2004 року, “Єрузалем проти Австрії”, (Заява N 26958/95) від 27 лютого 2001 року, “Реквеньї проти Угорщини” (Case of Rekvenyi v. Hungary) (Заява N 25390/94) від 20 травня 1999 року, вказано, що завдання суду при здійсненні його контрольної функції полягає не в тому, щоб підміняти органи влади держави, тобто суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою.
Таким чином, суд не може підміняти державний орган, або орган місцевого самоврядування рішення якого оскаржується, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень.
Що стосується визнання протиправним та скасування пункту 3 рішення сесії Драгомирчанської сільської ради "Про скасування рішень сільської ради" №502-17/2017 від 31.07.2017 в частині інших осіб, то суд зазначає, що в цій частині слід відмовити, оскільки вони вправі самостійно звернутися до суду за захистом своїх порушених прав шляхом визнання протиправним та скасування пункту 3 рішення сесії Драгомирчанської сільської ради "Про скасування рішень сільської ради" №502-17/2017 від 31.07.2017 в частині зокрема щодо кожного з них.
Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
За наведених підстав та вказаних правових норм, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення.
Відповідно до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволення позовних вимог, відтак підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 1762 грн., згідно з квитанцією №0.0.951849654.1 від 30.01.2018 (а.с.3).
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати п. 3 рішення сесії Драгомирчанської сільської ради "Про скасування рішень сільської ради" №502-17/2017 від 31.07.2017 в частині скасування рішення від 03 березня 2017 №398-03/2017 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність".
Визнати протиправною бездіяльність голови Драгомирчанського сільської ради щодо не внесення на розгляд сесії заяви ОСОБА_1 від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.
Зобов`язати Драгомирчанську сільську раду розглянути на найближчому засіданні сесії заяву ОСОБА_1 від 18.07.2017 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0879 га у власність.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, 76008, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1.
Відповідач: Драгомирчанська сільська рада, адреса: вул. Надрічна, буд. 74, с. Драгомирчани, Тисменицький район, Івано-Франківська область, 77454, код ЄДРПОУ 20559749.
Суддя Микитюк Р.В.
Рішення складене в повному обсязі 04 квітня 2018 р.