Рішення № 73190129, 05.04.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.04.2018
Номер справи
161/29/18
Номер документу
73190129
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2018 року ЛуцькСправа № 161/29/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Каленюк Ж.В.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки від 12 жовтня 2017 року №3384; зобов’язання провести перерахунок та виплачувати пенсію відповідно до вказаних нормативно-правових актів з грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 12 жовтня 2017 року №3384; зобов’язання виплатити різницю у пенсії за 12 місяців, тобто з 12 жовтня 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У зв’язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є фактично ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» у нього як пенсіонера органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року виникло право на перерахунок призначеної йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах, встановлених для поліцейських.

Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області (далі – Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області) до ГУ ПФУ у Волинській області була надіслана довідка від 12 жовтня 2017 року №3384 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1

Як вказує позивач, отримавши від Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсій, відповідач пенсію ОСОБА_1 не перерахував. Не зроблено цього і на звернення позивача від 14 грудня 2017 року. У відповідь на звернення ГУ ПФУ у Волинській області повідомило, що перерахунок і виплата пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Позивач вважає, що ГУ ПФУ у Волинській області допустило протиправну бездіяльність, не здійснивши перерахунок і виплату йому пенсії з наведених вище підстав, оскільки органи влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

При цьому зауважує, що перерахунок і виплата пенсії на підставі довідки від 12 жовтня 2017 року №3384 мають бути проведені відповідачем згідно з частиною другою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому виплаті підлягає різниця в пенсії за минулий час за 12 місяців.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою від 14 лютого 2018 року відкрито провадження у справі та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України). Згідно з частиною третьою статті 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив.

Представник відповідача у відзиві на позов його вимоги заперечує (а.с.45-48). В обґрунтування своєї позиції вказав, що перерахунок пенсії позивачу був проведений з 01 січня 2008 року відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Представник відповідача зауважує, що від часу перерахунку пенсії позивачу у схеми посадових окладів, окладів за військовим званням, додаткових видів, розмірів надбавок за вислугу років зміни Кабінетом Міністрів України не вносились, відтак не виникало підстав для проведення перерахунку пенсії.

Набрання чинності Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» не передбачало безпосередню зміну будь-яких складових грошового забезпечення, про які йде мова у частині четвертій статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За таких обставин у ГУ ПФУ у Волинській області були відсутні підстави для вчинення дій для перерахунку пенсії позивача.

Позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії 14 грудня 2017 року. У відповідь на звернення ОСОБА_1 про проведення перерахунку і виплату пенсії за довідкою про грошове забезпечення від 12 жовтня 2017 року №3384 ГУ ПФУ у Волинській області листом від 20 грудня 2017 року №1004/Р-01 повідомило про об’єктивну, незалежну від відповідача, причину не проведення перерахунків пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ, в тому числі позивачу.

Представник відповідача вказує, що згідно зі статтею 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій звільненим зі служби працівникам органів внутрішніх справ забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Видатки з Державного бюджету України для проведення перерахунку вказаних пенсій не передбачено. Водночас, Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено для погодження до Міністерства соціальної політики України.

Представник відповідача також вважає, що позов в частині позовних вимог за період з 12 жовтня 2016 року по 20 грудня 2017 року подано з порушенням строку звернення до суду, а з 20 грудня 2017 року в задоволенні вимог слід відмовити з наведених вище підстав.

На даний час питання перерахунку і виплати пенсій особам, які звільнені з військової служби, у тому числі особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) врегульовано постановою Кабінету Міністрів України 21 лютого 2018 року №103.

З наведених вище підстав просив в задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши письмові докази, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ України, з 17 березня 2005 року йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ». Дана обставина підтверджується копією пенсійного посвідчення №4459 (а.с.35), а також матеріалами пенсійної справи №81/5915, копії якої знаходяться у справі (а.с.52-59).

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області.

Відповідач виплачує ОСОБА_1 пенсію, перераховану згідно з грошовим забезпеченням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (а.с.55-59).

З матеріалів справи вбачається, що 12 жовтня 2017 року Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області видала довідку №3384 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою начальник центру громадських зв’язків УМВС/начальник сектору, що не входить до складу управління, відділу, що становить: посадовий оклад – 3100,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник – 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40 %) – 2120,00 грн., премія (3,77%) – 279,73 грн., а всього 7699,73 грн. (а.с.32).

14 грудня 2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив провести йому з 01 січня 2016 року перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12 жовня 2017 року №3384 (а.с.29-31).

Листом від 20 грудня 2017 року №1004/Р-01 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача, що відповідно до статті 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим законом, та членам їх сімей забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с.33).

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, регулює Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (тут і надалі в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі – Закон №2262-ХІІ).

Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», який набрав чинності 29 грудня 2015 року (далі – Закон №900-VIII), статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», що набрала чинності 02 грудня 2015 року, та постановою від 18 листопада 2015 року №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268» встановлено розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Положеннями абзацу 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

З наведеного слідує, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції.

Відповідно до частини першої статті 49 Закону №2262-XII пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України.

Згідно з частиною першою статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» (далі – Порядок №45).

Пунктами 1, 2, 3 Порядку №45 (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що перерахунок раніше призначених, відповідно до Закону №2262-ХІІ, пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Ліквідаційна комісія УМВС України у Волинській області на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, надала до ГУ ПФУ в Волинській області довідку від 12 жовтня 2017 року №3384 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 Ця довідка є чинною.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ (пункт 4 Порядку №45).

Відповідно до частин другої, третьої статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Системний аналіз вказаних нормативно-правових актів дає суду підстави дійти висновку про те, що після одержання від державного органу, з якого особа була звільнена із служби, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, в органу, що призначив пенсію, виник обов’язок щодо проведення перерахунку пенсії колишньому працівнику міліції на момент виникнення такого права та у строки, що визначені частинами другою, третьою статті 51 Закону №2262-XII.

Таким чином, згідно зі статтею 51 Закону №2262-ХІІ ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки постанова №988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02 грудня 2015 року, ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12 жовтня 2017 року №3384 з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, з 01 січня 2016 року.

Проте, як вбачається із матеріалів справи, одержавши довідку Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 12 жовтня 2017 року №3384, відповідач не здійснив перерахунок з 01 січня 2016 року та виплату пенсії позивачу, що підтверджується листом від 20 грудня 2017 року №1004/Р-01, матеріалами пенсійної справи. При цьому у вказаному листі відповідач не заперечує право ОСОБА_1 на перерахунок та виплату пенсії згідно із Законом №900-VIII, постановою №988 та на підставі наданої довідки від 12 жовтня 2017 року №3384 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Однак неможливість перерахувати та виплатити позивачу пенсію відповідач пояснив відсутністю коштів у Державному бюджеті України.

Суд вважає за необхідне зазначити, що частинами першою, другою статті 6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Враховуючи правову позицію Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» (рішення від 08 листопада 2005 року), держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату надбавок робітникам з державного бюджету, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22 червня 2010 року у справі №21-399во10, від 07 грудня 2012 року у справі №21-977во10, від 03 грудня 2010 року у справі №21- 44а10). Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України у рішеннях від 20 березня 2002 року №5-рп/2002, від 17 березня 2004 року №7-рп/2004, від 01 грудня 2004 року №20-рп/2004, від 09 липня 2007 року №6-рп/2007, в яких зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо, в залежність від видатків бюджету.

Посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії в перерахованому розмірі порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

На порушення вимог статті 51 Закону №2262-XII та Порядку №45 відповідач пенсію ОСОБА_1 після надходження від Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області довідки не перерахував.

Оскільки судом у даній справі встановлено, що перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з набуттям чинності постановою №988 та Законом №900-VIII, яким внесено доповнення до статті 63 Закону №2262-ХІІ, не проведений з 01 січня 2016 року саме з вини державних органів, на яких покладено обов'язок щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу, тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимог частини третьої статті 51 Закону №2262-ХІІ.

Отже, відповідач, не здійснивши перерахунок та виплату пенсії позивачу, незважаючи на вимоги статей 43, 51, 63 Закону №2262-ХІІ, Порядку № 45 та Постанови №988, допустив протиправну бездіяльність.

Така ж правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду від 15 лютого 2018 року у зразковій справі №820/6514/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії, що набрало законної сили 17 березня 2018 року.

Оскільки дана справа визнана типовою, відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду від 15 лютого 2018 року, ухваленому у зразковій справі №820/6514/17, тому відповідно до частини третьої статті 291 КАС України суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду такої зразкової справи.

Крім того, суд вважає безпідставним посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», оскільки дана постанова врегульовує порядок виплати коштів. Проте позивач заявляє позовні вимоги з приводу перерахунку та здійснення виплати пенсії, яка йому не перераховувалась та не виплачувалась, та не оскаржує сам порядок виплати пенсії.

Таким чином, враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Волинській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року та зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до Закону №900-VII, статті 63 Закону №2262-ХІІ, постанови №988 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12 жовтня 2017 року №3384 слід задовольнити повністю.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 263, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Грушевського, 8, кватира 9, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей»), постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області від 12 жовтня 2017 року №3384.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей»), постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України у Волинській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 12 жовтня 2017 року №3384.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя Ж.В. Каленюк

Повне судове рішення складено судом 05 квітня 2018 року