
Справа № 587/660/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2018 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Степаненка О.А., при секретарі Токаревій В.М., за участю прокурора Чухна А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми адміністративну справу, що надійшла від Управління захисту економіки в Сумській області відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працездатного, працюючого на посаді депутата Сумської районної ради, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, НОМЕР_1, виданий Сумським РВ УМВС в Сумській області від 30.10.1998 року, раніше не судимого,
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу Сумської районної виборчої комісії Сумської області про результати виборів депутатів Сумської районної ради у багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів місцевих рад сільських, селищних, та міських голів від 25 жовтня 2015 року, від Сумської районної організації політичної партії «Батьківщина» депутатом обрано ОСОБА_1 Відповідно до рішення I сесії Сумської районної ради від 02.12.2015 ОСОБА_1 приступив до виконання депутатських повноважень і згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» з цього часу є суб’єктом адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Згідно п. п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно вимог п. 6 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно цього Закону подають декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
Тобто, депутат Сумської районної ради ОСОБА_1 повинен подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до 1 травня 2017 року.
Згідно публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, 31.07.2017 року о 09 год. 00 хв.
Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №03-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру.
Згідно листа ДП «Українські спеціальні системи» від 21.06.2017 №07-928, у період з 16.01.2017 по 01.06.2017 включно доступ суб’єктів декларування до Реєстру (portal.nazk.gov.ua) був обмежений (з технічних причин) в наступні проміжки часу:
з 09:00 до 12:00 02.03.2017;
з 22:00 15.03.2017 до 08:00 16.03.2017;
з 06:00 до 08:00 24.03.2017;
з 12:00 26.03.2017 до 07:00 27.03.2017;
з 01:00 до 09:00 28.03.2017.
Таким чином, ОСОБА_1, маючи рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно), не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував травню 2017 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин.
З урахуванням вказаного, пропуск строку на подачу декларації
ОСОБА_1 не є поважною причиною, у тому числі нестабільної роботи Реєстру, оскільки така нестабільність була не постійною, що в цілому не виключало реальну можливість подати декларацію на рівні з іншими декларантами. Проте, декларація подана з пропуском строку, що перевищує час нестабільної роботи Реєстру, зазначений у вищевказаному рішенні НАЗК, що свідчить про наявність в діях ОСОБА_1 ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, депутат Сумської районної ради Сумської області ОСОБА_1, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, тобто вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно несвоєчасно подав декларацію, у зв*язку з тим, що не володіє на належному рівні комп*ютером і не зміг своєчасно подати декларацію. Крім того, послався на те, що шкоди своїми діями він не завдав.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є обставинами, що виключають адміністративну відповідальність, передбачену ч. 2 ст. 1726 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 ( ар. с.7), його поясненнями в судовому засіданні, щорічною декларацією ОСОБА_1 ( ар.с.22-26).
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП в судовому засіданні встановлена в повному обсязі.
При призначенні виду адміністративного стягнення суд враховує обставини справи, особу ОСОБА_1, який на протязі тривалого часу займається суспільно-корисною працею, виключно позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, раніше не судимий, має бездоганну репутацію, тяжких наслідків від вчиненого правопорушення не настало, тому, з врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 1726 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 352 гривні 40 копійок судового збору в дохід держави (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві, код за ЄДРПОУ: 37993783, установа банку: ГУДКСУ у м. Київ, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код бюджетної класифікації: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір за накладення адміністративного стягнення (ПІБ правопорушника)».
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя