
Справа № 234/9972/17
Провадження № 2-а/234/13/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2018 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі судді Ткачової С.М., за участю секретаря Ющенко С.М.,
№234/9972/17, номер провадження №2а/234/13/18
за позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області
про неправомірні дії, щодо нарахування пенсії та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії
учасники справи :
позивач ОСОБА_1, представник позивача ОСОБА_2, довіреність б/н від 18.09.2017
від відповідача: представники УПФУ м. Краматорську Донецької області ОСОБА_3, довіреність №1598/08 від 24.01.2018; ОСОБА_4, довіреність № 1783/08 від 29.01.2018
1. Стислий виклад позиції позивача та заперечення відповідача:
Позивач звернувся з позовом до відповідача з вимогою про неправомірні дії, щодо нарахування пенсії та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з 02.01.2017 одержує державну пенсію за віком, як багатодітна матір, відповідно до пункту 3 прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” у загальній сумі 1184,65 грн. З розрахунком не згодна, так як їй не враховано 3 роки догляду за дитиною до 6 річного віку та загальний стаж склав 28 років 6 місяців та 11 днів, розрахований з порушеннями , її стаж складає 31 рік , середня заробітна плата склала 2576,70 грн., що відповідачем не враховано. Також зазначає, що 01.03.2017 року звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням заробітної плати за січень 2017року. Відповідач 15.03.2017року надав відповідь, з якою вона не згодна. Просить визнати незаконними дії УПФУ у м. Краматорську Донецької області , зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 02.01.2017 по нормі ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення з 2010 року по січень 2017 року, стягнути з відповідача заборгованість з пенсійних виплат за лютий – липень 2017 року у розмірі 330 грн. щомісяця , а також виплатити заборгованість, що буде накопичуватись з дня подання адміністративного позову до суду та стягнути з відповідача витрати пов'язані з розглядом справи.
Відповідач позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення ( а.с.26-27), зазначивши, з 02.01.2017 в управлінні Пенсійного фонду України у м.Краматорську Донецької області ОСОБА_1М призначена пенсія за віком, як багатодітній матері, відповідно до пункту 3 прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” у загальній сумі 1184,65 грн. Згідно пункту «ж» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 11.1991 №1788-ХІІ, до стажу роботи зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку. Відповідно до записів в трудовій книжці ОСОБА_1 працювала на ПАТ КМЗ» з 23.01.1986 по 31.01.2017. Надала довідку від 17.02.2017 №143 про знаходження у пустці по догляду за дитиною ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення нею шести років, без збереження заробітної плати, з 20.07.2007 по 19.07.2010. Згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу відсутній страховий стаж з 20.07.2007 по 30.06.2010 роки, за виключенням періодів: березень 2008-12 днів, травень 2008-17 днів) . Таким чином, загальний стаж ОСОБА_1 склав 28 років 6 місяців 11 днів. Згідно частини 1 статті 28 Закону мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено частиною першою цієї статті, пенсія за віком встановлюється в розмірі пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком. Розрахунок пенсії згідно законодавства: стаж, згідно статті 24 Закону - 28 років 6 місяців 11 днів (зарахований по 31.12.2016); коефіцієнт стажу, згідно статті 25 Закону - 0,38475; коефіцієнт заробітку за періоди роботи з 01.07.2000 по 31.12.2016, згідно статті 40 Закону - 0,68593; середня заробітна плата в Україні за 2016 рік, з якої сплачені страхові внески - 3764,40грн.;
середньомісячний заробіток для розрахунку пенсії - 2582,11грн.(0,68593* 3764,40грн ).
З 02.01.2017 розмір пенсії позивача складає 1184,65 грн. , з 01.05.2017 розмір пенсії складає 1246,40 грн. З 22.02.2017 на підставі розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації ОСОБА_1 встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною у розмірі 40 % мінімальної пенсії за віком.
Таким чином, загальний розмір пенсії після перерахунку склав: 1184,65 грн. + 498,80 грн.(1247*40%)=1683,45 грн. з 22.02.2017; 1246,40 грн. + 524,80 грн. (1312*40%)=1771,20 грн. з 01.05.2017. Розмір пенсії обчислено та виплачується відповідно до чинного законодавства. Просять відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
2. Заяви (клопотання ) учасників справи
Інших заяв та клопотань від учасників справи не надходило.
3. Процесуальні дії у справі
Інших процесуальних дій у справі не проводилось.
4. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Позивач ОСОБА_1 з 02.01.2017 перебуває на обліку в управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області, як одержувач пенсії за віком, як багатодітній матері, відповідно до пункту 3 прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” у загальній сумі 1184,65 грн.та їй було видане пенсійне посвідчення серії ВЄ № 402145 (а.с. 21).
Так, позивачу було призначено пенсію у розмірі 1184,65 грн., що підтверджується розпорядженням УПФУ у м. Краматорську Донецької області за ВЄ № 402145 від 03.07.2017. (а.с. 7).
Як передбачено Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України (його територіальні органи ) входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Одними з основних завдань Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску; керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; призначення (перерахунок) пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.
Відповідно до покладених завдань і функцій, саме Пенсійний фонд України є суб’єктом владних повноважень у сфері правовідносин щодо призначення ( перерахунку ) і виплати пенсій, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому згідно з вимогами частини 2ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України їх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.
Таким чином, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області були порушені права позивача як громадянина України, відповідно до ст. 3 Конституції України та ст. 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що привело до суттєвого зменшення його пенсійного забезпечення, що підтверджується відповіддю позивачу та запереченнями до матеріалів справи.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005 року №5-рп/2005 конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, а при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав свобод.
Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 року зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV.
З 01.01.2004 р. набрав чинності ОСОБА_5 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі ОСОБА_5 № 1058-IV).
Відповідно до ст. 5 цього Закону він регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема, види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком;
Відповідно до ст. 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, в т.ч., особи, яким до дня набрання чинності цим Законом була призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) за іншими законодавчими актами, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" - за умови, якщо вони не отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) з інших джерел, а також у випадках, передбачених цим Законом, - члени їхніх сімей.
Ч. 1 ст. 9 Закону № 1058-IV передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до ст. 10 Закону № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Згідно ч.1,ч.3 ст.28 закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено абзацом першим частини першої цієї статті, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Відповідно ст.1 закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України:…8) матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.
Згідно ст. 2. закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» Особам, зазначеним у пунктах 2, 6-8 статті 1 цього Закону, пенсії за особливі заслуги встановлюються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері пенсійного забезпечення, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Відповідно положень ст. 5 закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, у таких розмірах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність: від 35 до 40 відсотків - особам, зазначеним у пунктах 1 і 8 статті 1 цього Закону.
Відповідно ст.. 56 закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується також: ж) час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
Згідно ст.. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2017в розмірі 1247 грн., з 01.05.2017 – 1312 грн, з 01.12.2017 - 1373 грн.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2018 в розмірі 1373 грн..
5. Позиція суду
Аналізуючи норми права чинного законодавства, які регулюють зазначені правовідносини, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв'язок доказів у їх сукупності суд встановив, що Управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області при призначенні позивачу пенсії не враховувались положення ст.28 закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” та ст.. 46 Конституції України, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
ОСОБА_1М призначена пенсія за віком, як багатодітній матері, відповідно до пункту 3 прикінцевих положень Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”, що не оспорюється сторонами.
Як встановлено в судовому засіданні з 02.01.2017 розмір пенсії позивача складає 1184,65 грн., що менше прожиткового мінімуму,встановленого законом; з 01.05.2017 розмір пенсії складає 1246,40 грн., що менше прожиткового мінімуму,встановленого законом. З 22.02.2017 на підставі розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації ОСОБА_1 встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною у розмірі 40 % мінімальної пенсії за віком.
Розмір нарахованої пенсії за особливі заслуги позивачкою не оспорюються.
Як встановлено в судовому засіданні та вказано в письмових запереченнях відповідача, позивачці нарахована пенсія за страховим стажем 28 років 6 місяців 11 днів та встановлена в розмірі 993,47 грн. В подальшому відповідачем проводить доплата до прожиткового мінімуму пропорційно наявному страховому стажу згідно ст..28 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”, хоча дана стаття містить поняття «встановлення розміру пенсії» , «мінімальний розмір пенсії за віком» та не містить поняття «доплати до прожиткового мінімуму пропорційно наявному страховому стажу» відносно позивачки.
Таким чином, суд вважає за необхідне позовні вимоги в частині визнання дій Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо нарахування пенсії ОСОБА_1 протиправними задовольнити частково.
Відповідно до ст. 62 Закону «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII та ч. 1 ст. 48 Кодексу Законів про працю України основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Що стосується вимог позивачки про визнання трудового стажу, визначеного трудовою книжкою, для нарахування пенсії, суд вважає їх безпідставними та не доведеними. Позивачкою не надано доказів права застосування трудового стажу при нарахуванні пенсії та відповідачем правильно визначено страховий стаж позивачки для нарахування пенсії, що передбачено законодавством та підтверджено довідкою ПАТ НКМЗ №017/143 від 17.02.2017( а.с.79) та формою ОК -5 (а.с.94-96).
Також позивачка зверталась до відповідача з заявою від 01.03.2017 про врахування заробітної плати за січень 2017 року. Відповідачем надана відповідь № 2/0-05-01-01 від 15.03.2017 про те, що пенсійна справа перевірена, розмір пенсії обчислено відповідно до чинного законодавства. Як встановлено в судовому засіданні відповідачем не враховано заробітну плату за січень 2017 року та позивачка звернулась до відповідача про перерахунок пенсії не за тією формою заяви. На це суд зауважує, що відповідь відповідача не містить розгляд заяви позивачки по суті та роз*яснення за якою формою необхідно звернутись до органу для вирішення питання, тобто відповідь надана формально.
Відповідно ст..6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Джерела права, які застосовуються судом визначені ст..7 КАС України та суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо суд доходить висновку, що закон чи інший правовий акт суперечить Конституції України, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії.
Положення ст. 5 КАС України є реалізацією ч. 1 ст. 55 Конституції України, що, визначає, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, у разі, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод.
Ст .19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, необхідно зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області зробити перерахунок розміру пенсії, на яку має право ОСОБА_1 згідно із законом, з урахуванням розміру її заробітної плати за січень 2017 року, з виплатою нарахованої різниці.
Також суд дійшов висновку, що пенсія позивачки повинна бути у розмір : з 02.01.2017 в розмірі 1247 грн., з 22.02.2017 – 1247 грн.+ 498,80 грн.(1247*40%)=1745,80 грн. з 01.05.2017 - 1312 грн. + 524,80 грн. (1312*40%)=1836,80 грн. , з 01.12.2017.- 1373 грн. + 549,20 грн. (1373*40%)=1922,20 грн та з 01.01.2018 - 1373 грн. + 549,20 грн. (1373*40%)=1922,20 грн
Таким чином позовні вимоги про зобов'язаня відповідача провести перерахунок пенсії з 02.01.2017 по нормі ЗУ “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ”, з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення з 2010 року по січень 2017 року та стягнути з відповідача заборгованість з пенсійних виплат за лютий – липень 2017 року у розмірі 330 грн. щомісяця , а також виплати заборгованості, що буде накопичуватись з дня подання адміністративного позову до суду не підлягають задоволенню як безпідставні та не ґрунтуються на законодавстві.
6. Розподіл судових витрат між сторонами.
Згідно ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони , яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Пунктом 18 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: Пенсійний фонд України та його органи, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального страхування України.
ОСОБА_5 України «Про судовий збір», а ні КАС України не передбачено звільнення органів Пенсійного фонду України від відшкодування судових витрат, понесених стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, якщо судове рішення ухвалене на її користь, а отже, враховуючи, що суд дійшов висновку що дії відповідача у відмові у проведенні перерахунку позивачу пенсії є протиправними, то на користь держави, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, підлягає стягненню судовий збір в сумі 640 грн. 00 коп.
В зв*язку з тим, що позивачкою не сплачувався судовий збір при поданні позовної заяви та не надані докази понесення нею інших судових витрат, тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідача на її користь судових витрат не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 19,46 Конституції України, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про пенсійне забезпечення», ст. 2,8,9,11,94,159,160-163,183-2 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську Донецької області про неправомірні дії, щодо нарахування пенсії та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії, задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо нарахування пенсії ОСОБА_1 протиправними.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області зробити перерахунок розміру пенсії, на яку має право ОСОБА_1 згідно із законом, відповідно до ст..46 Конституції України та ст. 7 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» , закону України «Про Державний бюджет на 2018 рік» відповідно, тобто з 02.01.2017 року в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто в розмірі 1247 гривень щомісяця ; з 01.05.2017 року в розмірі 1312 грн. щомісяця, з 01.12.2017 року в розмірі 1373 грн. щомісяця, з 01.01.2018 року в розмірі 1373 грн. щомісяця і т.д., з виплатою нарахованої різниці.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області зробити перерахунок розміру пенсії, на яку має право ОСОБА_1 згідно із законом, з урахуванням розміру її заробітної плати за січень 2017 року, з виплатою нарахованої різниці.
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованість з пенсійних виплат за лютий – липень 2017 року у розмірі 330 грн. щомісяця , а також виплатити заборгованість, що буде накопичуватись з дня подання адміністративного позову до суду та стягнення з відповідача витрат, пов'язаних з розглядом справи, відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на користь держави в особі Державної судової адміністрації України ( 01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5), отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.).
Вступну та резолютивну частину рішення ухвалено, проголошено та вручено 30.03.2018. Повний текст рішення виготовлений 04.04.2018 року.
Апеляційна скарга на рішення подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення ухвалене й видрукуване в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя Краматорського міського
суду Донецької області ОСОБА_6