
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
03 квітня 2018 р. справа № 820/2315/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову ОСОБА_1 до Дергачівської районної ради Харківської області про 1) визнання незаконним та скасування Рішення Дергачівської районної ради №624-38 від 13.02.3018 р. "Про звіт директора комунального підприємства "Соціальна аптека Дергачівської районної ради", що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Дергачівського району Харківської області за період - лютий 2017 року поданий час", 2) визнання незаконним та скасування Рішення Дергачівської районної ради від 13.02.2018 р. №625-39, прийнятим на XXVIII сесії районної ради VII скликання "Про звільнення директора комунального підприємства "Соціальна аптека Дергачівської районної ради", що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Дергачівського району Харківської області",-
встановив:
У спірних правовідносинах в діях Дергачівської районної ради Харківської області відсутні ознаки виконання суб"єктом владних повноважень управлінської функції у розумінні п.7 ч.1 ст.4 КАС України, а реалізація особою права на працю не підпадає під визначення публічної служби згідно з п.17 ч.1 ст.4 згаданого кодексу.
Так, з матеріалів позову вбачається, що спір склався з приводу звільнення особи з посади директора Комунального підприємства "Соціальна аптека Дергачівської районної ради".
З тексту спірного рішення райради слідує, що рішення про звільнення вмотивовано посиланням на ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" та Кодекс законів про працю України, а правовими наслідками цього рішення є розірвання контракту з директором КП.
Суддя відмічає, що норми Закону України "Про державну службу" та Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" не передбачають процедури укладання з цивільним публічним службовцем контракту, цей документ у силу приписів КЗпПУ притаманний, насамперед, трудовим правовідносинам.
Окрім того, за змістом Положення про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Дергачівського району Харківської області (яке заявником долучено до матеріалів позову) та текстом Типової форми контракту (який є додатком №1 до названого Положення) керівник КП не виконує жодних владних управлінських функцій ані від імені ради, ані від імені інших владних суб'єктів.
З огляду на викладене, суддя доходить висновку, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки, притаманні публічній службі, у розумінні КАС України.
Натомість, в даному випадку відповідач виступає у ролі роботодавця, і указана обставина однозначно підтверджує, що між позивачем та відповідачем виникли трудові правовідносини, а спори, що виникають з таких правовідносин, згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства.
Аналогічний підхід до тлумачення наведених вище норм процесуального права Верховний Суд виклав у постанові від 31.01.2018 р. (справа № 802/3530/14-а), де зазначено, що «суди не врахували юридичної природи спору, що виник між сторонами, та не звернули увагу на те, що цей спір стосується трудових відносин, а відтак не належить до категорії спорів, які підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства. Враховуючи викладене, за суб'єктним складом сторін та сутністю спору дана справа підлягає розгляду в порядку, визначеному нормами Цивільного процесуального кодексу України».
З огляду на викладене, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України судді належить відмовити у відкриття провадження в адміністративній справі за даним позовом.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 6-9, 170, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
Відмовити у відкриття провадження в адміністративній справі.
Роз'яснити, що дану справу належить розглядати за правилами цивільного судочинства у Дергачівському районному суді Харківської області.
Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, тобто протягом 15 днів з дати складення повного судового рішення, а набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України, тобто негайно після підписання.
Роз'яснити, що скарга може бути подана у порядку п. 15.5 Розділу VII КАС України.
Суддя Сліденко А.В.