
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
Справа № 819/68/18
18 січня 2018 року м. ТернопільСуддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баб'юк П.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1; ідент. код НОМЕР_1) до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради (місцезнаходження: вул. Листопадова, 5, м. Тернопіль, 46001; код ЄДРПОУ 04058344) про визнання протиправним та скасування пункту 8 додатку до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №1026 від 27.12.2017,
ВСТАНОВИВ:
17 січня 2018 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради про визнання протиправним та скасування пункту 8 додатку до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №1026 від 27.12.2017 .
Позивачем разом із позовною заявою подано клопотання, в якому він просить звільнити його від сплати судового збору за подання адміністративного позову до Виконавчого комітету Тернопільської міської ради про визнання протиправним та зупинення дії пункту 8 додатку до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради №1026 від 27.12.2017. У разі, якщо суд не знайде підстав для звільнення його від сплати судового збору чи зменшення його розміру позивач просить відстрочити його сплату до ухвалення судового рішення.
Суд приходить до висновку, що дане клопотання підлягає до задоволення частково.
Перелік осіб які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи визначений статтею 5 Закону України «Про судовий збір».
Позивач не входить до вказаного переліку.
Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2 ст.8 Закону).
Як вбачається із матеріалів справи, а саме, із довідки №385-вк від 29.12.2017 ОСОБА_1 дійсно проходить військову службу в Управлінні Служби безпеки України в Тернопільській області на посаді офіцерського складу.
Разом з тим, суд вважає, що сам факт перебування позивача на військовій службі не є достатньою підставою для звільнення останнього від сплати судового збору, за умови відсутності інших підстав встановлених Законом України «Про судовий збір». Законом передбачено, що суд має враховувати також майновий стан сторони.
Додатково позивач зазначає як підставу для звільнення від сплати судового збору отримання ним невеликого доходу (91032 грн. за 2017 рік), проте, розмір судового збору за подання даного позову (704,80 грн.), навіть з урахуванням сплати позивачем судового збору за подання заяви про забезпечення позову (529 грн.), не перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік (п.1 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір»). А документів які б підтверджували наявність чи відсутність доходів отриманих іншими родичами, що вказані у клопотанні, позивачем не надано.
Враховуючи наведене, клопотання позивача в частині звільненні його від сплати судового збору при поданні даного позову задоволенню не підлягає.
При цьому, проаналізувавши вимоги наведених статей, дослідивши подані письмові докази, враховуючи доводи позивача, суд вважає, що клопотання позивача в частині відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі слід задовольнити.
Щодо відкриття провадження у справі.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, та подано з дотриманням правил підсудності. Позов подано у строк, установлений законом.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, визначених КАС України, судом не встановлено.
Розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку загального позовного провадження та з метою виконання вимог передбачених статтею 173 КАС України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання.
Керуючись статтями 168, 171, 173, 241, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача в частині відстрочення судового збору задовольнити.
Відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 15 лютого 2018 року о 11:00 год. в залі судових засідань Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 20.
Позивачу у призначене підготовче засідання представити суду оригінали правовстановлюючих документів на майно про яке йдеться в позові.
Відповідно до статей 162-164 КАС України встановити:
- відповідачу 15-денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву;
- позивачу 5-денний строк, з дня отримання відзиву на позов, для подання відповіді на відзив;
- в разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для надання своїх заперечень.
Згідно із частинами третьою та четвертою статті 162 КАС України копія відзиву на позов та доданих до нього документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи, а суду - доказ такого надіслання іншим учасникам справи.
Відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України не подання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов'язати відповідача подати суду докази разом із поданням відзиву.
Роз'яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (частини восьма, дев'ята статті 79 КАС України).
Повідомити відповідача суб'єкта владних повноважень про можливість отримання позовної заяви з доданими до неї матеріалами безпосередньо в приміщенні Тернопільського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити учасникам справи, відповідачу - разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за веб-адресою https://adm.te.court.gov.ua/sud1970/gromadyanam/spravy/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Заперечення на ухвалу суду в частині, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Баб'юк П.М.
Копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.