
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року ЛуцькСправа № 803/389/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ксензюка А.Я.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – ГУ ПФУ у Волинської області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії військовослужбовця та зобов’язання провести перерахунок пенсії з 18 липня 2017 року в розмірі, який обчислюється з грошового забезпечення до якого включені грошова винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні, на підставі листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-XII (далі – Закон №2262-XII). 29 січня 2018 року позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про проведення перерахунку пенсії з 18 липня 2017 року на підставі листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14 в якому вказані види грошового забезпечення позивача за 24 місяці, що передували звільненню з військової служби, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, проте листом від 23 лютого 2018 року №167/84-01 відповідач відмовив позивачу у перерахунку пенсії у зв'язку із відсутністю правових підстав для проведення перерахунку пенсії з врахуванням до складу грошового забезпечення грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні. Такі дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з 18 липня 2017 року позивач вважає протиправними.
З наведених вище підстав позивач просив позов задовольнити повністю.
Відповідно до ухвали судді від 12 березня 2018 року розгляд даної справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із частиною третьою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України заявами по суті справи є позов та відзив.
В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 21 березня 2018 року №2258/06-39 (а. с. 23-29) представник відповідача позов заперечила з тих підстав, що позивачу при призначені пенсії враховано види грошового забезпечення, які передбачені статтею 43 Закону №2262-XII, пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі – Постанова №393) та Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі Постанова – №1292), при цьому наголошує, що пенсія за цим законом обчислюється виходячи з грошового забезпечення, до якого включаються тільки постійні виплати, а одноразові додаткові виплати, про які зазначає позивач, не входять до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії. Крім того, з наданих позивачем документів не вбачається фактичних змін видів грошового забезпечення військовослужбовців, а тому відсутні підстави для проведення перерахунку та підвищення пенсії. З наведених підстав просила відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення частково з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є військовим пенсіонером Служби безпеки України з 18 липня 2017 року, перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону №2262-XII, розмір якої визначено на підставі грошового атестату серії СБ №0000502, наданого Управлінням Служби безпеки України у Львівській області (а. с. 31-32).
29 січня 2018 року ОСОБА_1, у зв’язку з тим, що Службою безпеки України не було надано ГУ ПФУ у Волинській області інформації про додаткові види грошового забезпечення позивача протягом 24 місяців, що передували звільненню з військової служби, з яких сплачено страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області, звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про перерахунок пенсії, в якій просив провести перерахунок та призначити йому пенсію за вислугу років з 18 липня 2017 року відповідно до Закону №2262-XII в розмірі, який має бути обчислений з грошового забезпечення до якого включені грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні з яких утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, отримані протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення (а. с. 8). До вказаної заяви позивачем додано лист Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14, з якого слідує, що відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464-VI (далі – Закон №2464-VI), за період з 01 липня 2015 року по 30 червня 2017 року було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з проведених позивачу виплат: щомісячні додаткові види грошового забезпечення в сумі 258630,95 грн, матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 27783,82 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в сумі 3200,00 грн, винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (а. с. 7).
Листом від 23 лютого 2018 року №167/84-01 ГУ ПФУ у Волинській області відмовило позивачу у перерахунку пенсії у зв'язку із відсутністю правових підстав для проведення перерахунку пенсії з врахуванням до складу грошового забезпечення грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні (а. с. 9-10).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, визначає Закон №2262-XII.
Відповідно до частини 3 статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 7 Постанови №393 пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 1 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).
Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Згідно з пунктом 7 Порядку №3-1 для призначення пенсії за вислугу років подаються зокрема такі документи: заява про призначення пенсії (додаток 1); грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.
Пунктом 12 Порядку №3-1 передбачено, що уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Відповідно до листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14 ОСОБА_1 за період з 01 липня 2015 року по 30 червня 2017 року нараховувалися додаткові види грошового забезпечення, а саме: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідач не включив дані виплати до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, чим порушив вимоги Закону України №2011-XII.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»від 20 грудня 1991 року №2011-XII (далі – Закон №2011-XII)
Частиною 1 статті 9 Закону №2011-XII передбачено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону №2011-XII до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згідно з частиною 3 статті 9 Закону №2011-XII грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
У постанові №1294 (чинній на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до Постанови №1294), до одноразових віднесена, зокрема, одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом №2011-XII також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань визначені Постановою №1294.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №1294 передбачено право керівників державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2014 року №158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» (далі – Постанова №158) встановлено грошову винагороду за участь в антитерористичних операціях та бойових діях (далі за текстом - винагорода за участь в АТО).
Зазначена грошова винагорода виплачується військовослужбовцям, які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 1 травня 2014 року.
Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених операціях і заходах.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських» (далі – Постанова №18) встановлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Генеральної прокуратури України, особам рядового і начальницького складу Державної пенітенціарної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у розмірах, визначених керівниками відповідних державних органів за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики, у межах бюджетних призначень.
Розміри винагороди визначаються пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
Тобто, зазначені виплати є видами грошового забезпечення, які відповідно вимог Закону №2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Згідно зі статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі – Закон №1058-IV ) до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до абзацу 7 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону №2464-VI платниками єдиного внеску є підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства для таких осіб військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.
Згідно з абзацом 2 пункту 1 частини 1 статті 7 цього Закону єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених в абзаці 7 пункту 1 частини 1 статті 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Аналіз зазначених норм дає підстави вважати, що допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях та бойових діях з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України у постановах від 20 жовтня 2015 року (справа № 21-2942а15) та від 10 березня 2015 року (справа №21-70а15).
Як вбачається з листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14 позивачу за період з 01 липня 2015 року по 30 червня 2017 року, тобто за 24 місяці перед місяцем звільнення, було виплачено такі додаткові види грошового забезпечення як: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, із яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відтак, ці види виплат повинні бути включені до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, однак відповідачем їх безпідставно не взято до уваги.
Разом з тим, в доданому до заяви від 29 січня 2018 року про перерахунок пенсії листі Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14 не міститься даних про виплату позивачу одноразової грошової допомоги при звільненні, тому вказана виплата не може бути врахованою відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії позивача, відтак, позовні вимоги в частині включення одноразової грошової допомоги при звільненні до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача задоволенню не підлягають.
Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відтак, для відновлення прав позивача на належне пенсійне забезпечення, порушених при призначенні пенсії внаслідок надання документів з неповними відомостями про грошове забезпечення позивача, з огляду на заперечення проти позову відповідача, суд вважає за необхідне зобов'язати ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії позивачу з 01 лютого 2018 року, обчисливши її з розмірів грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та винагороди за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, розміри яких зазначені в листі Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14, а також виплатити позивачу заборговану частину пенсії, з урахуванням різниці, яка вже виплачена до дати перерахунку.
Згідно із частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У даному випадку, суд критично розцінює твердження відповідача, що поданий позивачем документ, а саме лист Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14, не містить в собі нової інформації, яка б давала право на перерахунок та підвищення пенсії, оскільки із даного листа вбачається, що з усіх видів грошового забезпечення було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тому це є підставою для перерахунку пенсії ОСОБА_1
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що до моменту звернення позивача з відповідною заявою та до моменту подання ним нової інформації про складові грошового забезпечення, дії відповідача по виплаті та нарахуванні йому пенсії були правомірними, так як відповідач керувався тими даними, які містилися у матеріалах пенсійної справи. Відтак, оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 29 січня 2018 року разом з листом Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14, тому перерахунок пенсії позивачу необхідно здійснити з 01 лютого 2018 року, відповідно в цій частині позовні вимоги також підлягають до часткового задоволення.
Крім того, на думку суду, відсутні підстави для встановлення в порядку частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України судового контролю за виконанням судового рішення у цій справі шляхом зобов’язання відповідача подати у строк протягом п’ятнадцяти днів з дня набрання рішенням суду законної сили звіт про виконання судового рішення, як про це просить позивач, оскільки у суду відсутні підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення у цій справі, а примусове виконання рішень суду у даній категорії справ забезпечується органами державної виконавчої служби. Отже, суд дійшов висновку щодо відмови у задоволенні позовних вимог в цій частині.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову частково.
Керуючись статтями 243-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) включити до розміру пенсії ОСОБА_1 (43017, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) грошову винагороду за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, грошову допомога на оздоровлення та матеріальну допомога для вирішення соціально-побутових питань, на підставі листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 (43017, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), починаючи з 01 лютого 2018 року, з урахуванням розміру грошового забезпечення до якого включено грошову винагороду за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, грошову допомога на оздоровлення та матеріальну допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на підставі листа Управління Служби безпеки України у Львівській області від 17 січня 2018 року №62/21/М-955/14.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Я. Ксензюк