Постанова № 73152986, 03.04.2018, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
03.04.2018
Номер справи
308/2830/18
Номер документу
73152986
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 308/2830/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.04.2018 м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Світлик О.М., з участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши справу про порушення митних правил, що надійшла з Закарпатської митниці ДФС України, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України,

В С Т А Н О В И В:

11.02.2018 року в пункт пропуску МП «Дяково» Закарпатської митниці ДФС, в напрямку «виїзд» з України, прибув вантажний автомобіль «Вольво», р.н. НОМЕР_2/АО4055ХР, що переміщував вантаж «пиломатеріали хвойні необрізні» в кількості 27 м.куб. по експортній МД № UA305140/2018/001055 від 09.02.2018 року. Вантаж експортується ФОП ОСОБА_2 (Закарпатська область, Тячівський район, смт. Солотвино, вул. Київська 2) на адресу румунської компанії «SC MOBILAIUD SRL» (Str. Popa Sapca, nr 6, Aiud, J0 /258/93, Romania).

Митне оформлення зазначеного вантажу було проведено ВМО № 3 (Хуст) МП «Виноградів- вантажний» Закарпатської митниці ДФС, до якого 09.02.2018 року до митного оформлення шляхом електронного декларування в режимі «експорт» вантажу «пиломатеріали хвойні необрізні» була подана МД № UA305140/2018/001055 та товаросупровідні документи на вантаж: CMR № б/н від 09.02.2018 року, рахунок-фактура № 6 від 07.02.2018 року, сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 08.02.2018 року серія ЗК № 465921.

Згідно з МД № UA305140/2018/001055 та рахунку-фактури № 6 експортується партія вантажу «пиломатеріали хвойні, необрізні», загальним об’ємом 27 м.куб., розмірами 4000-6000 мм * 25-52 мм * 100-500 мм.

В ході здійснення аналітично-пошукових заходів виникли сумніви щодо достовірності відомостей про партію товару, зазначених у товаросупровідних документах, у зв’язку з чим на МП «Дяково» було проведено повний митний огляд вантажу.

В ході митного огляду вантажу з залученням фізичної особи-підприємця оцінювача ОСОБА_3 було встановлено, що в транспортному засобі, р.н. НОМЕР_2/АО4055ХР, фактично знаходяться «пиломатеріали хвойні, необрізні», загальним об’ємом 17,766 м.куб., розмірами: 6000 мм * 25 мм * 100-500 мм – 17,686 м.куб. та одна дошка розміром 4000 мм * 50 мм – 0,08 м.куб.

Поданий до митного оформлення та митного контролю сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 08.02.2018 року серія ЗК № 465921 надає право ФОП ОСОБА_2 здійснення експортної операції з партією вантажу дошки необрізної хвойної довжиною 6 метрів лише в кількості 12,9 м.куб., так як в гр. 2 (характеристика купленої продукції) сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій від 08.02.2018 року серія ЗК № 465921 зазначено закупівлю пиловника ялини довжиною 6 метрів – 12,9 м.куб.

Таким чином, на частину вантажу «пиломатеріал необрізний хвойний» розмірами 6000 мм * 25 мм * 100-500 мм об’ємом 4,786 м.куб. подані до митного оформлення та контролю товаросупровідні документи, містять неправдиві відомості.

Згідно з поясненнями ОСОБА_2 заміну частини вантажу вона зробила після митного оформлення у ВМО № 3 (Хуст) МП «Виноградів-вантажний» на прохання замовника, так як думала, що загальний об’єм не міняється і порушень в цьому не має.

Відповідно до експертного висновку № 98-02-18 від 14.02.2018 року вартість «пиломатеріалів хвойних необрізних» в кількості 4,786 м.куб., становить 478,6 євро, що згідно з курсом НБУ становить 15759,57 грн.

Обов’язковість подання «сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, передбачено ст. 3 Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» від 08.09.2005 року № 2860-IV та Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» від 21.12.2005 року № 1260. В абзаці 4 ст. 3 Закону України від 08.09.2005 року № 2860-IV вказано, що суб’єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на партію лісоматеріалів, зазначену у відповідному сертифікаті, має право експорту саме цієї «певної партії» пиломатеріалів. Видачу сертифіката на кожну окрему партію лісопиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом визначено п. 4 Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 року № 1260.

Таким чином, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підставу для митного оформлення в режимі «експорт» частини партії лісоматеріалів, документів, що містять неправдиві відомості щодо партії лісопродукції, асортименту, геометричних розмірів та об’єму.

У дане судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, хоча про час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином, про що свідчить її підпис та відповідний запис про розгляд справи у протоколі про порушення митних правил (а.с. 3). Згідно з поданою ОСОБА_2 заявою від 14.02.2018 року остання просить розглянути справу у її відсутності (а.с. 46).

Представник Закарпатської митниці ДФС у судовому засіданні вважає, що ОСОБА_2 винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому її необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до неї стягнення відповідно до санкції вказаної статті.

Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред’явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з диспозицією ч. 1 ст. 483 МК України дане правопорушення характеризується діями, що спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

За приписами ст. 486 ч. 1 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил та запобігання таким правопорушенням.

Згідно зі ст. 495 ч. 1 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами – безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України – дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання документів, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, стверджується протоколом про порушення митних правил № 1005/30500/18 від 14.02.2018 року, її письмовими поясненнями від 14.02.2018 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 14.02.2018 року, митною декларацією № UA305140/2018/001055 від 09.02.2018 року, сертифікатом про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серії ЗК № 465921 від 08.02.2018 року, CMR № б/н від 09.02.2018 року, рахунком-фактурою № 6 від 07.02.2018 року, попереднім рахунком та товарно-транспортними накладними при перевезенні деревини транспортним засобом, експертним висновком (звіт про оцінку) № 98-02-18 від 14.02.2018 року, згідно з яким вартість незаявленого в товаросупровідних документах вантажу (товару) «пиломатеріали хвойні необрізні», що переміщувався вантажними транспортними засобами р.н.з. АО8600ВК/АО4055ХР, станом на 14.02.2018 року складає 487,60 євро, що згідно з курсом НБУ становить 15759,57 грн., виявлено незаявлений в ТСД вантаж (товар) в кількості 4,786 м.куб.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушниці та ступінь її вини, у відповідності до вимог ст. ст. 23, 33 КУпАП, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 483 МК України, яка є безальтернативною, у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією зазначеного товару на користь держави.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у сумі 352,40 грн.

Керуючись ст. ст. 483 ч. 1, 527-529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару – безпосереднього предмету порушення митних правил, що становить 15759 (п’ятнадцять тисяч сімсот п’ятдесят дев’ять) гривень 57 коп., з конфіскацією на користь держави безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: пиломатеріали хвойні необрізні 6000 мм * 25 мм * 100-500 мм, код УКТЗЕД НОМЕР_3, в кількості 4,786 м.куб.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 коп. судового збору.

Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: одержувач – УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/21081100; код ЄДРПОУ – 38015610; МФО 812016; р/р 31117106705002; банк – ГУДКСУ у Закарпатській області; призначення платежу – штраф по протоколу про порушення митних правил № 1005/30500/18 від 14.02.2018 року, ОСОБА_2, ч. 1 ст. 483 МК України.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області ОСОБА_4