
26.03.2018
Справа № 431/655/18
Провадження № 3/431/86/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2018 року Суддя Старобільського районного суду Луганської області Березка О.М. за участю представника митного органу ОСОБА_1, розглянувши справу про порушення митних правил, яка надійшла з Луганської митниці Державної фіскальної служби України у відношенні:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт ЕЛ028883 виданий 28.04.2016 року Новопсковським РВ УДМС України в Луганській області.
про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил передбачених ст.471 МК України,-
в с т а н о в и в:
11.01.2018 о 16 годині 10 хвилин зі сторони України у напрямку РФ у зону митного контролю митного поста «Танющівка» Луганської митниці ДФС по каналу спрощеного митного контролю «зелений коридор» зайшов гр. ОСОБА_2, який своїми діями заявив, що не переміщує з собою заборонені чи обмеженні законодавством товари для переміщення через митний кордон України.
В подальшому після усного опитування останнього, інспектором митниці було запропоновано пред`явити гр. ОСОБА_2 власну сумку - барсетку, де були виявленні 3(три) монети XIX століття, а саме: Монета 2(дві) копійки 1811 р., Монета 1(одна) копійка сріблом 1844 р., Монета 2(дві) копійки 1853 р., які знаходились серед сучасних монет без ознак приховування.
Згідно з частиною 12 додатка 1 до пункту 1.5 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 року № 258 (далі - Інструкції), на вітчизняні та зарубіжні монети, паперові грошові знаки виготовленні до 1960 року потрібен дозвіл Державної служби контролю для вивезення за межі митної території України.
У судове засідання ОСОБА_2 не з’явився, про день, час та місце слухання адміністративної справи був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про поштові відправлення.
Представник Луганської митниці Державної фіскальної служби України ОСОБА_1 просив суд притягнути ОСОБА_2 до відповідальності за порушення митних правил та накласти на нього стягнення відповідно до санкції статті.
Факт вчинення правопорушення ОСОБА_2 та його вина повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про порушення митних правил № 2/70212/18 від 11.01.2018 (а.с. 3-4), протоколом опитування в справі про порушення митних правил № 2/70212817 від 11.04.2018 (а.с. 9), контрольним талоном для проходження по «зеленому коридору» транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню (а.с. 10).
Відповідно до п. 1.5 Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України (далі – Інструкція) затвердженої Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22.04.2002 р. № 258 - Інструкція не поширюється зокрема на сувенірні вироби, предмети культурного та ужиткового призначення серійного і масового виробництва за переліком згідно з Додатком 1.
Згідно п. 4 Додатку 1 Інструкція не поширюється на вітчизняні та зарубіжні предмети побуту масового і серійного виробництва, створені після 1950 року.
Згідно з висновком про культурну цінність № 56 від 02.02.2018 КЗК «Дніпропетровський національний історичний музей імені ОСОБА_3», якому надано право проведення державної експертизи культурних цінностей відповідно до Наказу № 744 від 11.09.2014 р. Міністерства культури України «Про затвердження Переліку державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей» вбачається, що надані на експертизу монети є пам’ятками грошової системи Російської імперії, мають історико-культурне значення, їх можна віднести до культурних цінностей. З огляду на те, що вони являють собою абсолютні рарітети та не становлять виняткової цінності для історії , етології чи науки України, вважається недоцільним їх внесення до Державного реєстру національного культурного надбання. Відповідно до ст. 197 МКУ України на предмети, що мають нумізматичний інтерес, встановлене обмеження щодо переміщення через митний кордон України – необхідно свідоцтво на право вивезення, яке видають відповідні центри надання адміністративних послуг (а.с. 20-21).
Таким чином, ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 471 Митного кодексу України
Обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_2 – судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, вважаю за необхідне накласти адміністративні стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави з конфіскацією товару, що став предметом порушення митних правил.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» суд стягує з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 342 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 283 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст.ст. 471, 511, 527 п. 2, 528, 529 МК України,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. з конфіскацією на користь держави товару, що став предметом порушення митних правил – Монета. 2 копійки. Російська імперія, 1853 року -1 шт.; Монета 1 копійка сріблом. Російська імперія (ЕМ),1844 - 1 шт.; Монета. 2 копійки. Російська імперія (ЕМ)1811 -1 шт. які зберігається на складі митниці ДФС.
Штраф перераховувати на р/р 31114106705002, код ОКПО 37991503, МФО 804013, код бюджетної класифікації 21081100, код виду платежу 050 (штрафи за порушення митних правил) ГУДК України в Луганській області, одержувач Державний бюджет України.
Стягнути з ОСОБА_2, на користь Луганської митниці ДФС, ЄДРПОУ 39500819, р/р 31256216189163, МФО 820172 в Державній казначейській службі України м. Київ витрати на зберігання товарів у розмірі 0 грн. 74 копійки.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у сумі 352 грн. 40 коп. в дохід держави (стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ стягувача 26255795, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір стягувачем є Державна судова адміністрація України»).
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Березка