
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2018 р. м. ХарківСправа № 591/6659/17Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Калиновського В.А.
суддів: Бондара В.О. , Чалого І.С.
за участю секретаря судового засідання Цибуковської А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Прокуратури Сумської області на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 25.01.2018, суддя Сидоренко А.П., м. Суми по справі № 591/6659/17
за позовом ОСОБА_1
до Прокуратури Сумської області
про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом, в якому просив: зобов'язати відповідача надати йому уточнену довідку від 15.03.2016 року №57-зп-16 для перерахунку йому пенсії, вказати в частині складової заробітної плати "доплати за вислугу 20 і більше років на посадах прокурора-криміналіста та слідчих органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 232 від 21.02.1996 року 100% пенсії в сумі 19396 грн. і всього заробітної плати 31823; стягнути з Державного бюджету України судові витрати.
Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 25.01.2018 року задоволено позов.
Зобов'язано прокуратуру Сумської області (місцезнаходження: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 33, код ЄДРПОУ: 03527891) видати ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1) уточнену довідку про заробітну плату для перерахування пенсії згідно з зазначеними у довідці № 57-зп-16 від 15 березня 2016 року складовими заробітної плати, вказавши в частині складової заробітної плати «доплати за вислугу 20 і більше років на посадах прокурора-криміналіста та слідчих органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 232 від 21 лютого 1996 року 100% пенсії в сумі 19396 грн.».
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань прокуратури Сумської області (місцезнаходження: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 33, код ЄДРПОУ: 03527891) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП: НОМЕР_1) судовий збір в сумі 640 грн. 00 коп.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги відповідач посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції, при прийнятті рішення, норм матеріального права, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
Позивач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому він, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.
В судове засідання сторони не прибули, про дату, час та місце апеляційного розгляду повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 КАС України, справа розглядається за відсутності сторін.
Згідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, колегія суддів, враховуючи неявку у судове засідання всіх учасників справи, вважає за можливе фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 з 1953 року працював у органах прокуратури області, у період часу з 1968-1985 роки проходив службу в органах внутрішніх справ України в Сумській області, у 1985 році йому призначена пенсія за вислугу років (за період служби в органах внутрішніх справ України в Сумській області ), а з липня 1995 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, позивач перейшов на пенсію працівників прокуратури органів прокуратури за вислугу років із розрахунку 90% від суми місячного заробітку. Після призначення пенсії позивач продовжив працювати вже в органах прокуратури Сумської області на різних посадах і звільнився у березні 2002 року з посади прокурора криміналіста відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органів прокуратури.
Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 03 червня 2016 року зобов'язано Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» з розрахунку 90% від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати відповідної посади працівника прокуратури згідно довідки прокуратури Сумської області №57-зп-16 від 15 березня 2016 року, починаючи з 01.05.2016 року та обмеження максимального розміру (а.с.45-46).
Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, судовим рішенням визначено право позивача на перерахунок пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ.
Частиною 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ передбачалось, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Відповідно до ч. 18 ст. 50-1 зазначеного Закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697 V-ІІ, яким визначено умови оплати праці та пенсійного забезпечення працівників прокуратури.
В довідці № 57-зп-16, виданій 15 березня 2016 року прокуратурою Сумської області ОСОБА_1 зазначено, що останній працював в прокуратурі Сумської області на посаді прокурора-криміналіста слідчого управління. Заробітна плата з 01 грудня 2015 року складає: основний оклад - 2083 грн., кл.чин 135 грн., вислуга років 887,20 грн., щомісячна премія на яку нараховуються страхові внески 9314,18 грн. Доплати, які передбачені чинним законодавством: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 2173,64 грн., надбавка за службу на посадах слідчих і прокурорів-криміналістів 554,50 грн., доплата за вислугу 20 і більше років на посадах прокурорів-криміналістів і слідчих органів прокуратури 4850, 96 грн., матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 882,03 грн., матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (1/12) 882,03 грн. Всього 21662, 54 грн. (а.с.16).
10 липня 2017 позивач звернувся до прокурора Сумської області із заявою, в якій просив видати уточнену довідку до довідки за №57-зп-16 від 15 березня 2016 року з розшифровкою всіх зазначених у ній сум, зокрема відсотковий розмір премії, надбавок та матеріальної допомоги, тощо, а також посилання на відповідні законодавчі акти при нарахуванні зазначених у довідці сум (а.с.17).
Листом прокуратури Сумської області від 18 липня 2017 року № 18-601 вих-17 позивачу роз'яснено, що на даний час не розроблено методики для перерахунку пенсії непрацюючим колишнім працівникам органів прокуратури. При видачі довідки для перерахунку пенсії від 15.03.2016 № 57-зп-16 станом на 01 грудня 2015 року було застосовано методику, викладену у спільному листі-роз'ясненні Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України від 17 квітня 2006 року за № 2569/0/14-06/039, 18-656, 4724/02-30. Усі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії складалися на підставі фактично нарахованої заробітної плати працюючих працівників органів прокуратури на відповідних посадах. Також зазначено, що на вимогу позивача була надана довідка про складові заробітної плати для перерахунку пенсії станом на 01 грудня 2015 року відповідно до постанови КМУ від 09 грудня 2015 року №1013. Тому згідно чинного законодавства підстав для видачі уточнюючої довідки для перерахунку пенсії чинним законодавством не передбачено (а.с.18-19).
У спільному листі-роз'ясненні Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України від 17.04.2006 за № 2569/0/14-06/039, 18-656, 4724/02-30 щодо перерахунку пенсій зазначено наступне. Пенсії, призначені в порядку, що існував до 26 липня 2001 року (до внесення до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру»), перераховуються виходячи з місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа її оформила станом на час перерахунку з урахуванням виплат працюючим працівникам, які мають постійний та обов'язковий характер. Пенсії, призначені в порядку, встановленому після 26 липня 2001 року, перераховуються шляхом застосування коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу, надбавок до нього за класний чин. У всіх випадках заробіток для перерахунку пенсії не може перевищувати розміру чинної заробітної плати за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час перерахунку пенсії. Перерахунок призначених пенсій провадиться з 01 травня 2006 року. Призначення (перерахунок) пенсій провадиться на підставі розрахованої органами прокуратури України довідки про розмір місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію.
27.09.2017 року позивач знову звернувся до відповідача з заявою про видачу йому уточнюючої довідки для перерахунку пенсії (а.с. 20-25).
В своїй відповіді прокуратура Сумської області від 30 жовтня 2017 № 18-3150-17 посилається на ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від14.10.2014 року, який набрав чинності з 15 липня 2015 року, та відповідно до якого передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Зазначається, що на сьогодні умови і порядок Кабінетом Міністрів України не визначено. Доплату за вислугу років на посадах начальників слідчих підрозділів, їх заступників, прокурорів-криміналістів і слідчих органів прокуратури скасовано на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 року №26. У зв'язку з відсутністю законодавчого врегулювання даного питання, прокуратура області зазначила, що позбавлена можливості задовольнити вимоги, викладені у зверненні позивача (а.с.26, 27).
Позивач, не погодившись з даною відповіддю, звернувся до суду.
Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що видача довідок про розмір місячного заробітку працівника прокуратури за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, належить до повноважень відповідача, а тому така довідка відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ повинна відображати складові заробітної плати, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Судовим розглядом встановлено, що позивачу з 1985 році йому призначена пенсія за вислугу років (за період служби в органах внутрішніх справ України в Сумській області ), а з липня 1995 року відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ
Пунктом 1 Постанови КМ України від 21 лютого 1996 р. № 232 "Про надбавки до грошового забезпечення працівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, Служби безпеки і прокуратури" установлено особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, слідчим співробітникам Служби безпеки, начальникам слідчих підрозділів, їх заступникам, прокурорам-криміналістам і слідчим органів прокуратури та військових прокуратур щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах начальницького складу в слідчих підрозділах органів внутрішніх справ, слідчих співробітників Служби безпеки, начальників слідчих підрозділів, їх заступників, прокурорів-криміналістів і слідчих органів прокуратури та військових прокуратур у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка може бути їм нарахована у разі виходу на пенсію.
Як вбачається з матеріалів справи у позивача є 20 річний стаж роботи на посадах, визначених зазначеною Постановою КМ України, отже він має право на щомісячну доплату у розмірі 100 відсотків суми пенсії не набув.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначено статтею 50-1 Закону України від 05.11.1991 № 1789-XII «Про прокуратуру».
Частиною 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції від 05.11.1991) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку. Пенсія призначається у розмірі 80 % від суми їхньої місячної заробітної плати, до котрої включається всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 % місячного заробітку. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Відповідно до ч. 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Частиною 13 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Відповідно до ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Колегія суддів звертає увагу, що дана редакція Закону України № 1789-ХІІ «Про прокуратуру» була чинною на час призначення пенсії позивачу.
Крім того, пунктом 1 Постанови КМ України від 21 лютого 1996 р. № 232 "Про надбавки до грошового забезпечення працівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, Служби безпеки і прокуратури" установлено особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ, слідчим співробітникам Служби безпеки, начальникам слідчих підрозділів, їх заступникам, прокурорам-криміналістам і слідчим органів прокуратури та військових прокуратур щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах начальницького складу в слідчих підрозділах органів внутрішніх справ, слідчих співробітників Служби безпеки, начальників слідчих підрозділів, їх заступників, прокурорів-криміналістів і слідчих органів прокуратури та військових прокуратур у розмірі 100 відсотків суми пенсії, яка може бути їм нарахована у разі виходу на пенсію.
В подальшому Закон України № 1789-ХІІ втратив чинність, у зв'язку з прийняттям Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру», крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом) та статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, ст. 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України.
Також, постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 28.01.2015 № 26 внесено зміни до вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.1996 № 232 та виключено положення про щомісячну доплату за вислугу років на посадах слідчих органів прокуратури.
Однак, колегія суддів вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому дійшла такого правового висновку, що внесені прийняттям Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21.01.2016 у справі № К/800/6054/15.
Таким чином, незалежно від винесеної постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 28.01.2015 № 26, якою внесено зміни до вищевказаної постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.1996 № 232 та виключено положення про щомісячну доплату за вислугу років на посадах слідчих органів прокуратури, колегія суддів приходить до висновку, що прокуратура Сумської області, при видачі довідки позивачу, повинна була керуватись ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, яка діяла на момент призначення пенсії) та видати уточнену довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії згідно з зазначеними у довідці від15.03.2016 № 57-зп-16, оскільки Закон України має вищу юридичну силу ніж постанова Кабінету Міністрів України.
Крім того, вирішуючи питання про застосування Закону № 1789-ХІІ в часі, колегія суддів виходить із того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Аналогічна правова позиція зі спірного питання висловлена Верховним Судом України у постановах від 10.12.2013 у справі № 21-348а13 та від 17.12.2013 у справі № 21-445а13.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Проте, судом першої інстанції помилково зазначено суму доплати за вислугу 20 і більше років на посадах прокурора-криміналіста та слідчих органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 232 від 21 лютого 1996 року 100% пенсії в сумі 19396,00 грн., хоча сам позивач вважає, що ця сума складає 15220,00 грн.
Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
З огляду на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що рішення Зарічного районного суду м. Суми від 25.01.2018 року по справі № 591/6659/17 в частині задоволення адміністративного позову підлягає зміні, а саме: в другому абзаці резолютивної частини рішення необхідно замінити слова "в сумі 19396 грн." словами "в сумі 15220 грн.".
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Прокуратури Сумської області задовольнити частково.
Рішення Зарічного районного суду м. Суми від 25.01.2018 по справі № 591/6659/17 змінити.
В другому абзаці резолютивної частини рішення замінити слова "в сумі 19396 грн." словами "в сумі 15220 грн.".
В іншій частині рішення Зарічного районного суду м. Суми від 25.01.2018 року по справі № 591/6659/17 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
.
Головуючий суддя (підпис)В.А. КалиновськийСудді(підпис) (підпис) В.О. Бондар І.С. Чалий Повний текст постанови складено 02.04.2018.