
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
02 квітня 2018 року Справа № 823/1370/18
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до державного підприємства «Черкаське лісове господарство», в якому просить визнати протиправною відмову у наданні погодження на вилучення земель лісогосподарського призначення державної власності, яка викладена в листі відповідача №1113/10 від 26.12.2017, та зобов'язати відповідача надати погодження на вилучення земельної ділянки площею 0,1 га лісогосподарського призначення державної власності вказаної в заяві від 18.12.2017.
У прийнятті позовної заяви слід відмовити з таких підстав.
Позивач просить скасувати рішення державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про відмову у наданні погодження на вилучення земельної ділянки площею 0,1 га лісогосподарського призначення державної власності.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв??язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов?язує надавати такі послуги виключно суб?єкта владних повноважень, і спір виник у зв?язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Згідно пункту 7 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб?єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб?єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно з частиною 3 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб?єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно статті 92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.
Згідно статті 57 Земельного кодексу України земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства. Порядок використання земель лісогосподарського призначення визначається законом.
Земельна ділянка площею 0,1 га передана державному підприємству «Черкаське лісове господарство» в постійне користування.
Таким чином, державне підприємство «Черкаське лісове господарство» є користувачем земель державної власності, відтак не є суб?єктом владних повноважень.
Згідно частини 3 статті 103 Лісового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, вирішують спори, пов'язані з охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів, що перебувають у державній власності.
Згідно частини 5 статті 103 Лісового кодексу України у разі незгоди власників лісів і лісокористувачів з рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, чи органу місцевого самоврядування спір вирішується судом.
Організаційні та правові засади діяльності центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства визначені Положенням про Державне агентство лісових ресурсів України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №521 від 08.10.2014.
Згідно пункту 1 вказаного Положення Державне агентство лісових ресурсів України (Держлісагентство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.
Згідно підпункту 33 пункту 4 Положення Держлісагентство відповідно до покладених на нього завдань вирішує в межах повноважень, передбачених законом, спори з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів, що перебувають у державній власності.
Таким чином, вирішення даного спору покладене на Державне агентство лісових ресурсів України, у разі незгоди з рішенням Держлісагентства спір вирішується адміністративним судом, згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 170, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про визнання рішення незаконним та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
2. Роз?яснити позивачу, що для вирішення вказаного спору він має право звернутись до Державного агентства лісових ресурсів України (вул. Ш. Руставелі, 9-а, м. Київ, 01601).
3. Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд. Позивач має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя А.В. Руденко