
Справа № 504/694/18
3/504/402/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.04.2018 року смт. Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Жовтан П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, старшого офіцера оперативного штабу в/ч А1032, військове звання - майор, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, посвідчення офіцера серії УК №236557
за ст.17214 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
05.03.2018 року прокурором військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України ОСОБА_2 було складено протокол №18/18 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 17214 КУпАП відносно ОСОБА_1
Відповідно до вказаного протоколу, суть адміністративного правопорушення полягає у наступному.
Військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України здійснюється вивчення у сфері використання бюджетних коштів для потреб оборони. Так, під час вивчення з вказаного питання у військовій частині А1032, яка дислокується за адресою: Одеська область Лиманський район смт. Чорноморське 2, вул.Сонячна, встановлено, що в діях старшого офіцера оперативного відділення військової частини А1032 майора ОСОБА_1, мають місце ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 17214 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, встановлено, що відповідно до Указу виконувача обов'язків Президента України №303/2014 від 17.03.2014р. «Про часткову мобілізацію» на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.
Зокрема, майор ОСОБА_1, відповідно до наказу Міністра оборони України №715 03.08.2016р., проходить військову службу за контрактом у військовій частині А1032, яка дислокується за адресою: Одеська область Лиманський район смт.Чорноморське вул. Сонячна, на посаді старшого офіцера оперативного відділення військової частини А1032.
Водночас, з 27 лютого 2018 року по 02 березня 2018 року, майор ОСОБА_1 займав посаду тимчасового виконувача обов'язків командира військової частини А1032.
У відповідності до вимог ст.ст.11, 12, 59,66 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999р. № 548-ХІV, ст.4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999р. № 551-ХІV, майор ОСОБА_1 під час проходження військової служби на посаді тимчасового виконувача обов'язків командира військової частини А1032, повинен свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; беззастережно виконувати накази командирів; знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних сил України; виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; показувати приклад дисциплінованості, неухильного виконання вимог законодавства, наказів і розпоряджень командирів (начальників); бути ввічливим і справедливим у ставленні до підлеглих, не принижувати їх честі і гідності; щоденно видавати письмові накази по стройовій частині, а разі потреби - з питань бойової підготовки, окремо по тилу, технічній частині та службі ракетно-артилерійського озброєння; керувати фінансовою діяльністю полку, розпоряджатися згідно із законодавством коштами, забезпечувати ощадливе витрачання коштів у суворій відповідності із затвердженим кошторисом; керувати фінансовою діяльністю полку, розпоряджатися згідно із законодавством коштами, забезпечувати ощадливе витрачання коштів у суворій відповідності із затвердженим кошторисом.
Однак, всупереч наведених вимог закону, майор ОСОБА_1 перевищив свої службові повноваження, зокрема, 01.03.2018р. підписав накази №64, 66, 67 від 01.03.2018р. щодо визначення розміру та виплати собі грошового забезпечення, на загальну суму 9136 грн. 36 коп.
Таким чином, за викладених вище обставин, військовослужбовець військової служби за контрактом військової частини А1032 майор ОСОБА_1, проходячи військову службу з 27 лютого 2018 року по 02 березня 2018 року на посаді тимчасового виконувача обов'язків командира військової частини А1032, діючи на порушення своїх обов'язків та безпосереднім вимогам Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, діючи умисно та всупереч інтересам служби, 01.03.2018р., підписав накази №64, 66, 67 від 01.03.2018р. щодо визначення розміру та виплати собі грошового забезпечення, на загальну суму 9136 грн. 36 коп., відповідальність за що передбачена ч.2 ст.17214 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явився про дату, час та місце проведення якого був сповіщений своєчасно, належним чином, що підтверджується відповідною довідкою секретаря судових засідань (а.с.26), крім того ОСОБА_1 надав суду заяву про розгляд справи без його участі (а.с.5), у зв’язку із чим, керуючись ст.268 КУпАП, суддя вважає можливим справу розглянути в його відсутності.
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до наступного висновку.
Так, ст.15 КУпАП передбачає відповідальність військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, за вчинення адміністративних правопорушень.
При цьому зазначеною нормою регулюється, що військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи суддя вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення №18/18 від 05.03.2018р. (в графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 власноруч зазначає, що свою вину у вчиненні військового адміністративного правопорушення визнає в повному обсязі)
- даними наказу командира №64 від 01.03.2018р. про виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань військовослужбовцям в/ч А1032 за лютий 2018р.;
- даними наказу №66 від 01.03.2018р. про виплату щомісячної грошової премії військовослужбовцям в/ч А1032 за лютий 2018р.;
- даними наказу №67 від 01.03.2018р. про виплату щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям в/ч А1032 за лютий 2018р.;
- даними книги обліку наказів командира в/ч А1032;
- довідкою щодо наказів в/ч А1032 від 01.03.2018р. №64, 66, 67, які підписані т.в.о. командира в/ч А1032 ОСОБА_1;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 05.03.2018р.;
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.17214 ч.2 КУпАП, а саме: перевищення військовою службовою особою службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, вчинене в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність, його щире каяття у вчиненому діянні, тому суддя вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ст.17214 ч.2 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 ч.1 п.1, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.17214 ч.2 КУпАП. Накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі ста сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят п’ять) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 352 грн. 40 коп.
Судовий збір має бути сплачений на наступні реквізити:
Отримувач коштів УК у Лиманському районі, код отримувача (код ЄДРПОУ) 37984056, банк отримувача ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО) 828011, рахунок отримувача 31214206700270, код класифікації доходів бюджету 22030101
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя: П.В. Жовтан