
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 квітня 2018 року ЛуцькСправа № 803/608/18 Суддя Волинського окружного адміністративного суду Каленюк Ж.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Державної фіскальної служби України, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про зобов'язання не вносити інформацію про себе до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів, використовуючи цифрові ідентифікатори та зберегти форму обліку платників податків за прізвищем, іменем та по батькові, роком народження та за місцем реєстрації; зобов'язання вести облік як платника податків без застосування цифрового ідентифікатора та ведення обліку платника податків без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків, серії та номера паспорту; зобов'язання знищити інформацію про ОСОБА_1 у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів, яка була надана під час реєстрації даних податковими органами; зобов'язання проставити у паспорті запис про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового ідентифікатора та завірити такий підпис відповідальної особи круглою гербовою печаткою.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, та місить такі недоліки.
Згідно із пунктом 2 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до частини шостої статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Проте такі дані в позовній заяві відносно представника позивача відсутні.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною восьмою статті 160 КАС України встановлено, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Представник позивача стверджує, що позивач ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з пунктом 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб. Однак цей пункт слід застосовувати у взаємозв'язку із положеннями статті 53 КАС України.
Положеннями статті 53 КАС України встановлюються правила участі у судовому процесі органів та осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Так відповідно до частини першої зазначеної статті у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, державні органи, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із позовними заявами в інтересах інших осіб і брати участь у цих справах.
При поданні позову в інтересах ОСОБА_1 представником за довіреністю мають місце загальні правила представництва.
Таким чином, ОСОБА_1 не відноситься до тих, хто звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», відтак повинна сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Як установлено частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 зазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Як слідує зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 заявляє позовні вимоги до двох відповідачів - Державної фіскальної служби України та Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області. Позивач просить зобов'язати Державну фіскальну службу України не вносити інформацію про себе до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів, використовуючи цифрові ідентифікатори та зберегти форму обліку платників податків за прізвищем, іменем та по батькові, роком народження та за місцем реєстрації. Крім того, ОСОБА_1 просить зобов'язати Луцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Волинській області вести облік ОСОБА_1 як платника податків без застосування цифрового ідентифікатора та ведення обліку платника податків без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків, серії та номера паспорту; зобов'язати знищити інформацію про ОСОБА_1 у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів, яка була надана під час реєстрації даних податковими органами; зобов'язати проставити у паспорті запис про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового ідентифікатора та завірити такий підпис відповідальної особи круглою гербовою печаткою.
Таким чином, позивач заявляє три вимоги немайнового характеру, які повинні бути оплачені судовим збором у сумі 2114,40 грн. (704,80 грн. х 3).
В порушення зазначених вимог позивачем не надано доказів сплати судового збору.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Згідно із частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення вимог частин другої, четвертої, п'ятої статті 94 КАС України до позовної заяви додані копії документів, які належним чином не засвідчені.
Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом: подання до суду позовної заяви, у якій вказати відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої статті 160 КАС України стосовно представника; подати належним чином засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви, оригінали яких є у позивача, а у разі відсутності оригіналів документів у позивача, зазначити їх місцезнаходження.
У вказаний строк позивачу також необхідно сплатити судовий збір у сумі 2114,40 грн., надати суду оригінал платіжного документа.
Перерахування судового збору необхідно здійснювати за такими платіжними реквізитами Волинського окружного адміністративного суду:
Отримувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку Волинської області 22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009628,
Банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області,
Код банку отримувача (МФО) - 803014,
Рахунок отримувача - 31218206784002,
Код класифікації доходів бюджету - 22030101,
Призначення платежу - *;101;_____реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ позивача), Волинський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк