Ухвала суду № 73127692, 02.04.2018, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
02.04.2018
Номер справи
924/30/18
Номер документу
73127692
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

УХВАЛА

"02" квітня 2018 р.Справа № 924/30/18

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Грамчука І.В., при секретарі судового засідання Мазій І.А., розглянувши матеріали

за позовом Державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" м. Київ від імені і за дорученням якої діє відокремлений підрозділ Хмельницької АЕС м.Нетішин

до Хмельницького обласного військового комісаріату м.Хмельницький

про стягнення 30 272,26 грн., з яких 26524,42 грн. основного боргу, 3002,25 грн. інфляційних нарахувань, 745,59 грн. 3% річних

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю

від відповідача: ОСОБА_2, ОСОБА_3І - за довіреностями

встановив: ухвалою господарського суду Хмельницької області від 04.01.2018р. порушено провадження у справі за позовом Державного підприємства Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" м.Київ від імені і за дорученням якої діє відокремлений підрозділ Хмельницька АЕС м.Нетішин до Славутського об'єднаного міського військового комісаріату Хмельницької області, м. Славута Хмельницької області про стягнення 30 272,26 грн., з яких 26524,42 грн. основного боргу, 3002,25 грн. інфляційних нарахувань, 745,59 грн. 3% річних.

Ухвалою суду від 28 березня 2018 року замінено відповідача - Славутський об'єднаний міський військовий комісаріат Хмельницької області, м. Славута належним відповідачем - Хмельницький обласний військовий комісаріат.

В судовому засіданні 02 квітня 2018 року повноважний представник позивача підтримав вимоги викладені у позові та наполягав на його задоволенні.

Повноважний представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог та не заперечив проти розгляду справи заново відповідно до п.4. ст 48 ГПК України.

В обґрунтування своїх заперечень стверджує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2013 р. № 389 „Про затвердження Положення про військові комісаріати”, військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території.

Відповідно до п. 8 Указу Президента України „Про часткову мобілізацію” від 14.01.2015 року № 113-VIII, підприємства будь-яких форм власності зобов'язані здійснювати виділення тимчасово транспортних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Відповідно до ст. 6 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” від 21.10.1993 року, залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформляються відповідними розпорядженнями.

Відповідно до розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області від 21.01.2015 року № 3/2015-р „Про заходи щодо проведення четвертої черги мобілізації” було рекомендовано тимчасово виконуючому обов'язки військового комісара Славутського ОМВК ОСОБА_4 вчасно довести до відома виконавчого комітету Нетішинської міської ради завдання щодо оповіщення та постачання мобілізаційних ресурсів у межах відповідної територіальної одиниці.

26.01.2015 року за вих. № 129 тимчасово виконуючим обов'язки військового комісара Славутського ОМВК направлено лист на ім'я міського голови Нетішинської міської ради з проханням надати заправлений автотранспорт на 8.00 годину ранку 28.01.2015 року, для перевезення військовозобов'язаних, які призиваються по мобілізації з Славутського ОМВК до 184 навчального центру смт. Старичі, Львівської області та в зворотному напрямку із розрахунку 27 чоловік.

Славутський ОМВК відповіді на вищезазначений лист не отримав, транспортом Нетішинська міська рада не забезпечила.

Відповідно до ст. 18 ЗУ „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” ограни місцевого самоврядування, виконавчі органи міських, селищних, міських рад здійснюють під час оголошення мобілізації заходи щодо переведення підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території відповідних населених пунктів, на роботу в умовах особливого періоду, а також доводять розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території відповідних населених пунктів і залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), та укладають з ними договори (контракти).

Зазначає, що Славутський ОМВК та Хмельницький ОВК будь-яких договорів з ДП „Енергоатом” не укладав.

Звертаємо увагу суду на те, що Хмельницький обласний військовий комісаріат жодних зобов'язань щодо оплати за перевезення військовозобов'язаних, які призивались по мобілізації з Славутського ОМВК на себе не брав, оплату не гарантував.

У відповідності до ст. 7 ЗУ „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” з місцевих бюджетів фінансуються заходи та роботи з мобілізаційної підготовки місцевого значення.

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на вищевикладене просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд повідомляє, що до господарського суду надійшла заява Славутського ОМВК за вх. № 05-08/546/18 від 02.04.18 року про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – виконавчого комітету Хмельницької міської ради (м.Нетішин, вул. Шевченка 1).

В обґрунтування подано заяви зазначає, що Позивач, в позовній заяві (абзацах 1-6), приводить факти, обґрунтування і стверджує що відповідно до п. 1 статті 181 ГПК України, між Позивачем і Відповідачем мав факт набуття чинності договору про надання послуг.

Однак, стверджуючи факт набуття чинності договору про надання послуг, позивач не врахувоно той факт, що відповідач діяв під час оголошення мобілізації - особливого періоду в державі і діяв в державних та суспільних інтересах у спосіб, визначений ст. ст. 17, 19, Конституції України (254к/96-ВР), ст. ст. 15, 16 Закону України „Про оборону України»”(№ 1932-ХІІ від 6 грудня 1991 року); статей 6, 7, 18, 21 „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (№ 3543- XII від 21 жовтня 1993 року), Указу Президента України „Про проведення часткової мобілізації” № 15/2015 від 14.01.2015р., доручення Хмельницької обласної державної адміністрації за підсумками селекторної наради з оборонно-мобілізаційних питань від 29 грудня 2014 року № 68/15-36-6121/2014 та Розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області від 21 січня 2015р. № 3/2015-р.

Позивач, відповідно вимог частини З, ст. 11 Цивільного кодексу України, у випадках встановлених зазначеними актами цивільного законодавства, повинен був діяти і діяв не по факту набуття чинності договору про надання послуг, а по факту цивільних прав та обов'язків, які виникли у нього безпосередньо з актів органів державної влади.

Стверджує, що відповідно п. 4 розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради Хмельницької області від 21 січня 2015р. № 3/2015-р. з метою виконання заходів проведення четвертої хвилі мобілізації приписувалось: „.Відділу з питань оборонно-мобілізаційної і режимно-секретної роботи та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету міської ради спільно зі Славутським ОМВК, з урахуванням соціально-демографічної ситуації, місцевих особливостей забезпеченості автотранспортною технікою та паливно-мастильними матеріалами вжити заходів щодо постачання мобілізаційних ресурсів на пункти попереднього збору тау військові частини”.

До голови Нетішинського міського голову, Славутським ОМВК направлявся лист № 2520 від 16.10.2014р. Виконавчий комітет Нетішинської міської ради, направляв керівникам підприємств, установ та організацій міста лист № 38/01-26-4819/2014, щодо виконання заходів мобілізації.

Отже, виходячи з вимог зазначених законодавчих актів та нормативно-правових актів місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, Відповідач зобов'язаний був виконувати перевезення військовозобов'язаних призваних по мобілізації, а виконком Нетішинської міської ради, як орган місцевої влади, відповідно вимог ст. 6, п. З ст. 7 Закону України „Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та п. 20 частини 4 статті 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” зобов'язаний був зазначені перевезення оплатити з міського бюджету.

Враховуючи зазначене, Сторони спору звертались до голови виконкому Нетішинської міської ради з проханням винести питання оплати проведених мобілізаційних заходів (оплати автотранспортних послуг, наданих Позивачем для перевезення військовослужбовців) на сесію Нетішинської міської ради та здійснити компенсацію витрачених коштів ВП „Хмельницької АЕС”. Листи ВП „Хмельницької АЕС” для голови виконкому Нетішинської міської ради № 45-232/2013 від 26.02.2016р. та лист Славутського ОМВК № 3787 від 03.12.2015р. залишились не розглянуті по суті.

Фактично орган місцевого самоврядування в особі виконавчого комітету Нетішинської міської ради усунувся від виконання обов'язків щодо організації та проведення організаційних заходів в тому числі щодо перевезення військовозобов'язаних призваних по мобілізації.

Враховуючи вищевикладене, посилаючись на ст. 50 ГПК України просить залучити в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – виконавчого комітету Хмельницької міської ради (м.Нетішин, вул. Шевченка 1).

Відповідно до ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов’язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов’язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.

Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.

Відповідно до ч. 2 ст 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні

Враховуючи вищевикладене з врахуванням заперечень Хмельницького обласного військового комісаріату, суд рахує за необхідне розгляд справи відкласти, заяву Славутського ОМВК за вх. № 05-08/546/18 від 02.04.18 року про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – виконавчого комітету Хмельницької міської ради (м.Нетішин, вул. Шевченка 1) призначити до розгляду в засідання суду за участю повноважних представників сторін.

Керуючись ст. ст. 48, 50, 120, 121, 177, 182, 183, 184, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Славутського ОМВК (вх. № 05-08/546/18 від 02.04.18 року) про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – виконавчого комітету Хмельницької міської ради (м.Нетішин, вул. Шевченка 1) призначити до розгляду в засідання суду за участю повноважних представників сторін.

Відкласти підготовче засідання у справі №924/30/18 на 12:00 "23" квітня 2018 р.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1, зал № 336

Повідомити учасників справи про час, дату та місце засідання шляхом направлення їм даної ухвали.

Зобов’язати сторони надати суду правові обґрунтування, щодо поданої заяви Славутського ОМВК (вх. № 05-08/546/18 від 02.04.18 року).

Ухвала набирає законної сили 02.04.2018 р., оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Грамчук

Віддрук. 5 прим. : 1 - до справи, 2-3 - позивачу (м.Київ, вул.Назарівська,3; 30100, м.Нетішин, вул.Енергетиків,20),

4 - відповідачу (30000, м.Славута, вул.Миру,12) 5- Хмельницький обласний військовий комісаріат 29027 м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, (вул. Театральна) буд 64