Постанова № 73125466, 30.03.2018, Жовківський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
30.03.2018
Номер справи
444/703/18
Номер документу
73125466
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 444/703/18

Провадження № 3/444/294/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 березня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., за участі прокурора Ненчин Р.П., особи ваідносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, роглянувши матеріали адміністративної справи в залі суду в м.Жовква, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с.Потелич, Жовківський район Львівської області , зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 працюючої державним реєстратором речових прав на нерухоме майно Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області , паспорт громадянина України КЛ 132475 виданий 23.09.2016 року Жовківським РВ ГУ ДМС України у Львівській області , ІПН НОМЕР_1,-

- за ст. 172-6 ч.2 КпАП України,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, обіймаючи посаду державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб»єктом відповідальності за правопорушення, пов»язане з корупцією, примітки до ст.172-6 КУпАП, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону, несвоєчасно повідомила про суттєві зміни у майновому стані, чим своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Так, ОСОБА_1 з 19.05.2016 року переведена на посаду державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області , відповідно до розпорядження міського голови №22-К від 19.05.2016 року. Згідно до розпорядження міського голови №35-К від 26.09.2016 року було внесено запис в усі облікові та кадрові документи державного реєстратора прав на нерухоме майно Рава-Руської міської ради ОСОБА_2 про зміну прізвища з «Басай» на «Матвійчук», у зв»язку з одруженням .

Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб»єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб»єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов»язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01.01.2018 року, сума становить 88 100 грн.

Опрацюванням даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що 26.01.2018 року ОСОБА_1 придбала автомобіль марки «Mercedes-Benz» , модель Vito 112 CDI, 2000 року випуску, вартість якого становить 316 500 грн.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Ураховуючи, що вартість придбаного ОСОБА_1 транспортного засобу марки «Mercedes-Benz» , модель Vito 112 CDI, 2000 року випуску, вартість якого становить 316 500 грн., перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (88 100 гривень), у ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII виник обов'язок у десятиденний термін з моменту придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.

Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 27.01.2018 року по 23:59 год. 05.02.2018 року у ОСОБА_1 виник обов»язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані

Зокрема, згідно опрацювання відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування , встановлено , що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 20.02.2018 року о 20:23 год. повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані , зокрема про придбання нею 26.01.2018 року транспортного засобу марки «Mercedes-Benz» , модель Vito 112 CDI, 2000 року випуску, вартість якого становить 316 500 грн., чим своїми діями вчинила адміністративне правопорушення пов»язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП .

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнала та додатково пояснила, що зміни до декларації нею були внесені несвоєчасно у зв»язку із сімейними обставнинами.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення , пов»язане з корупцією , який складений відносно ОСОБА_1 Просив суд визнати вииною ОСОБА_1 у скоєнні нею адміністративного проавопорушення передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП , та при призначенні міри покарання для ОСОБА_1 врахувати те, що остання свою провину визнала та щиро розкаялася.

Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.

Факт вчинення правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.2 КпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної адміністративної справи, а саме :

-протоколом про адміністративне правопорушення № 168 від 19.03.2018 року,

-письмовими та особистими поясненнями ОСОБА_1 згідно яких остання свою провину визнала ,

-скріншотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в якому зафіксовано, що ОСОБА_1 подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані 20.02.2018 року о 20:23 год., тобто несвоєчасно,

-копією розпорядження міського голови Рава-Руської міської ради №22-К від 26.09.2016 року про переведення ОСОБА_2 на посаду державного реєстратора речових прав на нерухоме майно,

-копією розпорядження міського голови Рава-Руської міської ради №35-К від 19.05.2016 року про зміну прізвища ОСОБА_2 на «Матвійчук», в зв»язку із одруженням,

-копією витягу з журналу карток на транспортні засоби, що згідно даних Єдиного державного реєстру МВС та регіональної бази даних «Автомобіль ДАІ-2000» станом на 02.03.2018 року зареєстровані за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 з якого вбачається, що за ОСОБА_1 зареєстровано транспортного засобу марки «Mercedes-Benz» , модель Vito 112 CDI, 2000 року випуску, вартість якого становить 316 500 грн. з 26.01.2018 року.

Проаналізувавши та оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає, що всі вищезазначені докази є належними, допустимими та достовірними. Ці докази є достатніми, оскільки, як окремо, так і в сукупності, у повній мірі доводять винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, її майновий стан, яка працює, до адміністративної відповідальності притягається вперше.

Обставин, які б обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1, судом не встановлено .

Обставиною , яка пом”якшує відповідальність правопорушника ОСОБА_1, є те що остання у вчиненому щиро розкаялася .

Санкція ст.172-6 ч.2 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу.

З врахуванням наведеного, відношення правопорушника до вчиненого нею правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою вона притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України, ст.4 ч.2 п.5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.

Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч.2, 283, 284, 307, 308-310 КУпАП, суддя,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 /одна тисяча сімсот / грн. 00 коп.– в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 – 352 /триста п»ятдесят дві/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплатити по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області : отримувач УДКСУ у Жовківському районі р/р 31212206700286 , МФО - 825014 , ЄДРПОУ - 36762986 , код - 36762195 , призначення платежу : судовий збір.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначений постановою;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.

Суддя Мартинишин Я. М.