
Справа № 766/9606/17
н/п 2-а/766/477/18
УХВАЛА
22 березня 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого-судді Прохоренко В.В.,
секретар Башинська Н.І.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
представників третіх осіб: ОСОБА_4, ОСОБА_5,ОСОБА_6,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні справу за адміністративним позовом ОСОБА_7, яка діє в свої інтересах та в інтересах дітей ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, до ОСОБА_11 комітету Херсонської міської ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Херсонське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», ОСОБА_6, Приватне акціонерне товариство "Молодіжний житловий комплекс" про скасування рішення,
встановив:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває вказана вище адміністративна справа, в якій позивач просить скасувати виконавчого комітету Херсонської міської ради від 30.01.2017 року № 7, яким виключено зі списків квартирного обліку для покращення житлових умов родини ОСОБА_7
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області суду від 08.06.2017 року було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду.
15 грудня 2017 року набрала чинності нова редакція КАС України від 03 жовтня 2017 року.
В судовому засіданні представник ПАТ "Молодіжний житловий комплекс"заявила клопотання про передачу справи до окружного адміністративного суду, оскільки відповідно до положень ст. 20 КАС України зазначений спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства окружним адміністративним судом.
Представники позивача в судовому засідання при вирішенні клопотання покладалися на розсуд суду.
Представник відповідача ОСОБА_11 комітету Херсонської міської ради в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання.
Представник Херсонського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» підтримала клопотання, просила його задовольнити.
Третя особа ОСОБА_6 при вирішенні клопотання покладався на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною другою статті 20 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Оскільки, КАС України від 03.10.2017 р. не містить норм, що регулюють питання передання на розгляд до належного суду справ у разі порушення предметної підсудності, згідно ст.7 ч.6 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону.
Пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивча є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а справу за адміністративним позовом ОСОБА_7, яка діє в свої інтересах та в інтересах дітей ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, до ОСОБА_11 комітету Херсонської міської ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Херсонське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», ОСОБА_6, Приватне акціонерне товариство "Молодіжний житловий комплекс" про скасування рішення необхідно передати за предметною підсудністю до Херсонського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст.20,29 КАС України, суд,
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Справу за адміністративним ОСОБА_7, яка діє в свої інтересах та в інтересах дітей ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, до ОСОБА_11 комітету Херсонської міської ради, треті особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача: Херсонське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», ОСОБА_6, Приватне акціонерне товариство "Молодіжний житловий комплекс" про скасування рішенняпередати до Херсонського окружного адміністративного суду для розгляду по суті.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через Херсонський міський суд Херсонської області.
Суддя: В.В.Прохоренко