
СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №547/101/18
Провадження №3/547/55/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2018 року смт Семенівка, Полтавська область
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області В.Ф.Харченко, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління Держпраці у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, народився 12.01.1966, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_1, сільський голова Устимівської сільської ради, РНОКПП НОМЕР_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1, обіймаючи посаду сільського голови Устимівської сільської ради Семенівського району Полтавської області, та маючи право приймати на роботу і звільняти з роботи працівників, упродовж 2017 року не виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів, який відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", складає для Устимівської сільської ради Семенівського району Полтавської області одне робоче місце.
Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч.ч. 1, 5 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" – не виконав протягом 2017 року норматив робочих місць для працевлаштування одного інваліда у Устимівській сільській раді Семенівського району Полтавської області, – чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 1881 КУпАП, – невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
ОСОБА_1 на розгляд справи не з'явився, у протоколі про адміністративне правопорушення вказав на не звільнення працівників з роботи у 2017 році тому не було можливості виконати норматив працевлаштування працівників з інвалідністю.
ОСОБА_2ОСОБА_3 – адвокат ОСОБА_4 підтримав заперечення ОСОБА_3, у т.ч. вказані останнім у протоколі про адміністративне правопорушення, просив рахувати правопорушення малозначним та закрити у зв’язку із цим справу.
ОСОБА_5ОСОБА_3 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується відповідними даними протоколу про адміністративне правопорушення від 16.01.2018, акту перевірки додержання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю від 16.01.2018, звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2017 рік від 15.01.2018 щодо Устимівської сільської ради, згідно яких у штаті Устимівської сільської ради відсутнє робоче місце для працевлаштування інвалідів, штатна чисельність працівників складає 15 одиниць.
Згідно ч.ч. 1, 5 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для установ, організацій, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів (осіб з інвалідністю) у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.
Середньооблікова кількість штатних працівників Устимівської сільської ради складає 15 осіб на рік, нормативне 1 місце для інваліда (особи з інвалідністю) не створене, відповідна особа не працевлаштована.
Законодавство не пов'язує вказані ОСОБА_3 і ОСОБА_4 обставини як підставу для не створення передбаченої законом нормативної кількості робочого місця – одного робочого місця – для працевлаштування інвалідів (осіб з інвалідністю) у 2017 році.
Ураховуючи зазначене, роблю висновок про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1881 КУпАП, зазначених обставин.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення враховуються вид та межі стягнення, установлені КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.
Підстави для висновку про малозначність вчиненого адміністративного правопорушення – ст. 22 КУпАП – відсутні.
З урахуванням викладеного вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 401, 283 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 352,4 грн. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 251, 252, 283-285, 294, 303, 322 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 1881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді у виді штрафу у розмірі десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 грн:
код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", код ЄДРПОУ 37541502, рахунок 31117106700442, банк отримувача ГУДКСУ у Полтавській обл., МФО 831019.
Стягнути з ОСОБА_1 352,4 грн судового збору на користь держави:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,
код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок 31215256700001, код платежу 22030106.
Копію постанови протягом трьох днів вручити або вислати особі, щодо якої її винесено.
У разі несплати порушником 170,00 грн штрафу не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягнути з ОСОБА_1 340,00 грн штрафу і витрати на облік адміністративних правопорушень, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Апеляційного суду Полтавської області через Семенівський районний суд Полтавської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку зупиняється до розгляду апеляційної скарги.
Суддя В.Ф.Харченко