
Справа № 367/7604/17
У Х В А ЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2017 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Карабаза Н.Ф., розглянувши в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
встановив:
Позивач звернулася до Ірпінського міського суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Ознайомившись із позовною заявою, суддя дійшов висновку, що заява підлягає частковому поверненню позивачу, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно до п. 2 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; 8) спори фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за виключенням спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи вищезазначені норми Закону суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача до Київської обласної державної адміністрації, не підлягають розгляду в Ірпінському міському суді Київської області.
Відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому адміністративному суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, а тому дану позовну заяву в частині вимог позивача до Київської обласної державної адміністрації слід повернути позивачу.
Згідно ч. 4 ст. 108 КАС України, копія ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.18, п.6 ч.3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради, Київської обласної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії в частині вимог позивача до Київської обласної державної адміністрації - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її отримання.
Суддя Н.Ф. Карабаза